2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Yaa benimki çok kilo vermişti sınırdaydı kilo kaybı şimdi hem o kaybı telafi edip hem de onun üstüne koyması gerek ay sonundaki rakamda diye stres oluyorum doktor yetersiz almış falan derse :/
Çok çabuk kilo alıyolar canım stres yapma kendine. Biz sarılık için yattığımız gece 200 gram almıştı şok olmuştuk

Kızlar hani diyosunuz ya 1 ayda şu kadar kilo almış falan diye,bu kiloyu ödem attıktan sonra düştüğü kilonun üstünden mi hesaplıyosunuz yoksa doğumdaki kilosu üzerinden mi
Doğum kilosu üzerinden hesaplanıyor canım. Aylık en az 500 gr alması gerekiyor doktoru öyle söyledi.

Ya benim bebikonun hala kakası sıvı bir g0n yapmadı dün yaptı baya doldurmuş ama sıvı yani. İshal olsa sürekli yapar evet ama kafama takıyorum yine. Yani çok yuvarlayıp yatırıp oynamazsam kusması yok çok şükür de niye sıvı ya. Maflor vermeye başladım. Doktora en acilinden gitmeli miyim sizce? Doktor kusması olursa yemesinde değişiklik olursa görelim demişti ama sıvı kaka harici iyi durumda çok şükür

Maşallahh canım inşallah normal aralıkta bi kilo görürsem tamamen salıcam artık şu süt meselesini
Az alırsa da mama takviyesine başlarsın olur biter. Sütü ben de çok takıyorum. Uğraşıyprum hala artsın diye de napayım doymuyo veriyorum mamayı o mutlu olunca ben de oluyorum artık yapcak bir şey yok. Beni de emiyo mama da yiyo oh. Artık böyle düşünmeye çalışıyorum.

Yine süt arttırma programına katıldım. Yarabbim aklıma mukayyet olmama yardım ederse bu son olacak. Paraları boşa mı saçıyorum bilmiyorum. Ama önceki hiç işe yaramadı bu daha profesyonele benziyor görücez

YouTube da doktor yanlış hatırlamıyorsam 5 6 dolu bez değil 5 6 kez idrar yapması demişti

Kızlar isilik için bebişin yüzüne bir şey sürülüyor mu ya da nemlemdirmek için falan. Emmekten çenesi hep isilik

Tabii ki yeter ki beslensin doktor ilk çok kilo kaybetmiş acilen beslenmesi lazım diyince perişan oldum yeter ki doysun dedim mama da verdim o dönem gerekirse yine veririm onlar aç kalmasın da

Haklısın canım öyle olmalı aman hasta olmasınlar da

Kızlar isilik için bebişin yüzüne bir şey sürülüyor mu ya da nemlemdirmek için falan. Emmekten çenesi hep isilik
Islak ılık pamukla silip losyon sürün daha çabuk geçiyor doktorumuz öyle söylemişti bizde de oldu hemen öyle yapmaya başladım geçti

Yaa benimki çok kilo vermişti sınırdaydı kilo kaybı şimdi hem o kaybı telafi edip hem de onun üstüne koyması gerek ay sonundaki rakamda diye stres oluyorum doktor yetersiz almış falan derse :/
Ben de aynı durumdayım canım. Stres yapma süt veriyosan etkilemesin bol bol beslemeye çalış her halükarda alır kiloyu. Bir de az kilo almış deseler de çok kafaya takma önemli olan kilo alması vermezse sıkıntı yok bence.

Demek ki gündüz hiç uyumayan çok bebek varmışbenimki de gececi o da kesik kesik tabi. Nasıl büyüyecek bunlar azıcık uykuyla biz ne ara dinlenicez
Doktoru dinledim uyumayan çocuk diye bir şey mümkün değil diyor memede uyuyakalıyor 5 dk uyusa uykusunu alıyor ama istediğimiz en az 20 dk daha iyi olan 45 dk ile 2 saat arasındaki uykuyu bu sebeple yapamıyor diyor. Benimki öyle memede uyuyakalıyor yatırıyorum uyanıyor. Uyudu diyelim oda max. 30 dk

Keske 1 saat geç doğuraydım da yükseleni boğa olsa fosur fosur uyusaydı koç olunca enerji patlaması yaşıyor çocuk öf
Kristalcim 7 şubatta saat 17.15 te doğdu bizim kız acaba yukseleni ne oldu hiç anlamıyorum bir sormak istedim cevaplarsanız sevinirim tatlim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…