2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar hani diyosunuz ya 1 ayda şu kadar kilo almış falan diye,bu kiloyu ödem attıktan sonra düştüğü kilonun üstünden mi hesaplıyosunuz yoksa doğumdaki kilosu üzerinden mi

Kızlar rezene ile ilgili bir şeyler konuşuldu karaciğer enzimine etki ediyor diye. Şimdi rezene içeyim mi kafama çok takıldı, bir de sizce bestlak işe yarıyor mu gerçekten ?
Ben diğerlerinde de içtim, bunda da içiyorum canım, bazen kendim demliyorum bazende doğuşun sallamasını içiyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Bırak uyusun elleme hiç dillendirme gündüz uyumuyor gece max. 2

Ben diğerlerinde de içtim, bunda da içiyorum canım, bazen kendim demliyorum bazende doğuşun sallamasını içiyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
Ben de ilkinde içtim bunda da içiyordum korktum öyle yorum görünce

Bırak uyusun elleme hiç dillendirme gündüz uyumuyor gece max. 2
Benim de böyle neden ya acaba
Hele iki gündür düzgün uyku yok gece de
Acaba süt yağlı değil de hemen acıkıyor mu yoksa düzen değişiyor de rayına girecek mi

Kızlar hani diyosunuz ya 1 ayda şu kadar kilo almış falan diye,bu kiloyu ödem attıktan sonra düştüğü kilonun üstünden mi hesaplıyosunuz yoksa doğumdaki kilosu üzerinden mi
Çocuk doktoru doğum kilosunun üstüne ekledi. Zaten doğdular ödem attılar sonra 2. Hafta doğum kilosunu yakaladılar 1 aylıkken de doğum kilosunun üstüne çıktılar ne kadar çıktıklarını not aldı sisteme

Yok canım sürekli değil az ama öksürünce de üst üste öksürüyor. Acaba tükürük mü kaçıyo boğazına anlamadım.
Bizimde böyle oluyor gıdısı olan bebeğim gıdısı katlandığında tükürük yutuyor bence öksürüyor 3-4 kez üst üste ama sert öksürme değil yumuşak bi öksürük yani doğduğundan beri böyle o yüzden üstünde durmadım ya sa toz falan kaçıyordur koltukta yatakta evde dolaşıyoruz toz kalkıyor ister istemez

Benim de böyle neden ya acaba
Hele iki gündür düzgün uyku yok gece de
Acaba süt yağlı değil de hemen acıkıyor mu yoksa düzen değişiyor de rayına girecek mi
Sütün yağ meselesini bilmiyorum ben sağımda yapmadığım için görmedim sütün durumu ilk doğduğu zamanlar göğsüm şişiyordu ememediği için 5 dk birini 5 dk birini sağıp bırakıyordum. Onlarda yağlı tabaka iyiydi bence. 1. Ay kontrolünde kilo alımı da iyiydi. Sonradan bir değişim olduysa kilo alımından anlaşılır herhalde 2. Ay kontrolünde. Ama benimkinin düzeni hep böyleydi doğduğu günden beri hemen hemen kalktığı saatler aynı

Bende öyle yapıyorum

not alıyorum bunu, küçükken kendim de çok gaz sancısı çekmişim eğer anasına çekerse bu bilgilere ihtiyacımız olacak :)

Biz daha 1 ay kontrolüne gitmedik ama ilk hafta uyuması daha iyiydi şimdi baya azaldı özellikle desteksiz uyumaz oldu

Biz daha 1 ay kontrolüne gitmedik ama ilk hafta uyuması daha iyiydi şimdi baya azaldı özellikle desteksiz uyumaz oldu
Şimdi belli bir düzenleri olmayabilir daha çok 3 ay sonrası diyorlar. Kilo alımı iyiyse sütü çok düşünmemek lazım ya az mı çok mu yağlı mı sulu hep insanı strese sokan şeyler.

Bende artık ilk. Mama. Deniyorum hemen, büyüdükçe mideleri de büyüyor demekki emdiği yetmiyormuş
Kesinlikle öyle, bir de benim oğlum 4 kg doğdu şimdi daha büyüdü tabi, 4 kg çocukla 2 kg çocuğun midesi bir olmuyo biraz bizim gözlemlememiz gerek kaç cc ile doyduğunu
Haklısın deneyeceğim. Yanlız sağmada o kadar çıktı diye üzülme pompalar sütün hepsini çekemiyor çocuk daha iyi emiyor yani o kadar az değildir.
Bizde genetik malesef süt az oluyo, çocuk belli ediyo zaten süt varsa çıkardığı sesten falan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…