2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Şimdi belli bir düzenleri olmayabilir daha çok 3 ay sonrası diyorlar. Kilo alımı iyiyse sütü çok düşünmemek lazım ya az mı çok mu yağlı mı sulu hep insanı strese sokan şeyler.
Benim derdim o değilde emzirme arasını açmak istiyorum sürekli memede kalmak istemiyorum

Kızlar aranızda sadece emzirip oruç tutan var mı? Ben tutmak istiyorum ama sütün azalmasından korkuyorum
Canım tut ya da tutma demek bana düşmez ama sütün içilen suyla çok büyük ilişkisi var. Çocukluğumdan beri şükür hiç orucu bırakmamış olmama rağmen bu sene tutmuyorum. Sonradan tutarız inşallah diye düşünüyorum Allahtan bi mani olmazsa.

Kızlar aranızda sadece emzirip oruç tutan var mı? Ben tutmak istiyorum ama sütün azalmasından korkuyorum
Bende tutmuyorum.Sana tut yada tutma diyemem ama dinimiz kolaylık dini.Beslenme ve süt üretimi doğru orantılı olduğu için şuan bebeğim için tutmayı tercih etmedim.Bebişim biraz büyüsün kazasını tutarım inşallah

Ben bu çayı indirimden denerim diye almıştım süt ve gaz konusunda bende işe yaradı almaya devam edeceğim denemek isteyen olursa diye yazdım

Kızlar sadece mamayla beslenmesine rağmen gece bir buçuk saatte bir uyanıyor kafayı yicem saat tutmuş gibi
Şimdi gündüz 90 cc mama içip doyuyor 2 saatte bir içiyor
Gece 60 cc içip doyuyor 1 buçuk saatte bir aç uyanıyor 3-4 saat uyusun istiyorum bir tek benim bebeğim mi gece çok sık kalkıyor

Ya saat 4 ten
Doğum kilosu üzerinden canım
Yaa benimki çok kilo vermişti sınırdaydı kilo kaybı şimdi hem o kaybı telafi edip hem de onun üstüne koyması gerek ay sonundaki rakamda diye stres oluyorum doktor yetersiz almış falan derse :/

Yaa benimki çok kilo vermişti sınırdaydı kilo kaybı şimdi hem o kaybı telafi edip hem de onun üstüne koyması gerek ay sonundaki rakamda diye stres oluyorum doktor yetersiz almış falan derse :/
Bizim çocuk dr minimum 500 gr aylık alabilir dedi. Ödem attığı kiloyu çok hızlı telafi ediyor sonrası üstüne koyması gerek günde 20-30 gr alması lazım. Hatta bizim doktor çocuk diyelim 3000 gr çıktı o günün gr saymıyor sisteme 2880 gr kaydediyor bebeği 20 gr eksik yazıyor o günün gr yazmıyor. Stres olmayın beslenmesi nasıl anne sütü mama hangisi ne kadar alıyor beslenmese zaten ağlayarak kendini belli eder bebeğiniz

Sadece anne sütü veriyorum emzirerek o yüzden ne kadar içiyor hiç bilmiyorum bazı geceler 3 dk emip uyumaya devam ediyor 1,5 saat falan bazen saatlerce memeden ayrılmak istemiyor ağlayıp memeye saldırıyor sanki aşırı açmış gibi, bi düzeni yok o düşündürüyor merak içindeyim o yüzden. Çişli bezleri yeterli bence bana göre dolu geliyor ama doktorlar onu dolu sayıyor mu bilemem

Bizim ki günde 20 gram almış tam sınırdayız desene

Doğum kilosuna göre bakıyorlar. Ne kadar kilo aldı bebeğiniz? Minimum 500-600 gram istiyorlar sanırım
Henüz gitmedim 1 ay kontrolüne eşimle birlikte gitmek istediğim için cumartesiye aldım randevuyu ama çarşamba sağlık ocağına aşı için gidicez o zaman da ölçerler diye umuyorum bi de sağlık ocağıyla benim doktorun tartısı farklı çıkarıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…