2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bugün oğlumu parka çıkardık hava guzeldi. Saat 3 te orda mama verdim neyse 5te eve geldik Kıyameti kopardı nasıl ağlıyor..
Neyse emzirdim iki meme,. Sonra uyudu bende yatırdım 5dk.olmadi yine bağırıyor gazini vs çıkardım hiç aç olduğu aklıma gelmiyor nedense emip uyuyor ya sütum yetiyor sanıyordum.
Neyse 60cc mama yaptım hemen birde iki meme yine Emdi uyudu çocuk.
Kendime çok. Kızdım 😒😒
2saat uyudu..
Şimdi sahuru bekliyor 🤣🤣

Çocuk ağlıyor ve uyumuyorsa doymuyor manasına mı geliyor yani çünkü bizde de durum bu ve ben mama vermiyorum. Sürekli gazı var diye düşünüyorum🥺
Ben ilk zamanlar sütüm yetiyor zannediyodum bide şırıngayla az az mama veriyodum meme reddi yaşamayım diye baktım olmuyo biberonla 30 cc verdim çocuk mışıl mışıl uyudu yoksa kucakta gezdirip duruyoduk🥺 o günden beri mamaya devam ediyorum, şimdi de hep aç delircem 28 günlük 120 cc’ye yükselttim mamasını yoksa doymuyor🥺 sütüm yetmiyor geçenlerde 1 saat sağdım iki göğüsten toplam 60 cc çıktı çocuk nasıl doysun😑 bence sen de mama ver bi dene canım eğer uyursa aç kaldığından yoksa gazdan veya başka sebepten olduğunu bilirsin en azından Anac ana Anac ana

Ben ilk zamanlar sütüm yetiyor zannediyodum bide şırıngayla az az mama veriyodum meme reddi yaşamayım diye baktım olmuyo biberonla 30 cc verdim çocuk mışıl mışıl uyudu yoksa kucakta gezdirip duruyoduk🥺 o günden beri mamaya devam ediyorum, şimdi de hep aç delircem 28 günlük 120 cc’ye yükselttim mamasını yoksa doymuyor🥺 sütüm yetmiyor geçenlerde 1 saat sağdım iki göğüsten toplam 60 cc çıktı çocuk nasıl doysun😑 bence sen de mama ver bi dene canım eğer uyursa aç kaldığından yoksa gazdan veya başka sebepten olduğunu bilirsin en azından Anac ana Anac ana
Bende artık ilk. Mama. Deniyorum hemen, büyüdükçe mideleri de büyüyor demekki emdiği yetmiyormuş

Haklısın deneyeceğim. Yanlız sağmada o kadar çıktı diye üzülme pompalar sütün hepsini çekemiyor çocuk daha iyi emiyor yani o kadar az değildir.

Dil bağına baktırdım yok dedi ama dudak bağını hiç duymamıştım belki bizde de vardır. Göğsünü banyo yaparken normal tarakla mı tarıyorsun aşağı doğru, onu denemedim bendeki sertlikler hiç tam olarak çözülmüyor ya çocuk zaten tam ememiyor.
Evet banyoda sıcak suyun altında meme ucuna doğru tarıyorum üstten alttan. Az bi ağrı olduğunda hemen uyguluyorum sonra emziriyorum geçiyor

Kızlar facebookta emzirme akademesi diye bir grup var ücretsiz danışmanlık veriyorlar. Yardıma ihtiyacı olan bakabilir. Ordaki doyma kriterlerine göre ilk 40 gün bebek günde 1tl büyüklüğünde 3 kere kaka yapıyorsa 40tan sonrada günlük 250 gr ağırlığında çiş yapıyorsa doyuyormuş.

Henüz bulamadım ama bakıyorum size yazarım. Açıkçası benim takma sebebim anaokulunda çalıştığım için çocukların ne kadar acımasız olduğunu görüyorum maalesef çok dalga geçenler oluyor her ailenin yetiştirmesi farklı ve özgüveni düşük oluyor bu kadar basitse yaptırmak istiyorum
Kesinlikle haklısınız 🙁🙁

Kızlar bebeğim 1.ayını doldurdu.Normalde gündüzleri ya saat başı uyanıyor yada iki buçuk saatte bir uyanıyor.Gündüz en fazla üç buçuk saat uyumuşluğu oluyor o da çok nadir.Bir kaç gündür de gece uykusu dört saati buluyor ama ben uykusu iki buçuk üç saati geçince çok fena vicdan yapıyorum.Gece zor uykuya dalıyor gündüz tek göğüs yeterken gece iki göğsümü emip öyle uykuya geçiyor.Acaba derin uykuya geçeceği için mi öyle çok emiyor yada normal mi gece o kadar uyuması ? Sizin bebekleriniz kaç saatte bir uyanıyor gece özellikle?

Kızlar bebeğim 1.ayını doldurdu.Normalde gündüzleri ya saat başı uyanıyor yada iki buçuk saatte bir uyanıyor.Gündüz en fazla üç buçuk saat uyumuşluğu oluyor o da çok nadir.Bir kaç gündür de gece uykusu dört saati buluyor ama ben uykusu iki buçuk üç saati geçince çok fena vicdan yapıyorum.Gece zor uykuya dalıyor gündüz tek göğüs yeterken gece iki göğsümü emip öyle uykuya geçiyor.Acaba derin uykuya geçeceği için mi öyle çok emiyor yada normal mi gece o kadar uyuması ? Sizin bebekleriniz kaç saatte bir uyanıyor gece özellikle?
Gündüzleri 2 saatte bir, geceleri 3 saatte bir. (Maşallah 😄🧿) Karışmıyorum ben ☺️ 27 günlüğüz

Kızlar bebek besleniyor sonra yatırıyorum öksürüyor neden acaba ya taktım buna, doktora soracağım :KK43:

30 günden sonra gece 4 saate kadar uyuyabilir diyor doktorlar canım, benim bebeğim de 30 günü geçtikten sonra 4 saate doğru uzatmaya başladı gece uykusunu.Gündüz uyumuyor ama damlayı kestim ben o yüzden olduğunu düşünüyorum bakalım uyursa yazarım onu da.Damladan önce gündüz uyuduğu zaman 2 saatten fazla uyumasına izin vermedim gece-gündüz ayrımına başlayabilmesi için gündüz 2 saatten fazla uyutmayın diyorlar.Tek göğüs iki göğüs konusuna yorum yapamıyorum benim bebeğim gece de gündüz de kafasına göre takılıyor bazen tek göğüs bazen 2 göğüs emiyor çok üstünde durmaya gerek yok bence karnı doyduktan sonra 🌺

Kızlar benim bebek sürekli kucağımda uyuduğu için kulağı kepçeleşti. Şapka takmaya alışmadığı için takamıyorum çok ağlıyor. Kulak memesi de yer yapmış sürekli katlanıyor 🥹 napabilitşm. Kepçe kulak bandı aldım kafasından geçiyor diye ona da kıysmeti koparıyor

Bi on gündür 45. 50.dk uyuyordu..dun ve önceki gün 1, 5. 2 saati buluyor çoookk şükür..

Maşallah 🧿 benimki gündüz yatakta yatmıyor kafayı yicem koysam 10-20dk anca duruyor

Kızlar selam ben sagdigim sütteki yağ oranı az mı çok mu onu merak ediyorum sizlerde nasıl durumlar

Eklentiler

• IMG_20240318_084719.jpg
    IMG_20240318_084719.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 66
X