2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Mastit olacak kadar kalmaz korkma, bebekler büyüdü artık çoğunu boşaltıyor zaten. Benim de hep boşalmamış ve süt geliyor oluyor ama hiç mastit olmadım daha iki bebeğimde de
Benimki bugün 15 Dk emdi sonra sağdım 60 cc çıktı mesela. Kalmış gibi geldi, 25 günlüğüz

Kızlar kızlar sizlere bi kaç sorum var
Birincisi sadece emziren anneler bebeğiniz max kaç dk emiyor
İkincisi kaç dakika ya da saatte bir emiyor
Üçüncüsü sağınca iki memeden kaç cc süt geliyor
20 - 40 dk arası emiyor.
2/3 saatter bir emiyor.
Her zaman sağmıyorum onu emzirirken mochi ile süt topluyorum en az 60cc ile 90cc arasında süt çıkıyor.

10-20dk emiyor. 2-3 saatte bir emiyor geceleri 3-4 saat nadiren 5 saati bulduğu oluyor sol memeyi emerse. Benim sağ tarafım küçük kaldı ilk2 bebe sol ağırlıklı emince sağa göre 2 beden büyük birde sağ memede tazyik çok fazla. Sağı emince 1saatte istiyor o yüzden. Sağım yapmıyorum

Hiç dakika tutmadım çünkü sıpa hep memede olmak istiyor. Bende her mızırdandığında veriyorum 🙈🙈 doğduğundan beri hiç saat tutmadım canım ve hiç sağım yapmadım.
İlk ay 800gr aldı. 2. Ay kontrolum daha gitmedik bakalım ne kadar almış, bu emmeye 2 kilo alması gerek 🙈🙈 ama totosuna yapışan bir et yok 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤣🤣🤣

Beslenme aralarındaki 3 saat anlıyor bebek uyuyor mu uyanık mı ? Benim sanki şimdilerde emzirme arası açıldı. Senin ne zaman aralık arttı
30 günden sonra uzamaya başladı 30 günden önce de geceleri 3 saate kadar bırakıyordum gündüz 2 saat. 30 günden sonra gündüz gece 3-4 saat dokunmuyorum. Gündüzleri bir sonraki beslenmeye kadar bazen uyuyor bazen uyumuyor değişiyor keyfine göre

Kızlar meme reddi tam olarak nasıl oluyor. Kızımın beslenme saati geldiğinde göğsüme alıyorum bazen tek seferde tutup emmeye başlıyor bazen çığlık kıyamet kafasını çekiyor sonra tutmaya başlıyor bu meme reddi olacak demek mi acaba.

Kızlar meme reddi tam olarak nasıl oluyor. Kızımın beslenme saati geldiğinde göğsüme alıyorum bazen tek seferde tutup emmeye başlıyor bazen çığlık kıyamet kafasını çekiyor sonra tutmaya başlıyor bu meme reddi olacak demek mi acaba.
Siz mama vermiyorsunuz dimi, biberon açısından, vermediğinizi düşünerek meme reddi yaşamıyorsunuz bence bebe kaprisi o🤣🤣 meme reddi çoğunlukla 3. 4. Ayda oluyor ve memeyi gördüğü anda çığlık kıyamet hiç bir şekilde tutturamıyorsunuz. Ben kızımda yaşamıştım. Doktorum pes etmememi bir noktada geri alacağını söylemişti. Ben 3. Gün yanına yatarak emzirmeyi denemiştim. Ve öyle tekrar emmeye başladı. Oğlumda yaşamadım mesela... Bakalım bu nasıl olacak.

Sanmam ya gazı vardır bi rahatsızlığı vardır bence

Siz mama vermiyorsunuz dimi, biberon açısından, vermediğinizi düşünerek meme reddi yaşamıyorsunuz bence bebe kaprisi o🤣🤣 meme reddi çoğunlukla 3. 4. Ayda oluyor ve memeyi gördüğü anda çığlık kıyamet hiç bir şekilde tutturamıyorsunuz. Ben kızımda yaşamıştım. Doktorum pes etmememi bir noktada geri alacağını söylemişti. Ben 3. Gün yanına yatarak emzirmeyi denemiştim. Ve öyle tekrar emmeye başladı. Oğlumda yaşamadım mesela... Bakalım bu nasıl olacak.
Yok mama vermiyorum sadece anne sütü. Doğru düzgün emzikte emmiyor. Bana kapris yapıyor gibi geliyor 😁 bazen o kadar çok memeyle kavga ediyor ki reddediyor sanıp korkuyorum
Sanmam ya gazı vardır bi rahatsızlığı vardır bence
Gazının olmadığı bir an yokki 😁

O emmediği süreç nasıl beslediniz

Benimki de kafasını sağa sola atıyor bağırıyordu doktora sordum ayakta gezerken tuttur ve bir iki dakika öyle emzir sonra otur dedi gerçekten işe yaradı. Çok tutturamadığın da deneyebilirsin.

Ortlama emmesi 10-15 dk ama eğer çok açsa ya da memeden az az geliyorsa yarım saate yakın sürdüğü de oluyor.

Sıklığı da süte bağlı, mesela göğsüm çok dolu olduğu sabah saati ya da uykuda dolmuş halde emiyorsa max 3-3,5 saat uyuyor ama normalimiz 1,5 -2 saatte bir emiyor.

İki memeden aynı anda hiç sağmadım ama tek memenin dolu hali 80 cc civarı. Ama ben sağımın doğru olduğunu düşünmüyorum bence çocuk çekince daha çok geliyor olabilir çünkü bazen sağımda bitmiş memeyi verdiğimde ağzında süt görüyorum az da olsa

Bu arada bebeğim 27 günlük

Kızlar doktor bana mamayı kestirdi ama sütüm yeterli mi bilmiyorum kayınvalidem sürekli aç çocuk diyor çünkü benim bebe sürekli memede kalmak istiyor o da çocuk aç diyor topladığım sütü veriyorum üstüne içiyor ama bu seferde çok kusuyor bana göre sütüm yetiyor gibi geliyor bugün sağdım iki göğüsten toplam 90 cc geldi ama tam boşaltma yapmadım sürekli çocuk doymuyor aç diyor ama bu sefer çok verince de kusuyor kustuğu kesik şeklinde diye takılmıyorum ama mamaya ihtiyaç var mı diye sürekli düşünüyorum

30 günden sonra uzamaya başladı 30 günden önce de geceleri 3 saate kadar bırakıyordum gündüz 2 saat. 30 günden sonra gündüz gece 3-4 saat dokunmuyorum. Gündüzleri bir sonraki beslenmeye kadar bazen uyuyor bazen uyumuyor değişiyor keyfine göre
Hı anladım
Biz hala sık sık memede

Kızlar doktor bana mamayı kestirdi ama sütüm yeterli mi bilmiyorum kayınvalidem sürekli aç çocuk diyor çünkü benim bebe sürekli memede kalmak istiyor o da çocuk aç diyor topladığım sütü veriyorum üstüne içiyor ama bu seferde çok kusuyor bana göre sütüm yetiyor gibi geliyor bugün sağdım iki göğüsten toplam 90 cc geldi ama tam boşaltma yapmadım sürekli çocuk doymuyor aç diyor ama bu sefer çok verince de kusuyor kustuğu kesik şeklinde diye takılmıyorum ama mamaya ihtiyaç var mı diye sürekli düşünüyorum
Bende çok verdiğim için kustuğunu düşünüyordum ama sonra fark ettim ki bebeklerin kusması normal çünkü az da olsa çok da olsa kusacağı zaman kusuyor, bazen 20 dk dik tutuyorum öyle yatırıyorum yine de kusabiliyor. O yüzden kustuğu zamanı çok geldiği için kustu diye düşünmüyorum artık

Doktorun kim canım ?
Ya bence bebekler bizi istiyor ben de sen gibi düşünüp mama verdim bir öğün
Üstüne 10 dk sonra tekrar meme istedi hıçkırdı
Anladım ki yetiyor ama o memede kalmak istiyor

X