2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar doktor bana mamayı kestirdi ama sütüm yeterli mi bilmiyorum kayınvalidem sürekli aç çocuk diyor çünkü benim bebe sürekli memede kalmak istiyor o da çocuk aç diyor topladığım sütü veriyorum üstüne içiyor ama bu seferde çok kusuyor bana göre sütüm yetiyor gibi geliyor bugün sağdım iki göğüsten toplam 90 cc geldi ama tam boşaltma yapmadım sürekli çocuk doymuyor aç diyor ama bu sefer çok verince de kusuyor kustuğu kesik şeklinde diye takılmıyorum ama mamaya ihtiyaç var mı diye sürekli düşünüyorum
Aç çocuk kendini çok belli ediyor ya benimki normalde öyle kıyamet koparır gibi ağlamaz ama aç olsun memeyi açmayı beklerken bile ortalığı yıkıyor. Onun dışında sürekli memede olmak istiyor ya da yeni emmiş memeyi kendi bırakmış oluyor ama ellerini emiyor falan.

Doktorun kim canım ?
Ya bence bebekler bizi istiyor ben de sen gibi düşünüp mama verdim bir öğün
Üstüne 10 dk sonra tekrar meme istedi hıçkırdı
Anladım ki yetiyor ama o memede kalmak istiyor
Doktor bulmak çok zor ya canım :KK43: üniversitede nur Aycan diye bir hoca var eşin tanır ona gittik ama hatırla baktı artık hasta bakmıyormuş :KK43:

Kızlar meme reddi tam olarak nasıl oluyor. Kızımın beslenme saati geldiğinde göğsüme alıyorum bazen tek seferde tutup emmeye başlıyor bazen çığlık kıyamet kafasını çekiyor sonra tutmaya başlıyor bu meme reddi olacak demek mi acaba.
Yok bu meme reddi değil canım. Memeyle alıp veremediği var önce kavga edip sonra barışıyor😆. Bir ihtimal gazdanda olabilir diyeceğim ama beslenme öncesi yoktur yani gazı. Benimki üst gazı varsa emme esnasında kavga ediyor alıp alıp boırakıyor böyle.
ben büyük kızımda yaşadım inşallah kimse yaşamaz. 1.5 aylıktı başladı 4.5 aylık olana kadar bırak emmeyi kucağımda bana dönük tutamadım bile bebeği. Resmen beni reddediyordu. Emzik, biberon, şırınga,kaşık, mama her yolu denedim asla beslenmedi. Kucakta hoplatarak topta zıplayarak yatarak üzerimizi örterek duşta aklınıza gelebilecek her şeyi denedim banamısın demedi. Doktor doktor gezdim hepsi geçecek sabret uyku beslenmesine devam et dedi. Memeyi sadece uykuda alıyordu oda yatar vaziyette. E aç çocuk uyur mu ki kıcağıma almamı bile istemiyordu. Akşama kadar birlikte ağlıyorduk şansa yorulur uyursa emziriyordum. Akşam eşim koşarak gelip uyutuyor ben emziriyordum. Saatlerce sırtı bana dönük şekilde kucağımda gezdirirdim uyusunda emsin diye. Ahhh ne günlerdi 4.5 aylık oldu rüyadan uyanmış gibi bir anda bitti herşey. Demem o ki reddetse kesin anlarsın. Rabbim kimseye yaşatmasın
Buda kamu spotu gibi olsun benden geçiyor kızlar hepsi geçiyor kocaman oluyorlar ve siz o en zorlandığınız anı bile burnunuz sızlayarak özlüyorsunuz ve dayanamayıp 2.3. Yapıyorsunuz😆

L
Kızlar doktor bana mamayı kestirdi ama sütüm yeterli mi bilmiyorum kayınvalidem sürekli aç çocuk diyor çünkü benim bebe sürekli memede kalmak istiyor o da çocuk aç diyor topladığım sütü veriyorum üstüne içiyor ama bu seferde çok kusuyor bana göre sütüm yetiyor gibi geliyor bugün sağdım iki göğüsten toplam 90 cc geldi ama tam boşaltma yapmadım sürekli çocuk doymuyor aç diyor ama bu sefer çok verince de kusuyor kustuğu kesik şeklinde diye takılmıyorum ama mamaya ihtiyaç var mı diye sürekli düşünüyorum
bence bu çocuk aç cümlelerini asla sallamayın. Bebekler memeyi rahatlamak için de istiyorlar. Bir ara ben de o girdaba girdim. Sürekli aç olduğunu düşünüyordum. Çünkü ne kadar iyi emerse emsin yine meme istiyordu. Artık memesiz uyuyamaz, gaz çıkaramaz, kaka yapamaz hale gelmişti. Sadece memedeyken sakinliyordu falan. Ama bunseger hem göğüslerim çok yıprandı hem de beni emzik niyetine kullandığı için doğru düzgün süt birikmemeye başlamıştı. Ağlasa bile o alışkanlığını kırdım. Emzik verdim oyalamaya çalıştım. Ama memeyi en az 1,5 saatte bir verdim. Şimdi en az 2 saatte bir veriyorum. Hatta uyuya kaldığında 4-5 saat istemediği oluyor. Buna rağmen gayet iyi besleniyor mamasız.

Ben bebeğin dilini çözdüm ingaaa diye ağladığında çok net aç hemen yediriyorum doyuyor susuyor
Gaz için daha farklı ağlıyor 😁 inga diye ağlasa artık maması hazır

Benimki de kafasını sağa sola atıyor bağırıyordu doktora sordum ayakta gezerken tuttur ve bir iki dakika öyle emzir sonra otur dedi gerçekten işe yaradı. Çok tutturamadığın da deneyebilirsin.
Tamam teşekkürler 🌺

Yok bu meme reddi değil canım. Memeyle alıp veremediği var önce kavga edip sonra barışıyor😆. Bir ihtimal gazdanda olabilir diyeceğim ama beslenme öncesi yoktur yani gazı. Benimki üst gazı varsa emme esnasında kavga ediyor alıp alıp boırakıyor böyle.
ben büyük kızımda yaşadım inşallah kimse yaşamaz. 1.5 aylıktı başladı 4.5 aylık olana kadar bırak emmeyi kucağımda bana dönük tutamadım bile bebeği. Resmen beni reddediyordu. Emzik, biberon, şırınga,kaşık, mama her yolu denedim asla beslenmedi. Kucakta hoplatarak topta zıplayarak yatarak üzerimizi örterek duşta aklınıza gelebilecek her şeyi denedim banamısın demedi. Doktor doktor gezdim hepsi geçecek sabret uyku beslenmesine devam et dedi. Memeyi sadece uykuda alıyordu oda yatar vaziyette. E aç çocuk uyur mu ki kıcağıma almamı bile istemiyordu. Akşama kadar birlikte ağlıyorduk şansa yorulur uyursa emziriyordum. Akşam eşim koşarak gelip uyutuyor ben emziriyordum. Saatlerce sırtı bana dönük şekilde kucağımda gezdirirdim uyusunda emsin diye. Ahhh ne günlerdi 4.5 aylık oldu rüyadan uyanmış gibi bir anda bitti herşey. Demem o ki reddetse kesin anlarsın. Rabbim kimseye yaşatmasın
Buda kamu spotu gibi olsun benden geçiyor kızlar hepsi geçiyor kocaman oluyorlar ve siz o en zorlandığınız anı bile burnunuz sızlayarak özlüyorsunuz ve dayanamayıp 2.3. Yapıyorsunuz😆
Bu bebelerin memeyle ne alıp veremediği var anlamadım 😂 Bana kızım yetti başka çocuk doğurmam büyük ihtimalle 😂

Bu bebelerin memeyle ne alıp veremediği var anlamadım 😂 Bana kızım yetti başka çocuk doğurmam büyük ihtimalle 😂
Dimi ya için sütünüzü bakın keyfinize işte 3 gün olmuş dünyaya geleli bize kafa tutuyor el kadar bebeler hep folik asitten işte bunlar🤣

Kızlar ben gaz sancılarına kendimce çözüm buldum sizede anlatayım. Sancı başlayınca emmek istiyor istediği kadar müsade ediyorum emiyor üst gazını alıp ayağına çift çorapla battaniyesine sarıyorum kollar ayaklar serbest şekilde. Yastığa yüz üstü çevirip yatırıyorum popişe pat pat yapıyorum bikaç dkda uyuyor öyle dokunmuyorum istediği kadar uyuyor tabi sürekli gözüm üzerinde oluyor. Uyanınca kendisi hemen başlıyor pırtlamaya tam çıkartamazsa sırt üstü çevirip bacakları karna itip yardım ediyorum rahatlıyor o şekilde

Merhaba canım valla fenalardayız gaz yüzünden. Sen basılsın minnoş nasıl. maflor probiyotik değil mi? Biz probiyotik kullanıyoruz ama clinikidi deneyeyim inşallah işe yarar 😞
Biz de de durum tıkanık halde sürekli burun yıkıyorum.
Gece uykusu yok gündüz uykuya düşüyor.
Evet ama oğlumda bize doktor maflor verdi çok rahatladık ondan sonra. İnşallah yarar size de

Her sağımda da mı bu kadar geliyor

Aç çocuk kendini çok belli ediyor ya benimki normalde öyle kıyamet koparır gibi ağlamaz ama aç olsun memeyi açmayı beklerken bile ortalığı yıkıyor. Onun dışında sürekli memede olmak istiyor ya da yeni emmiş memeyi kendi bırakmış oluyor ama ellerini emiyor falan.
Benimki emiyor ama susmuyor yıkıyor ortalığı mamayi yiyor susuyor çok rahat yatım saatimgwviyir emmesi

L

bence bu çocuk aç cümlelerini asla sallamayın. Bebekler memeyi rahatlamak için de istiyorlar. Bir ara ben de o girdaba girdim. Sürekli aç olduğunu düşünüyordum. Çünkü ne kadar iyi emerse emsin yine meme istiyordu. Artık memesiz uyuyamaz, gaz çıkaramaz, kaka yapamaz hale gelmişti. Sadece memedeyken sakinliyordu falan. Ama bunseger hem göğüslerim çok yıprandı hem de beni emzik niyetine kullandığı için doğru düzgün süt birikmemeye başlamıştı. Ağlasa bile o alışkanlığını kırdım. Emzik verdim oyalamaya çalıştım. Ama memeyi en az 1,5 saatte bir verdim. Şimdi en az 2 saatte bir veriyorum. Hatta uyuya kaldığında 4-5 saat istemediği oluyor. Buna rağmen gayet iyi besleniyor mamasız.
Ben çocuğumun aç olduğunu düşünmüyorum doğrusu ama artık o kadar sıkıldım ki yok doymuyor yok aç yani mama vermem için ellerinden geleni yapıyorlar bende inatla vermiyorum aslında geceleri mama vermek benim işime geliyordu uzun süre uyuyor çünkü 🥲 sağım yapmakta bana iyi gelmiyor çünkü fazla süt geliyor her yerim batıyor bu sefer çok uyarım olduğu için

Sürekli memede kalması beni çok yoruyor artık göğüs uçlarım sızlıyor :KK43:

Bende çok verdiğim için kustuğunu düşünüyordum ama sonra fark ettim ki bebeklerin kusması normal çünkü az da olsa çok da olsa kusacağı zaman kusuyor, bazen 20 dk dik tutuyorum öyle yatırıyorum yine de kusabiliyor. O yüzden kustuğu zamanı çok geldiği için kustu diye düşünmüyorum artık
Ya ne yapsam da kusuyor özellikle sabahları felaket kusuyor çocuk acaba geceleri gazını yeteri kadar çıkarmıyorum diye mi

X