2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Zamk gibi yapıştı memeye emmiyo da bırakmıyo da ya
Vallahi bizde yıkadık uyur baya dedim 45dk uyudu..
Tam duşa girecektim uyandı memede şuan 🧐
Is de bitmiyo, bulaşık makinesi lni boşalttım sessizce, duş alayım dedim o Kaldı.
Bide hiç Oyalanmiyo yaa esime veriyorum maç 10.15dk duruyo 🤢

Is de bitmiyo, bulaşık makinesi lni boşalttım sessizce, duş alayım dedim o Kaldı.
Evet ya başkasında hiç oyalanmıyor basıyor çığlığı o yüzden hiçbir iş yapamıyorum ben de.Duşa girmek lüks oldu 😵‍💫

Bende duş aldırdım ama 20 dakika uyuyor sonra tekrar ağlıyor kucaktan inmek istemiyor :KK43:

O yüzden işleri eşime yaptırıyorum 😁

Evet ya başkasında hiç oyalanmıyor basıyor çığlığı o yüzden hiçbir iş yapamıyorum ben de.Duşa girmek lüks oldu 😵‍💫
Evet ya lüks gerçekten..
Geçen kv diyo emzir bırak yerine uyur..
Ya uyumuyor diyorum anlamıyor, poposuna pış pış. Yapıyorum kucağımda gaz sonrası ona laf ediyor. Kucaga alışmış diye.
Napiyim dedim koyunca uyuma olayı ilk doğduğu 7gundu..
Ordsyken emzirdim koydum gördü.. Basıyor çığlığı..

Kızlar kiwi marka göğüs pompası kullanan var mı benim ki sanki işlevini kaybetti gibi bugün çok az süt çıktı sağımda .Sonra manuel pompayla sağdım 2 katı çıktı

10 15 dk uone iyi benim ki sürekli niye agliyor neyi var aç bu bence soyle böyle tam bisi yapavam.kirk kere cagiriyor

Benimki bırakırken de iyice sündürüp kafasını geri geri atıp bırakıyor, göğsümün şekline mi üzülsem canımın acıdığına mı
Evet benimkide hatta meme yi.ostemiyir bu çocuk diye düşünüyorum bazen çok emiyor bazen 5 10 dakika tamm muhakkak üstüne mamaui içmeden sakinlermiyir demek kj süt yetmiyor duyoeumsomrw memeyi siktirinca damlıyor bir türlü anlam veremedim

Ben çocuğumun aç olduğunu düşünmüyorum doğrusu ama artık o kadar sıkıldım ki yok doymuyor yok aç yani mama vermem için ellerinden geleni yapıyorlar bende inatla vermiyorum aslında geceleri mama vermek benim işime geliyordu uzun süre uyuyor çünkü 🥲 sağım yapmakta bana iyi gelmiyor çünkü fazla süt geliyor her yerim batıyor bu sefer çok uyarım olduğu için
Annesi olarak çocuğun doyup doymadığını en iyi siz bilirsiniz. İdrarını yapıyorsa gün içinde yeterince kilo alımj falan iyiyse bence mama vermeyin. Yani anne sütü yetiyorsa mamanın işlevi yok. Yine de dediğim gibi en doğrusunh anne bilir😊

Eşimin benden önceki evliliğinden bir çocuğu daha var. O yenidoğan iken, doktora demiş ki kucağımızda çocuğu sallasak bir zararı var mı. Doktor da demiş ki ‘bir şeyi eğer sürdürebilecekseniz yapın’. Yani kucakta sallamak 4-5 kiloyken pek sorun değil. Ama kilo arttıkça zorlanacak ve sallamadığınızda yoksunluk çekecek çocuk. Sürekli emzirmek, memede uyutmak da aynı hesap aslında. Sürekli memede olması imkansız bir sğre sonra. Göğüsleriniz acıyacak. Çocuk büyüyecek falan. Bir de emmek yenidoğan için inanılmaz kuvvetli bir refleks. Son derece içgüdüsel. O yüzden her istediğinde memeyi vermediğinizde vicdan azabı çekmeyin:) onun iyiliği için biraz da. Ayrıca kendimize de dikkat etmemiz gerekiyor anneler:)

Evet ya lüks gerçekten..
Geçen kv diyo emzir bırak yerine uyur..
Ya uyumuyor diyorum anlamıyor, poposuna pış pış. Yapıyorum kucağımda gaz sonrası ona laf ediyor. Kucaga alışmış diye.
Napiyim dedim koyunca uyuma olayı ilk doğduğu 7gundu..
Ordsyken emzirdim koydum gördü.. Basıyor çığlığı..
Büyüklerin hepsi aynı ya kucağa alıştırma koy ğışpışla karnı tok altı temiz daha ihtiyacı kalmamış uyur mecbur diyor 😂. Benimki ilk günler de benden ayrılmadı doktor da tanıdığı bildiği tek şey senin kokun istemiyorsa bırakma dedi ondan hep kucağımdaydı. İlk günden alıştırdın diyorlar 😃

Ben günde 24 damlatıyorum. İçeriği temiz mi acaba veriyorum ama içim rahat olarak değil. Çocuk ıkınmayı bıraktı ona teselli oluyorum artık
Canım doktor mu önerdi sen mi alıyım diye düşündün gaz damlasını? Benimki de ıkınıyor kızarıyor bozarıyor, böyle keçi meelemesi gibi ses çıkarıyor gaz çıkarmaya çalışırken😅 ama kabızlık çok nadir oluyor ya da gazdan dolayı ağlaması. Ben de istesem mi acaba doktordan diye bi düşünmedim değil

X