2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Ben memnunum canım ikizlerin ikisinde işe yaradı bana doktor o bilindik markaları önerip vermedi probiyotik verdi umudum yoktu ana işe yaradı şükür akşamları manalarına 6 damla damlatıyorum
Ayy bende alayım deneyeyim bi damlalar gecici etki ediyor probiyotik duzene sokar belki ıkındıkça içim gidiyor

Clinicid roll on ayak altına denedim ise yaramadı :/

Bebeği bu kadar az uyuyan var mı, gece 12-4 arası uyanıktı, 4 civarı uyudu 6 da kalktı, 6dan bu saate kadar 2 kere 45 dk gibi uyudu. Normal mi bu?
Normal mi bilmiyorum ama uyku sorunu bizde var gündüz bildiğin bir yetişkin gibi asla uyumuyor yat kalk mıkırdan hadi 9 da kalktı sabah diyeyim akşam 9 10a kadar 1 saat bile uyumuyor toplam.

Ayy bende alayım deneyeyim bi damlalar gecici etki ediyor probiyotik duzene sokar belki ıkındıkça içim gidiyor
Sağlık ocağına aşı için gittiğimde damla kullanma tembellik yapar kendisi ıkınmayı gazını çıkarmayı kendi yapsın dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama probiyotik bağırsak düzenleyici iyidir dedi biz de nasıl hamileyken probiyotikli vitamin içiyorduk kabızlık için aynı mantık herhalde bilemiyorum da. Ben akşam 6-7 gibi probiyotik veriyorum kalın çorap giydiriyorum kiraz çekirdeği kemeri ısıtıp karınlarına koyup uyutuyorum sonra zart zurt yeterli oluyor ıkınıyorlar ama öyle kıpkırmızı olacak kadar değil o gazlarını kendileri çıkaracak kadar ıkınıyorlar yani biraz da desteklemek gerek kolik değilse ayakları karnı sıcak tutup bütün geceyi rahat geçirmelerini sağlayabilirsin kuzum benimkilerde böyle işe yaradı şükür yoksa ikisi birden ağlayınca olmuyordu yani düzenleri de şaşıyordu şimdi rahatım şükür

Kızlar sol göğsümün alt tarafı dün akşamdan beri morarmış gibi ağrıyor.Elimle kontrol ettim hafif sertlik var gibi ama kitle var mı yok mu emin olamadı.Endişelenmeli miyim sizce

Bende bayılacak gibi oluyorum Çok garip şekilde emzirme sonrası eşimin kucağında hemen uyuyor.Annem de çok güzel uyutuyor ama bende yok 4 saat emzir alt değiştirme döngüsünde gaz sancıları eşliğinde uyuyor çocuk acaba kemiklerim mi batıyor diye düşünüyorum artık

Ya bizde damla başladık ama düşünüyorum eskiden damla mı vardı nasıl çıkarıyorlardı gazlarını bu bebekler .Sanki damla başlamadan önce bi tık daha iyiydik gibi ya şimdi uyku esnasında çok sızlanıyor yavrum.

Kızlar sol göğsümün alt tarafı dün akşamdan beri morarmış gibi ağrıyor.Elimle kontrol ettim hafif sertlik var gibi ama kitle var mı yok mu emin olamadı.Endişelenmeli miyim sizce
Bende de devamlı oluyor ama memeyi boşaltınca geçiyor eğer kızarıklık olmamışsa ve sertlik çoğalmamışsa geçer merak etme mastit değildir.

Kızlar bebişleriniz günde kaç kez kaka yapıyor. Benimki çok fazla yapıyor nerdeyse kakasız bezi yok gibi ben anlamadım. Acaba bu yüzden mi kilo almıyor bebeğim. İlk çocuğum az kaka yapardı çok güzel kilo alıyordu. Bu küçücük kaldı elimde gören erken doğum mu diyor çok üzülüyorum

Sağlık ocağı ebe de aynısını dedi seni annen damlayla mı gazını çıkartıyordu bu tarz şeyler tembelleştirir yenidoğan bebeklerde zaten kolik teşhisi bir doktor tarafından konmadıysa her yenidoğan ıkınır gaz problemi yaşar kaka yapamadığı zamanlar olur bunlar olağan durumlar normaldir yenidoğan bağırsakları sindirim için daha tam gelişmediğinden 3-4 ay kadar bu durumlar normaldir çocuğu beslersin gazını çıkarırsın yatırırsın dedi hatta bazıları bebeklerin makat bölgesine ateş ölçer sokup uyarıyormuş gaz ve kaka yapsın diye sakın öyle şeyler deneyip yapma zeytin yağı sürme dokunma makat bölgesini uyarma sakın dedi ben şok oldum yani kimin aklına gelmiş oraya ateş ölçer sokup uyarmak tövbe.. kısacası ebe önermedi yani probiyotik olur ama bırak çocuklar kendi iç güdüleriyle ıkınsınlar tembelleşirsin bağırskları şuna gelişim aşamasında alışmaları iyi olmaz dedi bana bir yerde mantıklı geldi dedikleri. Brn dedim ıkınınca canı açıyor gibi uykusunda rahatsız oluyor gibi oluyor ağlıyor falan o da okunmayla bebeğin canının acıyacağı bir durum olmadığını sadece okunurken huzursuzlanıp uykusuzundan uyandığı için ağladıklarını söyledi canı acıdığı için değil dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…