2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benim ilk 15. Günlerine kadar her 2 saatte bir alt açmada kaka yapıyorlardı ama şimdi mama + anne sütüne geçince 2-3 günde bir yapıyorlar doktor mama alan bebeklerde 10 güne kadar normal anne sütü de 7 güne kadar yapamamak normal dedi

Demin yatağında yan döndü yüz üstü oldu kafasını kaldırıp bakıyor şok oldum erken değil mi ya mama hazırlıyordum yüz üstü dönüp bakıyor bi de kafasıyla
Ay evet dönmez diyorlar da tam tur atmasa da düz koyduğum çocuk bir geliyor yan yatmış ya da gaz çıkarırken kucağımda kafasını geriye atıp bana bakıyor o kafa o kadar geri nasıl gidiyor daha şimdiden bilemiyorum folik asit nedirin örnekleri

Kızlar sol göğsümün alt tarafı dün akşamdan beri morarmış gibi ağrıyor.Elimle kontrol ettim hafif sertlik var gibi ama kitle var mı yok mu emin olamadı.Endişelenmeli miyim sizce
Ateş yoksa daha mastit başlamamıştır canım bende uzun süre sağım yapıp memeyi boşaltmasığımda aynı böyle morarmış gibi ağrıyor ve memede 1 tane kitle oluyor hemen gidip sağıyorum yumuşuyor meme geçiyor sağım yap istersen rahatlarsın

Bizim 50 günlük nerdeyse ama kilo alımı çok az ben de fazla kakaya bağladım.Doktor böyle giderse mama gerekecek dedi. Gayet iyi emziriyorum fazlasını sağıp veriyorum. Yani mama verecek bi açlığı da yok.

Bizim 50 günlük nerdeyse ama kilo alımı çok az ben de fazla kakaya bağladım.Doktor böyle giderse mama gerekecek dedi. Gayet iyi emziriyorum fazlasını sağıp veriyorum. Yani mama verecek bi açlığı da yok.
Benimde ikizlerimden biri sadece anne sütü diğeri de mama + anne sütü alıyordu. Sadece anne sütü alan bebeğim kilo alımı yavaştı yani mama alana kıyasla değil normal bir anne sütü alan bebeğe göre yavaştı ve 70 cc anne sütü içmesine rağmen sarılık oldu yani doktor mama ver dedi mama verdiğimde kusuyordu mamayı değiştirdim mama verdim toparladı çok şükür şimdi anne sütü + mama veriyorum kendine geldi çocuk, tabi her çocuk aynı mıdır bilemiyorum ama anne sütü protein açısından yağlı zengin olması gerek kilo için. Doktor mamadan önce bana Sma nın anne sütü zenginleştirici protein tozları var onlardan aldırdı anne sütünü sağıp biberonla tozu karıştırıp verdim kilo alıyor mu diye bakıldı biraz öyle almaya başladı ama sarılık olunca mamaya geçtik şükür geçti o protein tozlarından doktora danışıp alıp kullanabilirsin Sma nın 72 ritanesi 1000 tl biraz pahalı ama ben faydasını görmüştüm çünkü mama giyemiyordu beslenip kilo almadı lazımdı mecbur aldım 2 paket kullandım. 50 gün neredeyse 2 aya yakın. Yani 1 aylık kilo alımı ne kadar minimum 500,gr dan az mı çok mu

500 gr aldı ama öyle kaldı nerdeyse ikinci ayına girecek hala aynı kiloda eğer bu kontrolde de almamış olursa zaten şiddetle mama önerecek kesin. Benim sütümü boşaltmazsa da sütüm kesilecek keşke gerek kalmasaydı.

Kakayla kilo ilişkisi var mıdır bilmiyorum tabi doktor bilir ama inşallah kilosunu hızla yakalar minnoş

Hayır, kokumuz ve endişemiz onları uyarıyor bencebende neredeyse 1 saat emzirdim banamısın demedi sonra biraz oyun halısına bıraktım. Sonra kwye anne sen yanına git de ben evi süpürüp sileyim dedim, süpürge den sesini duymayız diye. Bir odayı süpürdüm geldimki kw uyutmuş, kendide bizim yatağın kenarına kıvrılmış benimki mıkırdandıkça sallıyor. Ben şok oldum, memesiz uyumuş olmasına

Yarabbi.. Bnm ki dese onu parçalamıştım şimdi sen yine sakin kalmışsın

Biz günde 4 5 yapıyoruz. Ama kilo alması normal. Bazen 7 8 yaptığı oluyor, doktor normal dedi

Hastane öyküsü olup antibiyotik alan annelere sorum olacaktı bebeğimin hastanede 4. Günü benimle 2. Günü aşırı derecede kaka yapıyo 4 5 kere yoğun ve ishal şeklinde normalde mi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…