2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Getirdeki alkolsüz bira bu kızlar 57 tl herkes süt getiriyor demiş yüzde sıfır alkol arpa suyu tamamen son kez denemek istiyorum vicdanım için elimden gelen her şeyi yaptım 5-10 cc bile gelse vitamin diye vericem
Tebrik ediyorum canım emeğin bile yeterli anne olmak böyle birşey olsa gerek normalde boşveririz

Getirdeki alkolsüz bira bu kızlar 57 tl herkes süt getiriyor demiş yüzde sıfır alkol arpa suyu tamamen son kez denemek istiyorum vicdanım için elimden gelen her şeyi yaptım 5-10 cc bile gelse vitamin diye vericem
Bizide haberdar et benim de azalıyor gibi
Bir arkadaş yazınca almıştım bende işe yaradı gibi kızlar, bugün de içeceğim akşam

Bizim uzun zamandır gece uykumuz oşekilde. 2.3 saat hiç uyumadi diyebikieik7...
Hep 1 saat 1.5 saatte uyanıyor

Kızlar dudakları çok kuru sizde böyle mi? Emme kavrama memeyi biberonu tutma şekli güzel. İşi sıvı baloncukta şimdi kurumaya başladı emdikçe yine oluyor. İnternette ortam sıcaksa olur diyor oda 25.5 derece nem 40. Landşnıh göğüs balsamı sürdüm anne sütü sürdüm geçmiyor

Eklentiler

• IMG_4739.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 66
Ben bakıyorum beyazlık sarılık pütürtü varsa siliyorum dudak aralarını boğumlarını

Her öğünde mama veriyorum canım sütüm yetmiyor emmek istemiyor bazen o zamanda sağıyorum o mama kabından da alayım o zaman . Dışarıda ne yapacağım diye kaygı sardı.

Sütünden sağsan ya da zeytinyağı olmaz mı acaba aklıma bunlar geldi

Kızlar bebek uyuyordu. Uyandı sanki balgamı var gibi burnu tıkalı gibi. Açtık burnunu çok bir şey gelmedi ama çok korktum kendini sıkıyor ağzından köpük çıkıyor 5 Dk falan sürdü şimdi iyi

Bizde de olmuştu emerken emerken gitti o kabuklar kendiliğinden

Şimdi burada linçlenmek hiç istemiyorum. Anne sütünün harika bir içeriği olduğuna eminim ama sadece anne sütüyle besleyen arkadaşlar o 8-9 ayda yapılacak olan kan tahlilinde görecek ki demir eksikliği çıkacak. Yani herkeste olacak değil ama, bizim eski grupta öyle olmuştu. Mama ile büyüyenlerde bir şey yoktu.

İlk kızım %95 mama ile büyüdü. Kilo alımı az olmasına rağmen hep 97 persentildeydi. Hala da iri ve maşallah çok sağlıklıdır. Geçen dedim ya, hava makinesi falan hiç gerekmedi turp gibi bebekti.

Bu anne sütü + mama ile büyüyor. 50 persentilde standart, hava makinesini 50 günlükken sokturdu eve ve bodur 40 günlükken ablasının doğumdaki boyuna gelememişti, belki hala gelmemiştir.

Gerçekten nasıl beslendiğinin çok önemi yok ya. Beslensin ve iyi olsunlar gerisi boş.

Gündüz uyuyamayan var mı, ne kadar da uykusuz olsam gündüz gözümü kırpamıyorum çocuk uyurken, psikolojik midir anlamadım normalde gündüz uyurdum

Ben!
Geçen iki kızımı da uyuttum hasta oldukları gün. Yattık beraber. İlk 1 saatte 2 öksürük 3 ağlama uyanması yaşadık. Öf diye kalktım. Benden sonra 2 saat deliksiz uyudular beklerken sövdüm. Uykusuz kaldım.

Geçmiş olsun.
Cold mixi üstüne damlatma ama yatağının köşesine falan damlatabilirsin.

Burun tıkanıklığı yaşayanlar bebeğin yattığı odaya kesip yarım soğan koysun. Varsa üstüne karanfil de saplasın. Yoksa soğan da yeter. Oda kebapçı gibi kokuyor ama %100 çalışıyor.

Bizimki doğduğundan beri öyle burnu tıkanık,ağzında sürekli köpük köpük salya yutmakta zorlanıyor tıkanıyor sinirleniyor doktor nazalnem verdi 1-2 damla damlat açılmazsa nazal yıkama yaparsın yine de açılmazsa aspiratörle çekersin dedi,oda sıcaklığı fazla geliyor olabilir ama düşürmeye de çekindim şu ana kadar 25,5 civarıydı kapattık kombiyi biraz da böyle deneyelim 23,5-24 derece civarı şu an bakalım

Bizimki de öyle. Çok korktum ağladım izotonik serum ve otri bebe ile açtık. Biraz hapşurdu tıksırdı şimdi emiyor. Yalnız olsam ne yapardım bilmiyorum

Ben rahat ettim çekimi de baya iyi fiyatına göre. Sadece göğüs kısmı bana biraz küçük geldi kansinohun göğüs kısmını yerleştirdim cihaz üzerine. Siz denediniz mi nasıl

Canım maskeyle emzirmen çok iyi olmuş. Geçen hafta ben de hastaydım hep maskeyle emzirdim hiç bişey olmadı çok şükür. Burnunu ara ara bende temizliyorum hatta hırıltı varken temizlediğimde baya kuru sümük aldım. Ona rağmen hasta olmadı çok şükür. Seninki de olmaz Allahın izniyle merak etme. Sütle antikor geçiyor diyorlar.

Siz nasıl temizlediniz burnunu?

Kızlar eşi yoğun çalışan var mı benden başka bebekle evde yalnızım çok bunalıyorum yine ağlamam geldi akşam olunca hep böyle oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…