2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
5 az değil mi 😞 ben de şaştım artık ne yapacağımı kızımın reflüsü çok oluyor reflü yatağı yeterli gelmiyor bugün daha uzun kucakta tutmayı denedim yine yatmadı, bir de sancı girip duruyor gazı da çok, kusması da artınca acaba az mı tutuyorum diye sorayım dedim
Ben de gazı çıkınca yatırıyorum 5dk falan sürüyor. Ama alttan gaz çıkarmaya çalışırken kendini çok sıkıyor o zamanlar kusuyor sizinki de mi öyle acaba

Gündüz uyuyamayan var mı, ne kadar da uykusuz olsam gündüz gözümü kırpamıyorum çocuk uyurken, psikolojik midir anlamadım normalde gündüz uyurdum

Ameliyattan olabilir. Canımız sağolsun her anne bebeği için en iyisini yapmak ister bazı durumlar elde değil yeterki iyi olalım. Hep böyle kalmıyor ya asıl ek gıdası var bu işin bir ölçek mamaya öcü muamelesi yapanların bebişleri bakıyorsun sen sebze yedirmeye çalışırken gofret kemiriyor 😀
Hiç takmıyorum artık valla mama mı veriyorsun diyenler nişasta suyla beslenmiş hep en azından yeni nesil mamalar vitaminli 😂🤣 ben de 1-2 ay anne sütü almışım gerisi Aptamil 😅 canımız sağolsun 🥹 mamalar iyi ki var baya da gelişti içerikleri

Kızlar bir buçuk saatte bir uyanıyor ya ne önerirsiniz üç gecedir ne bende ne eşimde uyku yok 😅 hadi ben evdeyim adam sabah körü işe gidiyor 1 saatlik uykuyla
2-3 saat aralığa nasıl çıkarırız gece uykularını
90 cc mama içiyor bugün ebe içiyorsa ver normal 1 aylık olmuş iştahlı bu çocuk dedi istiyorsa ver dedi anne sütü de almıyor 2 gündür kesildi sadece mama
Çok gazı var yavrumun kimyon mu içireyim napayım korkuyorum
Ben relaktaz damla kullanıyorum o çok güzel çıkartıyor ama onu çıkarırken yine uyanıp ağlıyor deli olcam 😅

Ben relaktaz damla kullanıyorum o çok güzel çıkartıyor ama onu çıkarırken yine uyanıp ağlıyor deli olcam 😅
Alttan çok çıkıyor sürekli pırt pırt ama çok gazlı huzursuz çıkarsa da karnı gurul gurul , rezene midir kimyon mudur vermeyi düşünüyorum rahat uyusun bizi de uyutsun 😅

Alttan çok çıkıyor sürekli pırt pırt ama çok gazlı huzursuz çıkarsa da karnı gurul gurul , rezene midir kimyon mudur vermeyi düşünüyorum rahat uyusun bizi de uyutsun 😅
Ben kimyon verdim kaka yapmasını sağladı. Ama bir daha almadı diliyle geri boşaltıyor hepsini ağzından yutmuyor 🙄

Doktor rezene ve anasonun bebekte havale geçirme riski oluşturduğu için artık önermiyoruz dedi ben de riske giremedim vermedim

Biz arayıp sorduk öyle bir ödeme olmadığını söylediler sadece doğum yardımı 2. Çocuk için 400 olanı alacağız ona da başvuru yaptı eşim başvurusuz olmuyor dediler pttye yatacakmış
Kizlar bende baktom şahıs ödemelerinde iş göremezlik parası yazıyor 556 TL Anlamadım bu ne

Biz arayıp sorduk öyle bir ödeme olmadığını söylediler sadece doğum yardımı 2. Çocuk için 400 olanı alacağız ona da başvuru yaptı eşim başvurusuz olmuyor dediler pttye yatacakmış
Bu doğum yardımını biliyorum eşim başvuru yaptı hala yatmadı

Bence sil canım kaka bulaşmasın zaten kız bebek , erkekte bile testis kısmını iyice kaldırıp her yerini siliyorum kız olsa silerdim iyice önden arkaya doğru çok önemli

Ben de emin olamadım ama sildim çünkü sürekli kaka bulaşıyor o kisma

Ben siliyorum pamuğu sulu bırakıyorum kakalar çıksın diye çünkü kaka bulaşıyor oraya. Çişte değilde kakada mutlaka siliyorum
Yani kaka bulaştıysa silmeden pamuğu dokundurup alıyorum da orası bizimkiler gibi değil şuan beni biraz korkutuyor beyazlık falan var orda sizde de var mı
E bebekten sevi bebe reflü yatağı aldım onda geceleri daha rahat yatıyor. Gazı olduğunda kendini aşağı kaydırıyor sadece ama en azından kusarsa boğulmaz fite onunla yanımda yatırıyorum. NewbieMommy NewbieMommy
Ay bidaha mı para verelim ya batıcaz😅
Sanırım boştan yere vermişiz 😀

Ben arada bi yatağa kendi yanımıza alıyordum o hatayıda yapmışım şuan yıkıldım😅

Ne kadar rahatlar ya ben de olmayan süt için 5 yıldır vicdan yapıyorum 😀 Bu arada sağım yaparken Osman gönülalın videolarını izliyordum süt azlığı sebebi olarak göğüs ameliyatı yoksa tiroit hastalıkları ve pkos olanlarda süt azlığı olduğunu söyledi ikisi de var bende sanırım ondan. İlk bebişte de doktor artık takviye kullanma boşa kilo alırsın senin hormonal demişti. Emzirmek çok güzel bebişimin huzurla göğsümde uyuması vs ne zamana kadar reddederse emzik gibi de olsa emmesini çok istiyorum açıkçası. Süt miktarını da artık dert etmiyorum şükür Rabbim iki tane evlat verdi ergenlikten beri zor çocuk sahibi olacağımı duyan biri olan Rabbim hiç aratmadı ikisi de istediğim ay oldu şükürler olsun belki fazlasına takılmak da nankörlük olur diyerek herşeyi akışına bıraktım
Bu videoya bende denk gelmiştim. Bende de pkos var ve gebelikte tiroit ilacı kullanmam gerekti. 16-17 yaşlarında pkos tanısı kondu doğum kontrol ilacı başlandı ve o zamanlardan beri duyduğum zor çocuk sahibi olacağımı duydum ve evlenip çocuk isteyene kadar bu düşünce beni çok korkutmuştu hiç anne olamayacağım sanıyordum. Bana ‘senin doğal yollarla çocuk sahibi olman çok zor imkansıza yakın bir an evvel yaşın geçmeden devlete gidip tüp bebek yaptır’ diyen prof’a kızımı götürüp ona kapak yapasım var, bu lafının üstüne 2 kere doğal yollarla hamile kaldım

Kız anneleri sizr bi sorum var 🐥
Bebeğin altını temizlerken o dudak kısımlarını elinizle ayırıp arasını siliyor musunuz ? Doktora sormayi unutmuşum orası biraz tuhaf böyle emin olmadan da ıslak pamuk da olsa sürmek istemiyorum yanlış birşey yaparım diye. Randevumuz da haftaya size bi sorayım dedim..
Dudak kısmı kirlendikçe ayırıp siliyorum onun haricinde her bez değişiminde içeriye değdirmeden üstünden siliyorum

Ben de gazı çıkınca yatırıyorum 5dk falan sürüyor. Ama alttan gaz çıkarmaya çalışırken kendini çok sıkıyor o zamanlar kusuyor sizinki de mi öyle acaba
Bilmiyorum azönce yine kustu emzirdikteb sonra ☹️ bazen hemen kusuyor bazen yatırdıktan bir süre sonra…yatakta olanlar gazdan olabilir çok gazlı ☹️

Getirdeki alkolsüz bira bu kızlar 57 tl herkes süt getiriyor demiş yüzde sıfır alkol arpa suyu tamamen son kez denemek istiyorum vicdanım için elimden gelen her şeyi yaptım 5-10 cc bile gelse vitamin diye vericem

Eklentiler

• 274B4AFD-875E-4049-8079-E9896BF556EB.jpeg
    274B4AFD-875E-4049-8079-E9896BF556EB.jpeg
    67,2 KB · Görüntüleme: 51
Yani kaka bulaştıysa silmeden pamuğu dokundurup alıyorum da orası bizimkiler gibi değil şuan beni biraz korkutuyor beyazlık falan var orda sizde de var mı

Ay bidaha mı para verelim ya batıcaz😅

Ben arada bi yatağa kendi yanımıza alıyordum o hatayıda yapmışım şuan yıkıldım😅
Ben eşim gittikten sonra yanıma yatırıyorum sabahları gayet huzurlu uyuyor valla ay napacağlımızı şaşırdık .En iyi yatak hastanede beşiğin içine koydukları mat tarzı yataktı heralde o kadar da üzülmüştüm bebeğim sert zeminde yatıyor diye 😀

X