2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimki 5 buçukta kalktı daha hiç uyumadı hala ayakta. Ay sonunu bekliyorum sabırla bu uykusuzlukla kilo falan aldı mı acaba
Nasıl dayandı minnos uykusuzluğa bu kadar.En çok da uyanıkken oyalamak zor yatmıyor ağlıyor söyle bi kendim etrafa azıcık bakayım demiyor.Sürekli elde kucakta pozisyon değişikliği

Bu sağımı neden yapıyorsunuz sütü artırmak için mi ? Ben başlarda sağmıştım oda göğsüm şişiyordu şimdi öyle bir durum olmadığı için bıraktım. Sağmak mı lazım
Bende sağmıyordum ama sütü artırmak için sağmaya başladım, çünkü gece sık sık uyanıyordu ve göğüslerim o saatte sabahkiler kadar dolu olmuyordu, birde osman gönülaldan dinledim, emdiğinde göğüs boşalırsa vucut süt yetmiyor olarak algılayıp süt üretimini artırıyormuş, benim oğlum emiyor ama bitiremiyor o yüzden süt miktarımı yerinde sayıyor gibi hissettim ve 3 gündür başladım, biraz faydasını da gördüm daha çabuk doluyorlar bir de ilk güne nazaran sağımda fazla çıkıyor

İlk kızımda hava makinesi ile hiç tanışmak zorunda kalmamıştık. Hastanede bile hava takılmadan büyüdü. Olsa kullanırdım ama.
Bunda öneri ile direkt aldım.
Sadece serum fizyolojikle bile adam etti ikisini de. Yardım yanyana bir ona bir ona gezdirip duruyorum makineyi.

Burunlar açıldı, hırıltılar kesildi.

Uzun vadede ihtiyaç olabileceğini düşünüyorum. Almak isteyen indirimleri takip etsin.

Doktor biberonla alıştırma mamayi.biberonla verme dedi kasik biberon qldom şırınga aldim hiç birinden ivmedi masallah biberonla mama yiyor ama memeyi de aliyor

Benimki de biberonla içiyor valla diğer şeylerle hiç uğraşamam diye verdim biberonu
Kızlar biberon sizde meme reddi yaratmamış anladığım.

Doğduğu andan itibaren mi verdiniz?
bir de ne marka sizinkiler?

Aynisi bizde silikon uc kullaniyoruz heralde çenesi yoruluyor artik veya biberon kolayina kaciyor ilk aldigi zamanlr 30dkya yakin emiyordu tek gogusu simdi 10dk olmadan agzindan birakip uyuyor yatirincada aranip aglamaya basliyo ben sagarak veriyorum artik emsin diye zorlamicam geceleri sakinlesmesi icin emziririm veya gunduzleri cok sisiyorsa gogusum oyle veririm ilk fazlasini kolay emsin diye zorlarsam bende psikolojik olarak cokuyorum o zaman sutum azaliyor iyice simdi sakinim biberondan da olsa alsin da anne sutu yeter bi mama bi anne sutu 2 saatte bir yetiyor zaten

Kizlar mart grubuna yazdim ama burda da anlatayim bizim memeyi tutmama surecimiz malesef hemsire sorunu yuzunden oldu bebis dogdugunda guzel tutuyordu gogusumu bosta olsa cekiyordu gucu yettigince sonra ilk tartilma icin hemsire geldi aksam tartti 480 gr vermis dedi hepimiz şok ben agla agla hemsire hemen esimi cagirdi mama yolldi saat basi sabah tahlillerine bakacagiz falan dedi sabaha kdar 2 3 defa mama verdirdi sabah olunca topuk kani ve kan tahlili icin aldilar o sira kucagina alinca garip gelmis o kdar vermis durmuyo bidaha bakim demis baska tartida bakmis sadece 150 gr vermis megersem ilk tarti bozukmus geldi bize anlatti ben normalde kiyameti koparirdim ama o psikolojiyle kilo vermedigi icin o kdar mutlu oldum ki bisey diyemedim ertesi sabahta ciktik meme alan bebek almamaya basladi sonradan da basladi bizim mucadele

Kızlar bebegini ayakta sallayan var mı ? Ben bikackere denedim ayakta cok cok rahat uyuyo devam etsem mi acaba internette baktim zararı yok yaziyor ama bilemedim

Kızlar bebegini ayakta sallayan var mı ? Ben bikackere denedim ayakta cok cok rahat uyuyo devam etsem mi acaba internette baktim zararı yok yaziyor ama bilemedim
Ben iki bebemi de salladım valla, bunu da bir iki denedim olmadı ama bu da beşiğin sallanmasını seviyor...
Mottomuz uyusunda nasıl uyursa uyusun bencee

Ben iki bebemi de salladım valla, bunu da bir iki denedim olmadı ama bu da beşiğin sallanmasını seviyor...
Mottomuz uyusunda nasıl uyursa uyusun bencee
Valla cok dogruuu ayagimda uyutunca bende uyuyabiliyorum oturdugum yerde guzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…