2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Sıfır uykuyla güne bol kahveyle başladım 😀 bebek görmeye gelecekler bugün altın getirirler belki diye tamam dedim zıbın getireni kapıdan almam😄😄
Bu soru aslında hepinize.

Evinize bebiş görmeye gelenler en uzun ne kadar süre oturuyolar? Çok oturan olunca gitsin diye bişi yapıyor musunuz 😂

Bu soru aslında hepinize.

Evinize bebiş görmeye gelenler en uzun ne kadar süre oturuyolar? Çok oturan olunca gitsin diye bişi yapıyor musunuz 😂
Gecen basima geldi eltimler gelmisti🥹 2 saat durar giderler diye bisey yapmadim cayin yaninda kurabiye biskuvi falan baktim gitmiyolar bi telas sardi o halimle pilav yap tavuk yap falan bide sofra kurduk 🤷🏻‍♀️ ben onlara cocuklari oldugunda ziyarete gittigim zaman elimde tencere tencere yemekle gitmistim 5 litre komposto bile yapmistim sut artsin diye 🥹 zoruma gitti vala

kızlar kimyonlu suyu tavsiye ederim hergün düzenli verince faydası oluyor benim oğlam maşallah artık 3 saate bir uyanıyor sabit 120 cc mama içiyor beni emerse 90 cc mama içiyor şimdi benden 30 cc mi emmiş oluyor sağım yaptığımda ise her 2 göğsümden 2cc çıkıyor süt ben anlayamadım bu süt işini 😩😩
Nasıl yani çocuğa mı veriyorsunuz kimyonlu su

Ben de dün sandım 25 cc cikti iki memeden 3 saten 1 60 cc veriyorum bide emiyor biraz bende anlamadım bu süt gelme işini benimde süt yok galiba sabaha sabah ediyoruz uykusuzluk yorgunluk buyuk.oglqn eşim hepsi bir odada yayılıyor kimse kimseyi görmüyor evde bir acıkan qciktim diye dolanıyor hersey yatım yamalak oluyor bugün bir kil tuy işine hireyim dedim sonuç hüsran

Valla inanın bi bilsem ben de şu sıra buna odaklandım süt artırmaya çalışıyorum ben de o yüzden soruyorum ben de hiç anlamıyorum yetip yetmediğini çoğunlukta emdikten sonra ağlamıyor ama yine de anlamıyorum içim rahat etmiyor
Büyük ihtimal yetiyordur çünkü süt olmadığında bebiş daha emerken kavga ediyor memeyle kolunu sinirli sinirli sallıyor ağlıyor ve memede sakinleşmeye başlamışken daha şiddetli ağlaması başlıyor mama gelene kadar da asla susmuyor bunlar yoksa rahat olabilirsiniz

Sağım yapan anneler giyilebilir pompa indirimde kesinlikle tavsiye ederim. Süt sağarken işinizi yapabiliyorsunuz harika 🤩 fiyatı da çok uygun. Priz başında beklemeye ya da elle sağıp yorulmaya son:)

Eklentiler

• IMG_7771.png
    IMG_7771.png
    172,3 KB · Görüntüleme: 73
Gecen basima geldi eltimler gelmisti🥹 2 saat durar giderler diye bisey yapmadim cayin yaninda kurabiye biskuvi falan baktim gitmiyolar bi telas sardi o halimle pilav yap tavuk yap falan bide sofra kurduk 🤷🏻‍♀️ ben onlara cocuklari oldugunda ziyarete gittigim zaman elimde tencere tencere yemekle gitmistim 5 litre komposto bile yapmistim sut artsin diye 🥹 zoruma gitti vala
Ayyyy gider geçen benim de öyleydi ev kalabalık bide kadin doyorki benim cocuk ılık cay içer ilan kalk hazirla çocuğunun çayını oturduğun yerde kimse altin getirmiyor 5 tabe altin oldu tek millet 200 tl veriyor benim yaptığım hazırlık 200 geçiyor hide bebelerin eline verdikernpogacayi bebeler geze geze yiyorlar bir sınır bastı beni cayi dikene mi dersin kırıntı dikeni mi dersin

Kızlar bisey sorucam size arkadaş var 31 haftalik gebe fakat ultrason da 35 haftalik çıkıyormuş bebek kizada seker var sende demiş doktor teste bisi çıkmamış bu arkadaş 40 haftasinin oldurmayi yine de bekler mi yoksa bebegin ileri olmasinimi baz alıp dogum olur iri bebek demişler
Şekeri kontrol altındaysa bekler ve ilk doğumsa. Benim de 40 artı 4e kadar bekletmişlerdi ultrasonda 44 hafta çıkıyordu ama şeker ölçümlerini ihmal etmesin kontrollü değilse çok riskli

Ayyyy gider geçen benim de öyleydi ev kalabalık bide kadin doyorki benim cocuk ılık cay içer ilan kalk hazirla çocuğunun çayını oturduğun yerde kimse altin getirmiyor 5 tabe altin oldu tek millet 200 tl veriyor benim yaptığım hazırlık 200 geçiyor hide bebelerin eline verdikernpogacayi bebeler geze geze yiyorlar bir sınır bastı beni cayi dikene mi dersin kırıntı dikeni mi dersin
Ay çok zor ya. Onu kırma bunu kırma, aman yanlış anlamasınlar diye biz düşünüyoruz. Halbuki yeni doğum yapmış kadının evinde ne yemesi ne içmesi.

Ben izmir eşimin ailesi manisa da oturuyor. Geçen kv dedi konvoy yapacaklarmış bebek doğunca evime gelecekmiş tüm akrabaları. Dedim kırkı çıksın anca öyle olur. suratları düştü.

Ben hasta olunca emzirdiğim için mi bilmiyorum geçmedi bebeğe. Ama abla hasta olunca hop oldu o da.
Hırıl hırıl nefesi, serum fizyolojik sıkmadan burnunu çekiyorum doluyor o aspiratör, öksürüyor bide ikide bir hapşırıyor.
Doktor bunu bir de serum fizyolojik yazmıştı dşrek fotoğraftaki aletle mi çektin yani susuz

Eklentiler

• IMG_2240.jpeg
    IMG_2240.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 69
Kızlar ben misafir olarak 3 kez arkadaşlarımı ağırladım sağolsunlar hepsi elleri dolu geldi tek çay ve kuruyemiş yaptım 2 3 saat oturdular bana da çok iyi geldi normal hayata döndüğümü hissettim :) pazartesi de iftara davet edildik ama o kadarı için daha erken dedim dışarda diye ama yavaştan normalleşmeye çalışıyorum

Benim dikişlerimin biraz üzerinde iki tarafta da elime ceviz büyüklüğünde yumrular geliyor ağrı falan yok ama bu normal mi sizce başına gelen var mı 20 gün oldu doğum yapalı

Sağım yapan anneler giyilebilir pompa indirimde kesinlikle tavsiye ederim. Süt sağarken işinizi yapabiliyorsunuz harika 🤩 fiyatı da çok uygun. Priz başında beklemeye ya da elle sağıp yorulmaya son:)
Bu markayı kullandınız mı güzel çekiyor mu? Tekli değil mi

X