2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim doktor da öyle dedi mama süt sonra sağlıksız şiş bebekler ortaya çıkıyo benımkı bir aylık 60 iyi sonra kademe arttır 65 70 75 gibi ilerle dedi bebek hep ister hep aç gibi davranır dedi
Evet o arttırma durumu bende de vardı. Ama biraz fazla olmuş suan 60 cc veriyorum. Versem 100 cc içer. 2 haftada bir takipteyiz artık doktor ne kadar derse öyle arttiricam.

Aslında ebe ile tutturduk biz memeyi ve çıplak tuttuğunda canım hiç acımadı tam tersi silikon uç ile emince meme ucunu içine doğru çekiyor ve benim daha çok canım acıyor. Ama o gün ilk ve son oldu daha da tutmadı zaten onda da o kadar ağladı ki içim gitti

Dün akşam 90 cc mama içti tek seferde belli ki kapasitesi artmış yetmiyor 1 aylık
Canım bize de artık 60 yetmemeye başladı ama 90 içince de 2 saate almıyor artık 3 4 saate atmaya başladı sizin de öyle mi sarılık riskimiz de bitti şükür böyle devam mı etsek diyorum

Canım bize de artık 60 yetmemeye başladı ama 90 içince de 2 saate almıyor artık 3 4 saate atmaya başladı sizin de öyle mi sarılık riskimiz de bitti şükür böyle devam mı etsek diyorum
90 verincede 2 saatte bir istiyor anlamadım bisey valla

Yüzünün fotoğrafını görebilir miyim benimki de öyle ve çok yoğun Allah başka dert vermesin ama baktıkça çok üzülüyorum bebeği görenlerde ayy nolmuş diyo sanki elimdeymiş gibi bize toksik eritem dediler hormonal ve cildin aşırı kuru olmasından kaynaklı alerji uzmanına götürdüm ama kendim öncesinde süt ürünleri ve yumurta diyeti yapmaya başladım alerji olabilir diye cildi de Nemlendirince kuruyo gibi oldu ama diyete gerek yok dediler peynir yedim ve yine coştu gerçekten anlayamıyorum

Kızlar bir şey fark ettim bebek benim sütümü içince kusuyor mama da kusmuyor bu neden olur

Anakucagı alıp da bebeği anakucagında vakit geçiren var mı ?
Biz varız ben yemek yerken ayağımı ucuna koyup sallıyorum sallarken hiç sesi çıkmıyor. Ama erken alıştırmak da çok önemli biz hastaneden geldik 3. Gün direk koydum beşikte uyumuyor bazen onda daha rahat uyuyor alıyorum mutfağa koyuyorum yemek yapıyorum. Ana kucağında uyanıkken ağlıyor mesela süpürge yapıyorum susuyor benim de işim görülmüş oluyor

Bende önce emziriyorum uyuyo kalkıyor yine emziriyorum gece hariç sagdigimi veriyorum hala daha aranıyorsa 30 la başlıyorum
İstiyorsa bi 30 daha diye diye
Bazı günler özellikle akşamları sütüm azalıyor 105 i görmüşlüğüm var
Bi mide kapasitesi var ama bazen onun üstüne çıkıyor acıkıyor demek ki
Kusmadigi sürece benim açımdan Sknti yok demek ki yiyor ama ağzından attirmaya başlayınca doyduğunu anlıyorum ben

Evet bizimde hastanede ilk gün tuttu sonra tutmdi.. Bazen yine deniyorum silikonsuz geçen çok sinirliydi baktım kendisi tuttu emdi bi on dakika

Benim doktor da öyle dedi mama süt sonra sağlıksız şiş bebekler ortaya çıkıyo benımkı bir aylık 60 iyi sonra kademe arttır 65 70 75 gibi ilerle dedi bebek hep ister hep aç gibi davranır dedi
Bebeğin kaç kilo olduğu ve kaç saate bit beslendiği de önemli aslında totalde günlük alması gereken miktara bakılıyor. İlk kızım 4 buçuk kilo doğmuştu kilo alamıyordu 2 haftalıkken dr 80 içecek 3 saate diyordu ama reflüden asla içemiyordu herkesin ihtiyacı farklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…