2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bazen eli açık emzirmeyi deniyorum çok zorlanıyorum ya 😀 elleri durmuyor bir de eldiven takmıyorum ben
Parmakları ile memeyi oyuyor 😀
Evet elleriyle etrafı keşfettikleri için o eller hiç durmuyor kıpır kıpır 😁 Bende eldiven takmıyorum emzirirken çok zor oluyor meme ucumu cimcikliyor ve tırnakları batıyor mememe😂

Kilo durumuna göre doktor söyler bence zaten. Benim hatam sürekli mama vermek oldu beni emmedi doğru düzgün acıkmadı uzun süre gerçi sarılık vardı ondan vermek zorundaydım mama. Öf ilk günler berbattı benim için ya. Herkes tepemde süt geliyo mu gelmiyo mu beni izliyor strese bak. Valla keşke tek mi olsaydım ki ne bileyim. İyilik yaptıkları kadar kötülükleri de oldu istemeden
Bu benim ilk doğumum bildiğin . Ama 2. De herkese dedim gelmezse gelmez bana baskı yapmayın diye
Kaşık biberon kullandım ilk
Sonra onu da istemedi şimdi comotomo biberonla veriyorum vereceğim zaman o da az akıtıyor iyi oluyor

Evet elleriyle etrafı keşfettikleri için o eller hiç durmuyor kıpır kıpır 😁 Bende eldiven takmıyorum emzirirken çok zor oluyor meme ucumu cimcikliyor ve tırnakları batıyor mememe😂
Haha evet işte batıyor 😀 törpüledik ama hemen uzadı bir daha törpülemek lazım 😀😀

Haha evet işte batıyor 😀 törpüledik ama hemen uzadı bir daha törpülemek lazım 😀😀
Ben daha hiç kesmedim korkuyorum tırnak makası kullanmaya. Törpü kullanmaya da korkuyorum çok hızlı törpülüyor tutturamam diye

31 günlük ortalama 10-15 dk emiyor bazen 7-8 dk emiyor. Az önce 17 dk emdi mesela. İnstada takip ettiğim doktor 5 dk ile 40 dk arasında emmelerinin normal olduğunu söylüyor.

Benim de 15-20 dk öyle emiyor sonra uyuyor tam yerine koyuyorum 5dk sonra uyanıp bir daha aranıyor emiyor
Teşekkürler kızlar içim rahatladı burda 45dk emziren görünce acaba mı dedim ☺️
Kızlar gebelikte oluşan kararmalarınız geçti mi ne durumda özellikle karın bölgesi?
Geçmedi henüz ama daha yeniyiz ondan olabilir
Hala var ama ben daha yeniyim 😀 bi de göbeğim hissiz artı keşkül gibi bir bölge var Allahım 🤷‍♀️
Bende de var o ve hissiz bölge cidden çok tuhaf hissettiriyor dokunmak dahi istemiyorum.
Değil bence..2 saatte bir 15-20 dk arası emiyor kızım.gece de 2,5-3 saatte bir oluyor aynı süre.Bazen 20 dk civarı emiyor.Değişiyor
Teşekkür ederim ☺️
Kızlar süt sağınca kaç dk da kaç ml çıkıyor ?
Mochiyle bugün 50cc 22dkda çıkardım

Bu benim ilk doğumum bildiğin . Ama 2. De herkese dedim gelmezse gelmez bana baskı yapmayın diye
Sonra onu da istemedi şimdi comotomo biberonla veriyorum vereceğim zaman o da az akıtıyor iyi oluyor
Bak mesela bu doğumda ne annem ne kv çok baskı yapmadı
Süt düzgün gelene kadar kimseyle bu konuda konuşmadım vs
Yettiğine inanmaya çalıştım
Bir ablam sürekli memede ise doymuyor mu dedi canım sıkıldı düşün bu lafa
2. De görümcem geldi bebek görmesine iyi niyetli de Allah var memeler sert oluyor mu dedi yok dedim e artık sert olması gerekir de mi süt için vs dedi bu bile canımı sıktı. Süt konusunda yakınlarımdan laf duymaya tahammülüm yok ya

Evet o comotomo uğraştıyor baya gece gözlerim gidiyor onunla içerken. Zaten biberonun doğrusu 15 20 dk uğraşmasıymış. Lansinohla lok lok 5 dk da beşiktaş yapıyor.

Ben daha hiç kesmedim korkuyorum tırnak makası kullanmaya. Törpü kullanmaya da korkuyorum çok hızlı törpülüyor tutturamam diye
Ben hala büyük kızımın tırnaklarını kesemem hep eşim keser 😀 bu miniği de emzirken ben tek tek parmaklarını tuttum eşim üstten törpü vurdu az az
Bir şey olmadı düşün parmağına değdi bir kere ağlamadı bile demek acımadı

Teşekkürler kızlar içim rahatladı burda 45dk emziren görünce acaba mı dedim ☺️

Geçmedi henüz ama daha yeniyiz ondan olabilir

Bende de var o ve hissiz bölge cidden çok tuhaf hissettiriyor dokunmak dahi istemiyorum.

Teşekkür ederim ☺️

Mochiyle bugün 50cc 22dkda çıkardım
Emzirirken mi takmıştın yoksa vakum yapa yapa mı sağdım nasıl oldu

Ben hala büyük kızımın tırnaklarını kesemem hep eşim keser 😀 bu miniği de emzirken ben tek tek parmaklarını tuttum eşim üstten törpü vurdu az az
Bir şey olmadı düşün parmağına değdi bir kere ağlamadı bile demek acımadı
Ay fazla tutarım da derin törpülerim diye korkuyorum ne bileyim fobi oldu bende

Evet o comotomo uğraştıyor baya gece gözlerim gidiyor onunla içerken. Zaten biberonun doğrusu 15 20 dk uğraşmasıymış. Lansinohla lok lok 5 dk da beşiktaş yapıyor.
Lansinoh ucunu sevmeme rağmen almadım çünkü ilk kızımda red yapmasında payı büyük diye düşünüyorum
Uğraşmadan içmek işine gelmişti ama bu comotomo çek babam çek 😀

Kızlar komple bebeğe kendi bakan var mı? Yanında Kv veya anne olmayan tamamen yalnız olan? Eş desek sabah işe gidiyor gece tamamen bakamıyor aralarda gaz çıkarma vs dışında şöyle bırakayım tamamen geçip uyuyayım diyemiyorum
ben varım canım 2 haftadır yalnızım kv gitti biz kahvehaneyi sattık onun için eşim şimdilik evde bana en büyük destekci allah razı olsunben emziriyorum o mama içiriyor 😂

Emzirirken mi takmıştın yoksa vakum yapa yapa mı sağdım nasıl oldu
Emzirmiyordum bebek uyurken taktım. Mochiyi 1 kere vakumlatınca gerek kalmıyor zaten memeye vakumlandıktan sonra elime telefon alıp onla uğraştım başka birseye gerek kalmadı

X