2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar 35. Günümüz 5. Haftamız. Sabah 9:30 dan beri toplasınız 3-4 saat uyuduk sürekli ağlama hali içindeyiz. Acile gitmeli miyiz? Uykuya dalamıyor çocuğum bir sıkıntısı mı var bilmiyorum asla uyumuyor
Bizde 34 gunluguz ve bu surec 3-4 gundur bu sekilde bence atak durumlari diye dusunuyorum

Kızım dünden beridir aşırı huzursuzdu dün akşam 6 saat durmadan ağladı. Fazlasıyla kusması vardı ve tartıda kilo kaybı olduğunu görünce bugün doktoruna götürdüm. Kilo alımının iyi olduğunu söyledi. Kan ve idrar tahlili alındı. İdrar tahlili normal çıktı. Karaciğer enzimleri yüksek çıktı. Haftaya bugün kan tahlillerine tekrar bakılacak inşallah düşmüş olur. Yine yüksek gelirse karaciğerle alakalı bir sorun olabileceğinden gastroenterolojiye muayene olacağız. Bugün hayatımın en kötü günlerinden birini geçiriyorum anne olmak ne zormuş 🥺
Anne olmak çook zormuş gerçekten. İnşallah temiz çıkar 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Benimde 1 gün çok sertti taş gibi oldu mastit olcam diye korktum ama emzirdikçe ertesi gün yumuşacık oldu bende ebeye sormuştum o da yumuşak göğüs olması sorun değil dedi süt sıkınca bayağı geliyor çünkü. Panik yapılacak bir durum değilmiş vücut bebek emdiği sırada sütü taze üretiyormuş.

Çok geçmiş olsun umarım sonuçlarınız temiz çıkar🙏🏻
Belki de sık emzirince yumuşak oluyor tamam o zaman bunu takmıycam teşekkür ederim

Kızlar 35. Günümüz 5. Haftamız. Sabah 9:30 dan beri toplasınız 3-4 saat uyuduk sürekli ağlama hali içindeyiz. Acile gitmeli miyiz? Uykuya dalamıyor çocuğum bir sıkıntısı mı var bilmiyorum asla uyumuyor
Seninki yine uyumuş bak benimki sabah 10 da kalktı akşam 10 buçukta uyudu 😅 aralarda memede uyuyakaldı gerçi hakkını yemeyim 🤣

Ben mesela danışman dedikten sonra öğrendim siz biliyor muydunuz bilmiyorum ama bezin hani çiş olmadan önce sarı çizgisi var ya o tamamen maviye döndüğünde en az 2-3 kez çiş yapmış oluyormuş .Ama kesik kesik olduğunda 1 kez çiş yapmış oluyormuş .Günde 2 kez kaka yapması da doyduğunu gösterirmiş.7-8 kez çiş yapmasını bekleriz dedi
Ben molfix pure&soft kullanıyorum şu an elimdeki bezlerde gösterge yok maalesef ☹️

Selam kızlar bugün kontrolümüz vardı bebeğim hiç durmadan ağlıyordu ben mama vs gaz yapıyor diye düşünüyordum fakat doktor kolik bebek dedi 4 ay bu süreç sürer dedi .Beyaz gürültü masaj teknikleri vs gösterdi .Ayrıca emzirme danışmanıyla da görüşmemiz vardı, 16 günün sonunda bebeğim emmeye başladı .İnanolmaz mutluyum emzirme danışmanı olayı doğruymuş galiba ya
bu emzirme danışmanları ücretlimi birde nasıl bir yol izlediniz memeyi alıyormuydu normalde benim bebeğim memeyi asla ağzına almıyor kıyameti kopartıyor silikon ucu takınca şap diye hemen kapıyo eds deneyeyim birde diyorum kendimce silikonu burakmak için kademe kadene kestim 1 tanesini asla onuda almıyor ağzına çok uyanık bi çocuk 😂😂

Hiç göğüs ucum yok hiç yani dümdüz resmen .Sağımlarda biraz çıkar gibi oluyordu sonra yine içine giriyordu .Bugün emzirme danışmanı direk ağzına kahverengi kısmı sıkıştırıp verdi ve hemen tuttu şok oldum .kendim evde de 3-4 kez verebildim o teknikle .Silikon uç vs gerçekten hiç gerek yokmuş.Bana söylediklerinde göğüs ucu olmadan nasıl tutsun diye ön yargılı yaklaşmıştım hep ama tutabiliyorlarmış
nasıl tutarak sıkıştırdı peki silikon uç kullandınızmı sizde

Mahvolduk atak haftası mı başka birşey mi ben anlamadım çocuk uyanık olduğu her an ağladı canım çıktı yarın da böyle olursa doktora mı götürsem bilemedim. Uyutana kadar canım çıktı
Aç olmadığına eminsiniz değil mi 😓 bez sayısı nasıl

Kızlar bebeği çok zor uyanan var mı? Kaç saatte bir uyandırıyorsunuz? 2 saatte bir uyanmak istemiyor 😕
Canım ilk 15 gün 3saatte uyandırdım ben ama şimdi zaten asla uyumuyor uyusa bile o kadar. Bence 2 haftadan sonra uyandırmaya zorlamamak lazım, özel bi sarılık durumu vs yoksa tabi. Kendileri uyanıyorlar zaten max 2 saate, seninki kaç günlük bilmiyorum da çok zorlama 2 haftayı geçtiyse

İki saattir aralıksız ağlıyor aç değil 60 cc mama üstüne meme içti gazı var kıpkırmızı oluyor çıkaramıyor :KK43:
Karın masajı deneyebilirsiniz. İnstagramda ayrıntılı güzel paylaşan biri vardı bulabilirsem atarım. Bizimki de aynı modda birkaç gündür masaj rahatlattı

Mahvolduk atak haftası mı başka birşey mi ben anlamadım çocuk uyanık olduğu her an ağladı canım çıktı yarın da böyle olursa doktora mı götürsem bilemedim. Uyutana kadar canım çıktı
Nasıl uyuttunuz en sonunda? Allah yardımcınız olsun inşallah toparlar

X