2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kaç çiş olması gerekiyormuş? Bezin dolu dolu olmasına gerek var mı? Az da olsa çiş yaparsa o çişli bez sayılıyor mu? Ben bunları çok merak ediyorum 😞 kakanın önemi yok muymuş?
Ben mesela danışman dedikten sonra öğrendim siz biliyor muydunuz bilmiyorum ama bezin hani çiş olmadan önce sarı çizgisi var ya o tamamen maviye döndüğünde en az 2-3 kez çiş yapmış oluyormuş .Ama kesik kesik olduğunda 1 kez çiş yapmış oluyormuş .Günde 2 kez kaka yapması da doyduğunu gösterirmiş.7-8 kez çiş yapmasını bekleriz dedi

Insallahh düşer değerleri kuzum, Rabbim yardımcın olsun inşallah.. hayırlı haberlerini bekliyorum
Gerçekten anne olmak zormuş, kendinden çok onu düşünüyorsun 🥺🥺
Amin inşallah 🙏🏼 Sağol canım Allah kimseyi evladıyla sınamasın bugün bugündür gözümden yaş hiç eksik olmadı

İki saattir aralıksız ağlıyor aç değil 60 cc mama üstüne meme içti gazı var kıpkırmızı oluyor çıkaramıyor :KK43:
Canım biz de kaç gündür mahvolduk ben bugün kimyon içmeye başladım herkes fayda görmüş denemek istedim ,çocuk mahvoldu çünkü. Bir çay bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı kimyon atıp demleme gibi bırakıyorum 5-6 dk sonra içiyorum bugün 2.içiyorum şimdi. Süt de yapıyormuş doğruysa

Canım biz de kaç gündür mahvolduk ben bugün kimyon içmeye başladım herkes fayda görmüş denemek istedim ,çocuk mahvoldu çünkü. Bir çay bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı kimyon atıp demleme gibi bırakıyorum 5-6 dk sonra içiyorum bugün 2.içiyorum şimdi. Süt de yapıyormuş doğruysa
Normal baharat kimyon mu toz halinde olandan 🙏🏻

Kızlar başka emzirme danışmanlığı alan var mı genelde online olarak görüyorum instgrmda. Alan var mı online ya da yüzyüze

Sizin göğüsler de yumuşak mı sert mi ? Sadece anne sütü verdiğiniz için soruyorum 🥹
Benımde aynı geceleri özellikle kalkıyorum sert baya o an zaten anlıyorum emerken baya süt görünüyor ağzının kenarlarından özellikle ikindi ve akşam yumuşuyor sanki ama emerken takip ediyorum yutkunma sesleri alıyorum süt vardır doyuyor diye düşünüyorum ama emin olamıyorum bende sizin gibi diyorum ki gün gün ayarlayayım bir öğününde sırayla mama vereyim o öğünde sağım yapıp anlayayım süt durumunu

Kızım dünden beridir aşırı huzursuzdu dün akşam 6 saat durmadan ağladı. Fazlasıyla kusması vardı ve tartıda kilo kaybı olduğunu görünce bugün doktoruna götürdüm. Kilo alımının iyi olduğunu söyledi. Kan ve idrar tahlili alındı. İdrar tahlili normal çıktı. Karaciğer enzimleri yüksek çıktı. Haftaya bugün kan tahlillerine tekrar bakılacak inşallah düşmüş olur. Yine yüksek gelirse karaciğerle alakalı bir sorun olabileceğinden gastroenterolojiye muayene olacağız. Bugün hayatımın en kötü günlerinden birini geçiriyorum anne olmak ne zormuş 🥺
Zor alınan kanlarda karacıger enzımlerı etkılenebiliyor bir arkadaşım da aynı şeyi yaşamıştı bir hafta sonra verdi normal dğzeydi sıkma canını o

yok canım mesela süt olunca göğüsler hep taş gibi mi oluyor benim bi yumuşak bi sert acaba yumuşakken olmuyor mu
Benim göğüslerim dolduğunda hep taş gibi oluyor tek göğüs emziriyorum emmesi bitince göğsüm yumuşuyor ama ucunu sıktığımda süt geliyor yinede. Bende bu şekilde oluyor kişiden kişiye değişiyor olabilir.

Benim göğüslerim dolduğunda hep taş gibi oluyor tek göğüs emziriyorum emmesi bitince göğsüm yumuşuyor ama ucunu sıktığımda süt geliyor yinede. Bende bu şekilde oluyor kişiden kişiye değişiyor olabilir.
Bence de taş gibi olur ya ağırlaşır mantıken de evet yumuşak göğüs boş göğüs değildir ama bence çok dolu da değildir

Zor alınan kanlarda karacıger enzımlerı etkılenebiliyor bir arkadaşım da aynı şeyi yaşamıştı bir hafta sonra verdi normal dğzeydi sıkma canını o
Evet öyle bir durum var ama hemşireler çok kolay aldılar zor alınmadı 🥺 İnşallah bizimde değerlerimiz düşmüş olur aksi ihtimali düşünmek istemiyorum

Ah bana da verebilirsin silikon uç dediğinde keşke vermeseydim
Ben de o hatayı ilk kızımda yapmıştım ondan sordum hemşireye red oluyor sonra yapmasam diye
O da öneriyoruz dedi ilk öyle denedim sonra çıkardım Çünkü göğsüm acıdı
Ama emmese silikon uç takardım yine annelik bu

X