2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlsr nasılsınız? Bende bebişle gece gunduz gidiyoruz işte😁 bide yenidoganlar çok uyuyor derler uyumuyorki hep meme istiyor oyle uyuyor cikarip yerine yatirinca uyaniyor sizdede oluyomu boyle. Bide gaz ve kaka problemide var onunla uğraşıyoruz. Şimdi zorla uyuttum bir saattir sut içiyor memede.
Emziren anneler siz neler yiyip içiyorsunuz? Dikkat ettiginiz şeyler neler?

Kızlar iyi akşamlar, ben nezle gibi bişey oldum galiba iki gündür aralıklarla gıcık gibi öksürüğüm var burnum bı akiyo bı tikaniyo. Normalde alerjim var bu aylarda ortaya çıkan o sandım başta ama smdi de sol gözüm yasariyo. O yüzden nezle gibiyim sanki. Hep gece sırılsıklam terle uyanıyorum usuttum mu acaba doktora gitmeli miyim bebeğe geçer mi?

Merhaba kızlsr nasılsınız? Bende bebişle gece gunduz gidiyoruz işte😁 bide yenidoganlar çok uyuyor derler uyumuyorki hep meme istiyor oyle uyuyor cikarip yerine yatirinca uyaniyor sizdede oluyomu boyle. Bide gaz ve kaka problemide var onunla uğraşıyoruz. Şimdi zorla uyuttum bir saattir sut içiyor memede.
Emziren anneler siz neler yiyip içiyorsunuz? Dikkat ettiginiz şeyler neler?
Valla biizmkide gündüz iyide gece uyumuyo..
Şimdi yatıyor 12de kalkar artık 2ye kadar mücadele..
Ben genel olarak gaz yapan ürünler yemiyorum işte portakal, fasulye, nohut vs vs. Birde bebişin doktoru tahin ve helva yeme dedi. Gaz yapar dedi. Bende süt yapar diye yiyordum.. Pekmez ye onun yerine dedi

Valla biizmkide gündüz iyide gece uyumuyo..
Şimdi yatıyor 12de kalkar artık 2ye kadar mücadele..
Ben genel olarak gaz yapan ürünler yemiyorum işte portakal, fasulye, nohut vs vs. Birde bebişin doktoru tahin ve helva yeme dedi. Gaz yapar dedi. Bende süt yapar diye yiyordum.. Pekmez ye onun yerine dedi
Benimkide bir iki saat yatsa şükr edicem. Peki tatlı çikolata falan yiyomusun. Bende portakal kuru baklagilker yemiyorum. Bide duydumki yogurt süt falanda olmazmış ben çok seviyorum gaz yapiyomus amma. hemde sut kalitesini artiriyomuş insan ne yiyecegini şaşırdı

Kızlar iyi akşamlar, ben nezle gibi bişey oldum galiba iki gündür aralıklarla gıcık gibi öksürüğüm var burnum bı akiyo bı tikaniyo. Normalde alerjim var bu aylarda ortaya çıkan o sandım başta ama smdi de sol gözüm yasariyo. O yüzden nezle gibiyim sanki. Hep gece sırılsıklam terle uyanıyorum usuttum mu acaba doktora gitmeli miyim bebeğe geçer mi?
Emziriyosan maske tak mutlaka sütten geçmez diyolar amma solunumla geçebilir diye dusunuyoum

Sadece anne sütünde o rakamlar hayal bence 😵‍💫
Ben bebiş 3 aylıkken işe başlayacağım. Eğer 3 aya kadar anne sütü içerse sadece sonrasında mamaya geçiş yaparım kesinlikle. Ben mamayı zehir olarak görmüyorum. Günümüzde çok iyi mamalar var. Eşim 1 ay emmiş emmemiş, pirinci haşlayıp ezip yedirmişler kaç ay boyunca mama niyetine. Çok şükür hiç bir sıkıntısı yok.

Yani mamayı en başında olmasa da sonradan mutlaka dahil ederim.

Siz ne kadar mama veriyorsunuz? Benimki doymayınca kıyaöetş koparıyor
60 veriyodum öğünde bugün 50 ye düşürdük ama az önce doymadı sütüm de yoktu zaten hissettim doymadı 30 daha verdim şu an iyi gibiyiz. Akşamları olmuyor sütüm ya bundan önceki öğünde de 90 vermiştim

Bence de doymasa aranır zaten bazen uyuduğu için gaz çıkartmaya babasına veriyorum uyanıp aranıyor tekrar alıp emziriyorum. Çişli bezler falan da olması gerektiği gibi demek ki doyuyor
Gaz çıkarma sırasında benimki de uyanıyor. Her beslenme sonrası gaz çıkarmak gerekir mi ki?

Kızlar bu gaz yapan yiyecekler her yerde ayri seyler yaziyor.Bizde 32 gunluguz ve ne yemem lazim ne gaz yapiyor daha kestiremedim.kimi sut urunleri yeme diyor kimi baklagil yeme diyor kanitlanmis seyler neler nelere dikkat etmeliyim.birde size sorum biz iki gundr ozellikle aşı sonrasina denk mi geldi bilmiyorum ama acayip huzursuz duzgun uyumuyor emmeden sonra gaz sorunumuz var surekli aglama krizlerine giriyor.bazen memede bile agliyor kriz gibi ve nerdryse her emmeden sonra azda olsa kusuyor bu kusmadan korkmalimiyim cok degil ama azda olsa cikiyor agzindan biseyler.

Kızlar bu gaz yapan yiyecekler her yerde ayri seyler yaziyor.Bizde 32 gunluguz ve ne yemem lazim ne gaz yapiyor daha kestiremedim.kimi sut urunleri yeme diyor kimi baklagil yeme diyor kanitlanmis seyler neler nelere dikkat etmeliyim.birde size sorum biz iki gundr ozellikle aşı sonrasina denk mi geldi bilmiyorum ama acayip huzursuz duzgun uyumuyor emmeden sonra gaz sorunumuz var surekli aglama krizlerine giriyor.bazen memede bile agliyor kriz gibi ve nerdryse her emmeden sonra azda olsa kusuyor bu kusmadan korkmalimiyim cok degil ama azda olsa cikiyor agzindan biseyler.
Bende onu kestirmeye calisiyorum gaz yapan bazı yiyecekler var ki süt kalitesinj arttırıyor. Ben şaşırıp kaldım yesem mi yemesem mi

Kıyafetlerini de ütülemiyorum makineden çıkarıp kalorifere koyuyorum kuruyunca giydiriyorum günde 4-5 kez üst değiştiriyoruz can dayanmaz ütüye falan
Çocuğu da lavaboda muslukta yıkıyoruz 😅
Valla bende ütü işini yapmıyorum 😂 yaparım diyordum ama bu yoğunluktan ne ara yapayım 😂 kız muslukta nasıl yıkıyorsunuz ya ben korkuyorum

X