2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar her gün burun temizliği yapıyor musunuz ben daha hiç yapmadım yapmaktan da korkuyorum yanlış yaparsam diye

Ya kızlar sizin bebekler kaç dakika emiyor? 5 10 dakika emip bırakıyor. Doymuyor diye korkuyorum bu sefer de ağzına tutturmaya çalışıyorum almıyor
Aynı benimki de 5 bilemedin 10 dk. Acaba doymuyor mu diyordum araştırdım biraz internette bazı bebekler 5-10 bazı bebekler 20-30 dk emer diyor. Benimki memede uyuyor ve kendi bırakana kadar bekliyorum bazen uyuduğu için tıkanıyor falan garip bi haller yani

Bende bibs bakıyordum muhtemelen onu deneyeceğim

çekmeli olanla mı yapıyorsunuz fizyolojikle
Günde 1 kere serum fizyolojik sıkıyorum her iki burnuna sonra yüz üstü kolumun üzerine yatırıp sırtına pat pat yapıyorum. Akşamları da duruma göre serum fizyolojik verip çekiyorum. Bu çekme işlemini günde 1 seferden fazla yapmak önerilmiyor tahriş açısından

E bebekte indirim var otomatik ana kucağı arayan varsa, ben beğendim baya

Eklentiler

• IMG_7432.png
    189,4 KB · Görüntüleme: 50
Kızlar her gün burun temizliği yapıyor musunuz ben daha hiç yapmadım yapmaktan da korkuyorum yanlış yaparsam diye
Bende bunu soracaktım 10 günlüğüz ama ben emzirirken hırıltı ve rahatsızlık hissediyorum burnu tıkalı gibi, serum fizyoloji yapmaktan korkuyorum, pompalı alsam acaba çocuk daha küçük mü

benim bebeğimde asla uyanmıyor be biberon be emme neyaparsam yapayım uyanmıyor sabah 6 ya kadar uyuyor gündüzde hep memede sürekli

Bebeğinizin belirtilerine göre kolik gibi duruyor. Yaşamadım ama şöyle bir video mevcut umarım işinize yarar.

Benim 3. Gün sağımla kolostrum dedikleri yoğun sarı sütüm gelmişti hatta hastanede yardımcı olsalar elle sağım yapılsaydı taburcu olmadan bile gelirdi. Nerde doğum yaparsanız yapın emzirme eğitimi her yerde büyük eksiklik biz doğuma odaklanıyoruz ama asıl mesele kesinlikle emzirmek. 5. Gün ise göğüslerim yumuşak evden çıktım doktor kontrolüne gidiyorduk hastanede bi anda taş gibi olup ağırlaştılar hala sağınca 30 cc yi geçmiyo mama destekli devam ediyoruz biz. Solgar b12 kullanıyorum kuru dut kompostosu hurma pekmezi gaz için de kimyon çayı tüketiyorum. Sizin bol sütünüz olur inşallah sağlıkla büyütün:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…