2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar siz süt tüketiyor musunuz?
Bebeğim son 1 haftadır çok fazla ıkınmaya başladı kakasını rahat yapan çocuk yapamaz oldu sonra baktım kabız olmuş sadece anne sütü almasına rağmen. Ben doğumdan beri mide ekşimesi yaşıyorum sürekli tekrarlıyor tek rahatlatan süt diye içmeye başlamıştım sanırım o yaptı farkına varınca kestim şimdi kakasınıda gazınıda rahat yapıyor çok şükür.
Sizlerde tüketiyorsanız dikkat edin bir süre değişme olacakmı bakın

Kızlar siz süt tüketiyor musunuz?
Bebeğim son 1 haftadır çok fazla ıkınmaya başladı kakasını rahat yapan çocuk yapamaz oldu sonra baktım kabız olmuş sadece anne sütü almasına rağmen. Ben doğumdan beri mide ekşimesi yaşıyorum sürekli tekrarlıyor tek rahatlatan süt diye içmeye başlamıştım sanırım o yaptı farkına varınca kestim şimdi kakasınıda gazınıda rahat yapıyor çok şükür.
Sizlerde tüketiyorsanız dikkat edin bir süre değişme olacakmı bakın
Yoğurt ve peyniri de kestiniz mi sadece süt mü

Hangi korseyi aldınız doktorunuz önerdi mi henüz rahim küçülmedi çünkü
Ben normalde e bebekten külotlu almıştım korseyi ama dikişlerim altta olduğu için onu giyemedim annemin bel ağrısı için olan korsesini takıyorum 🤣 doktoruma sormadım doğrusu karnımda dikiş falan yok korse aşırı sıkı değil bir de gündüzleri takıyorum akşam çıkarıyorum

Normal canım benimde öyleydi ayağa kalkınca bir anda boşalıyordu bacaklarımdan akıyordu. Doktoruma sordum. Rahim ağzı kapanıyor içerde biriken bir anda boşalıyor dedi bana dil altı bir hap verdi 1tane rahim ağzını yumuşatması içinmiş onu kullanınca içimden söküldü ne varsa ağrılı şekilde bikaç gün dsürdü yoğun şekilde sonra azaldı. Doktorunuza bir danışın isterseniz
Bir gideyim olmazsa ben de iki gün duruyor sonra bir anda başlıyor her yer battı ikidir 😥

Meme reddi başladı iki gündür çok güzel içiyordu alıyordu mememden bugün reddetti nasıl bağırıp yırtınıyor biberon verince sustu cuk cuk içiyor öyle yarım saat cebelleştik meme başında kıpkırmızı kesildi ortalığı ayağa kaldırıyor
Bizde bazen öyle oluyoruz canım fark ettim ki gazı varken de meme istiyor ve rahat rahat ememiyor red sanmıştım daha sonra rahatlayıp emdi

Meme reddi başladı iki gündür çok güzel içiyordu alıyordu mememden bugün reddetti nasıl bağırıp yırtınıyor biberon verince sustu cuk cuk içiyor öyle yarım saat cebelleştik meme başında kıpkırmızı kesildi ortalığı ayağa kaldırıyor
Benim de iki gündür meme reddi var kriz geçiriyor biz hep aynı şeyleri yaşıyoruz 😂

Benimki de memeyi kesinlikle istemiyor alıştı tabi biberona hazır hazır. Meme verdiğim zaman öyle bir ağlayıp bağırıyor ki bir şey olacak diye korkuyorum o kadar ağlamaya gece inletiyor ortalığı

Geceleri emzirmek yerine biberon bana da iyi oluyor emme olayı saatler sürüyor psikolojim zaten gidik biberonla hemen içince uyuyor en azından 1bucuk 2 saat uyuyorum gece diğer türlü hiç uyumuyor meme verdiğimde

Kızlar bebeğinizi instagramda paylaştınız mı? Ben çok dalga geçiyordum şu nazar olayına ama elim paylaşmaya gitmiyor doğduğu an koyarım diyordum 😅🤣 yeni doğan çekimi yaptırdık konsept öyle tatlı oldu ki bi de napcam bilemedim

Kızlar bugün 18. Gün doğumdan bu yana. Kanamalar kesilip geri geliyor ama bardaktan boşanır gibi oluk oluk geliyor 10 dk da ped baştan sona doluyor normal mi
Bende duş aldıktan sonra geliyo sonra da WC gittikçe geliyo ama kaygan ve yapışkan uzayan akıntıyla birlikte geliyor, normalmis bu şekil olmasi

Kızlar sizin bebekleriniz de günde bir kaç kere hıçkırıyor mu? Normal mi?
Evet her gün bir kaç kez hıçkırıyor ve bu çok normal. Mideleri büyüyor ve sindirim sistemi iyi çalışıyor demektir. Emdiği zaman hıçkırığı geçiyor. Çok beslenmek ve beslenme sırasında hava yutmakta hıçkırığa sebep oluyormuş

Evet her gün bir kaç kez hıçkırıyor ve bu çok normal. Mideleri büyüyor ve sindirim sistemi iyi çalışıyor demektir. Emdiği zaman hıçkırığı geçiyor. Çok beslenmek ve beslenme sırasında hava yutmakta hıçkırığa sebep oluyormuş
Acaba çok mu besliyorum? Emin olamıyorum. Emziriyorum biraz sonra bazen mama takviye ediyorum 2 ölçü. Sağıyorum sonraki sefer de onu içiyor. 90 falan içiyor bazen fazla mı acaba :KK43:

Benim bebek meme ile kavga ediyor emme işi bitti mi ucunu resmen ağzında tutup çekiyor dişleri çıktığı zaman emzirme nasıl olur çok merak ediyorum 🤓🤓
Aynı durum bizde de var emmeye başlayacağı zaman meme ile illa ki bir kavga ediyor işi bitince de sakız gibi uzatıyor ucunu 😂 Dişleri çıktığında baya acı çekeceğimiz kesin 😂

Acaba çok mu besliyorum? Emin olamıyorum. Emziriyorum biraz sonra bazen mama takviye ediyorum 2 ölçü. Sağıyorum sonraki sefer de onu içiyor. 90 falan içiyor bazen fazla mı acaba :KK43:
Bilmiyorum ki ben hiç mama vermiyorum ama 90 ml anne sütü iyi bir miktar gibi birde bebek makineden daha fazla süt çekiyor

X