2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Aslinda tam bi gece uykusuna geçiş olmuyo. Uzun süreli uykular yok. Sürekli aglak huzursuz sizlanma halinde gaz sorunu yada başka şeylerden. Ben geceleri mama veriyorum bazen 2 bazen 3 kez. Mama ile süte göre bi tık iyi uyuyor. Aksam 8 9 civarında mamasını icirip yatak odasına geciyoruz. Gece gündüz ayrımı suan için yok ama kendimi de alıştırmak için akşamları belli saatlerden sonra bebekle sözlü iletisimi kesiyorum çok nadir konuşuyorum. Odayı loş bi şekilde aydınlatıyorum. Suan hazir hissetmediğim için sıfır ışık yapamıyorum şahsen. Sonra gece uyanma aglama vs durumlarında mümkün oldukça az hareket az kucaklama ve zorda kalmadığı sürece de konuşmuyorum. Bazı kişiler gece uyku öncesi rutini yapiyo. Banyo kitap masal okuma masaj vs gibi. Suan o kadar detaylı yapamıyorum. İlerleyen zamanda kendime göre bi rutin belirliycem. Gündüz uyku yada uyanikliga kendisi karar veriyo. Ona henüz bi sey yapamıyorum. Bazen öğleden önce uyuyo gece uyumadigi için. Bazen öğleden sonra uyuyo akşam yeniden uyanıyor. Haa bu arada uyuyor uyanıyor derken uzun saatlerce uyumak değil. Maks 1 saat oda çok mizirdayarak uyuyor. Uyandığı zaman iletişime açık gözler açık ve etrafı izlemeye dinlemeye meyilli oluyo uyku arasında uyanmalari genelde aglak uyku sersemi karnımı doyur dersimi çöz gibi oluyo. Beni aşırı aşırı zorlamiyor çünkü daha önce yegenlerime çok uzun süreler baktığım için yenidogan ve sonrası konusunda deneyimliyim ve başıma gelen gelecek olan şeyleri bilip hazırlıklı oluyorum. Yani gece uykusuzluğu beni zorlasa da bütün günümü mahvetmiyo. Olması gereken olduğu için hoş karşılıyorum. Nasıl ki gebelik süreci ve sıkıntıları geçti geride kaldı tıpkı bu süreçte bi gun azalarak bitecek. Her geçen ay ile bazı durumlarda rahatlama bazı konularda yeni guncellemeler gelecek. Suan kaçıncı gündesiniz bilmiyorum ama yalnizliga da alisacaksiniz uykusuzlugada hatta bi lokma yemeden çok uzun saatler geçecek ona da alisacaksiniz. En zorlandığınız zamanda derin nefes alıp bu günlerin geçeceğini sonsuza kadar bole devam etmeyeceğini kendinize hatirlatin. Tek siz yaşamıyorsunuz yalnız değilsiniz. Bebek büyüten herkes bunları yaşıyor. Bi benim başıma geldi bi ben yalnızım diye kendinizi yipratmayin diye diyorum

Ben 10 gün önce ağda yaptırdım yara yeri gayet temiz kaldı

Ulaşırsın Allah’ın izniyle ecopirin kullanıyor musunuz
Evet ecopirin başladı Dr ama araştırınca biraz korktum inşallah sorun yaşamadan bebeğim doğar
ben de de sol tarafta direnç vardı oksapar başladık hergün vuruldum
canımm bebeğin zamanında doğdu mu herhangi bi sorun yaşadın mı acaba ?

Uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim benim mi bu şekilde geçiyor diye düşünüyordum çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için

Bu yeme içme konusu beni geriyor ya süt yapar denilen vücudun ihtiyaç duyduğu çoğu şeye aynı zamanda yeme gaz yapar şu yapar bu yapar deniliyor. Şaştım kaldım.
Anneni yedikleri bebeğin gazını etkilemiyor 15 yıl önce yapılan bir çalışma ile kanıtlanmış bu durum. Açıklama yapan doktorun linkini bırakayım.

Bebeğim 2 gündür akşam üzeri emzirirken uyuya kaldığında birden uyanıp çıldırmışçasına ağlıyor mememi çekiştiriyor kendini geriyor. Memeden çekince göğsüme alıyorum gaz için yine meme istiyor ağlamaya başlıyor en sonunda yorgun düşüp uyuyor. Var mı böyle olan?

Bana söylemediler canım
Kızlar tek emzirişte tek meme ile mi emziriyoesunuz ikisini de mi
Ben bebeğe bırakıyorum bazen emmek istiyor bazen istemiyor genelde bez değiştirme sonrası öbür meme ile devam ediyoruz emerken genelde kaka yapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…