2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
M merymeryg T TASUU Kusmanin şekli miktarı ve sıklığı önemli. Eger reflu kusmasi ise o duruma pek bi müdahale olmuyor. Bebeğin kilo alımı düzgün giderse doktorlar ilac vermiyorlar. Eger reflu olmayan kusmalar varsa. Mama veriliyorsa miktarına her zaman dikkat etmek gerekli. Beslenme sonrasi araniyosa verilen mama miktarı yeterli değildir. Bi sonraki beslemede miktarda kademeli artış gerekir. Kurmasına rağmen aranması durumu aslinda tamamen ac olmasından kaynaklanmıyor. Kusma sonrasi biraz emzirme yapabilirsiniz. Diger tavsiyede gelirsem. Burda bi kaç kez yazmıştım. Önce bez değişimi sonra beslenme sonra gaz yapın diye. Beslenme esnasında kaka yaparsa illa temizlemek gerekli o ayrı ama beslendikten sonra bez değişimi üst değişimi vs bebekleri salladığı için kusmasini kolaylastiriyor. Yani yapılacak ne varsa Beslenme oncesi olsun. Sonra üst gaz mutlaka çıkartılması gerekli. Son tavsiye de gaz omuzda iken çıktı hemen yatirmayin. 15 20 hatta 30 dk kadar dik şekilde omuzda yatsın. Mide kapakçıgi bizimki gibi tam gelişmiş değil. Hemen yattığında kusma olabiliyor. Omuzda iken mümkün mertebe az hareket edin. Kusmanin sebebine göre faydası olacaktır inşallah

Acil şifalar olsun inşallah

Benimki tamda öyle alt veya üst değişirken daha çok çünkü emzirip sonra diğer işlemlere geçiyorum çoğu zaman gazı çıksada hareket ettiği anda artıyor azından.
Sağol canım, tavsiyeleri dikkate alacağım... Ama şu omuzdaki 15 dakika çok deği yaaa özelliklerde gece için

Bizde de durumlar aynı ne yapacağımı şaşırdım gazımız da var
Kızlar kesinlikle kimyon deneyin. Ben bugün içmeyi unuttum bebek sancıdan uyumuyor içtiğim günler çok rahat çıkarıyor gazını. Sabah akşam bir tatlı kaşığı içiyorum ben

Ben her işlemi beslenme oncesi yaparım ona rağmen yattığında kusma oluyo.
Beslenme sonrasına sadece gaz cikartma ve uyku süreci kalsın. Buna dikkat edin.
15 dk basta uzun gibi geliyo sonra yarın saate bakarak kısa geliyo geceleri zorluyo evet o omuzda göğüste yatarken ahanda bole siteye girip ayik kalmaya calisiyoruz siz benim tavsiyelere uyun eğer reflu değilse kusmalar bitecektir.. bide benimkinde reflu yok ama reflu yatağı kullanıyorum. Oda bi miktar fayda veriyor sanırım.

Gece hiç uyumadı hala memede pertim çıktı artık ya besle gaz çıkar bez değiştir döngü böyle uyumuyor üç döngü yaptık 4 kez alt değiştim yiyip içip kaka yapıyor sonra yine emzirme

Gece hiç uyumadı hala memede pertim çıktı artık ya besle gaz çıkar bez değiştir döngü böyle uyumuyor üç döngü yaptık 4 kez alt değiştim yiyip içip kaka yapıyor sonra yine emzirme
Aynısını yaşadım çok yorgunum pertim çıktı hiç uzanamadım dikişlerim acıdı çok uykum var memede şu an yine kaka yaptı daha yeni değiştirmiştik

Kızlar kesinlikle kimyon deneyin. Ben bugün içmeyi unuttum bebek sancıdan uyumuyor içtiğim günler çok rahat çıkarıyor gazını. Sabah akşam bir tatlı kaşığı içiyorum ben
Normal baharat kimyon mu yoksa içilebilir çayı-sıvısı mı
Kalbini dinleyerek anladı daha önceden de dinlemişlerdi böyle bir şey demediler ama bu doktor daha özenli belki ondandır
Yenidoğanlarda fizyolojik olabiliyor üfürümler takip gerekiyor, canınızı sıkmayın lütfen.. İnşallah geçer

Aynısını yaşadım çok yorgunum pertim çıktı hiç uzanamadım dikişlerim acıdı çok uykum var memede şu an yine kaka yaptı daha yeni değiştirmiştik
Tam değiştiriyorum carttt yine yapıyor başlıyor döngü kendisinin de uykusu var esneyip duruyor anlamadım 60 ml mama 30 ml anne sütü içti üstüne emzirdim de uykusu iyice gelsin diyr daha aranıyor emzik verdim tık yok

Ayağa kalkıp hafif hafif sallıyorum ben. Gerçekten çıkmaz bir döngü

Kalbini dinleyerek anladı daha önceden de dinlemişlerdi böyle bir şey demediler ama bu doktor daha özenli belki ondandır
Bize de gittiğimiz bi doktor en yakın zamanda kardiyoloji gidin dedi. Olabilecek durumları anlattı. Bende evham yaptım. Ama bide kendi doktorumuza sorup öyle hareket edelim dedim. Bi kaç hafta sonra kendi doktorumuza gittigimde yeni doganlarda heleki prematüre bebeklerde ufurum çok sık görülen bi durum dedi. İlk 3 ay içinde nerdeyse her bebekte olur sonra kendi kendine geçer dedi. Bu yüzden ilk 3 ay sonrasına bakmak gerekirmiş. O zaman da varmi varsa ne durumda. Yani suan hepimizin bebeklerinde olabilir bakılmadan bilemeyiz. Siz ilk 3 ay kadar takipte olursunuz. Her delik kapaniyormus yani ufurum gidiyormuş. Cok çok nadiren kalıyormuş. Ölümden gayri herseye çare var. Geçer allahin izniyle

Normal baharat kimyon mu yoksa içilebilir çayı-sıvısı mı

Yenidoğanlarda fizyolojik olabiliyor üfürümler takip gerekiyor, canınızı sıkmayın lütfen.. İnşallah geçer
İnşallah geçer Normal baharat. Tane almıştım onu 3 dk kaynar suda bekletip içiyordum ama dün zamanım yok diye normal suya bir tatlı kaşığı toz kimyon atıp içtim mideniz bulanmazsa öyle de işe yarıyor.

Bebeğimi desteksiz uyutacağım, sallamayacağım, pışpışlamayacağım diyen ben ve uyutup beşiğine yatırdığımda çığlığı basıp saatlerce kucakta pışpış yaptıran bebem
Tükürdüğümüzü yalatmaya ant içmiş bunlar ben de sallamam asla diyordum şimdi sallanan ana kucağı bakıyorum

3.ay eko çekilecek ama doktoru tekrar arayıp konuştum çok kötü oldum diye. Doktor sizin dediğiniz gibi dedi biraz rahatladım şnş kendi kendine geçer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…