2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim de Salı 18.00 da doğumum. Sezaryen yapacağım normalden korkuyorum
Bende çok korkuyorum hatta hayattaki en büyük korkum ama korktuğum için geri durmak istemiyorum, çatı muayenem normal çıktı rahim ağzı silinmiş 1,5 cm açıklık var diyabetli olmasaydım kendi sancımı beklemeyi çok isterdim ama doktorum çok iyi kendi sancınla aynı dozda vereceğim yükseltmeyeceğim ve acelemde yok gece gündüz buradayım diye güven verdi, hiçbir sorun yokken sezeryane girmek istemedim inşallah pişman olmam, yapamasam da en azından denedim demek istiyorum kendime🥺🤲🏻

Bende pazartesi 8 buçukta yatış yapıyorum, suni sancı ile tetikleme yapılacak, her şey yolunda gider inşallah yoksa da sezeryana alınacak. Allah ikimizinde yardımcısı olsun çok tedirginim uyumakta zorlanıyorum 🤲🏻🥺
Pazartesi benim de doğumum var hepimizin çok kolay geçer sağlıkla kavuşuruz inşallah

Kolik olduğuna eminim ağla ağla perişan oldu
Allah kolaylık versin ilk bebeğimde aynı süreçleri yaşadım 40 gün gece gündüz ağladım herhalde sadece kucakta ayakta gezdirmek biraz rahatlatıyordu hafif zıplayarak bunu da yaparken dikişlerim iltihaplandı 45 dk en uzun deliksiz uykumdu. Sonra bir gün yine bu şekilde beşiğe koydum birazdan kalkarım diye gözümü açtım güneş doğmuş korkarak beşiğe koştum mışıl mışıl uyuyordu o gün 6 saat deliksiz uyudu sonra yavaş yavaş düzene girmeye başladı. İnşallah sizin de daha kısa sürede düzene girer ilk zamanlar asla geçmeyecek gibi oluyor evde 4 kişiydik bir bebeğe yetememiştik ama şükür birden değişiyor sizin de yolunuz yarılanmış 40 yaklaşınca kolik bebekte de değişim oluyor

Benim de midem aşırı kötü ve kalça ağrılarımdan oturmakta bile zorlanıyorum doğuma iki gün kaldı doğum sonrası ağrı üzerine bebeği düşündükçe zaman yavaş geçsin istiyorum gözüm çok korkuyor 😞 inşallah bu sefer kolay Bi bebiş olur kızım zaten kıskançlık tiplerine girmeye başladı

Bende çok korkuyorum hatta hayattaki en büyük korkum ama korktuğum için geri durmak istemiyorum, çatı muayenem normal çıktı rahim ağzı silinmiş 1,5 cm açıklık var diyabetli olmasaydım kendi sancımı beklemeyi çok isterdim ama doktorum çok iyi kendi sancınla aynı dozda vereceğim yükseltmeyeceğim ve acelemde yok gece gündüz buradayım diye güven verdi, hiçbir sorun yokken sezeryane girmek istemedim inşallah pişman olmam, yapamasam da en azından denedim demek istiyorum kendime🥺🤲🏻
Pişman olmazsın bence. Ben hiç pişman olmadım. Hepsinin bir zorluğu var ama sorun yoksa vajinal doğumu dene tabiki. Ben son ana kadar kararsızdım. Açıklık muayenelerim yapılırken bile 7 cm olmuş açıklığım doktoruma ben yapamıcam sezeryana alın diyodum 😅 doktorum almadı tabiki yüreklendirdi. Epiduralsiz suni sancısız doğumum oldu çok şükür. Doğumhaneye girdim 7 dk sonra doğdu. Eşim annem kardeşim bekliyodu kapıda zaten. Kardeşim bebeğin doğduğunda ilk ağlayışının sesini kayda almış. Çok duygulanıyorum dinledikçe. Doğumhanede verdiler bebişimi kucağıma birlikte odaya gittik. Babasının kucağına ben verdim bebeği. Dikişim vardı 2 gün oturup kalkarken zorlandım. 3. Gün o da çok azalmıştı. Şu an hiçbir şey yokmuş gibi çok şükür. Kesinlikle dene. Dediğim gibi sorun yoksa pişman olmayacağın bir deneyimin olur inşallah.

Ben bugün sabah 11:52 de doğurdum. Spinal sezaryen ile. Oğlum Alkım 3.752 gr 52 cm doğdu. 38+6 da. Sütüm geliyor. Bebek de çok iyi emiyor. Şimdilik tek ve en büyük sorunum gaz. Çıkaramıyorum. Ve canım çok yanıyor. Zorlutorum kendimi yürümek için. Ama kanım az olduğu için ilk kalkışta başım çok döndü. Bayılmak üzereydim. Bir ünite kan taktılar. Spinal sezaryen kolay ama sandığım kadar da değilmiş. Yine de bebeği kucağınıza aldığınızda herşey unutuluyor. Doğum yapmamış annelere şimdiden kolay doğumlar dilerim:)

Ben bugün sabah 11:52 de doğurdum. Spinal sezaryen ile. Oğlum Alkım 3.752 gr 52 cm doğdu. 38+6 da. Sütüm geliyor. Bebek de çok iyi emiyor. Şimdilik tek ve en büyük sorunum gaz. Çıkaramıyorum. Ve canım çok yanıyor. Zorlutorum kendimi yürümek için. Ama kanım az olduğu için ilk kalkışta başım çok döndü. Bayılmak üzereydim. Bir ünite kan taktılar. Spinal sezaryen kolay ama sandığım kadar da değilmiş. Yine de bebeği kucağınıza aldığınızda herşey unutuluyor. Doğum yapmamış annelere şimdiden kolay doğumlar dilerim:)
Zor olsa da tuvalete oturup bekle 10-15 dk içinde alttan hafif hafif çıkmaya başlıyor oturunca 🙏🏻 o sıra evet ağrı biraz oluyor ama dayanıyorsun tuvalete oturmak iyi geldi bana

Benim doktorum kan sulandırıcı vermedi kanama bozukluğu ile ilgili bi geçmişiniz mi var
Hem hamilelik başında 3 ay lekelenmem oldu. Hemde doğum esnasında rahjmde bı parca görüldü neden verdi bilmiyorum canım bilinen kanama bozukluğum yok normalde

Ben de verdikleri sürede çıkaramadım lavman yapıldı. Ondan sonra dikiş ağrılarım da azaldı baskıdan ağrıyormuş

X