2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Evet şu an onu kullanıyorum 🥹
Şurubu mu damlası mi biz şurubundan çok memnun kalmıştık ilk çocuğundan o kolikti mesela akşam belli bir saati vardı o saatte başlardı çığlık çığlığa ağlamaya, başka saatlerde de ağlıyordu ama o saat gelince ağlaması çok farklıydı

Kızlar sezaryen kesim estetik yapıştırma dikiş yapıldı. Bugün 8. Günüm kesi yerimde şükür bir şey yok gazlı bez koyuyorum kuru kalsın diye dr öyle söyledi. Gazlı bezi her koyuşumda pamukla bi kuru üstünden geçip temizliyorum ıslaklık olursa ter falan pamuk kurutsun diye bastırmıyorum ama. Fark ettim ki sanki kabuklanma var yani kabuk görüntüsü de yok ama pamuğa bir şeyler takılıyor üstünden geçerken hissiyat olarak minik kabuklaşmalar var sanki gibi dudaklarımız yara olunca kapanırken kabuk olur ya şeffaf öyle gibi normal mi ? Sizde nasıl?

Kızlar sezaryen kesim estetik yapıştırma dikiş yapıldı. Bugün 8. Günüm kesi yerimde şükür bir şey yok gazlı bez koyuyorum kuru kalsın diye dr öyle söyledi. Gazlı bezi her koyuşumda pamukla bi kuru üstünden geçip temizliyorum ıslaklık olursa ter falan pamuk kurutsun diye bastırmıyorum ama. Fark ettim ki sanki kabuklanma var yani kabuk görüntüsü de yok ama pamuğa bir şeyler takılıyor üstünden geçerken hissiyat olarak minik kabuklaşmalar var sanki gibi dudaklarımız yara olunca kapanırken kabuk olur ya şeffaf öyle gibi normal mi ? Sizde nasıl?
Bugün benimde 8. Günüm hala su geçirmez bant var çarşamba günü bir kaç gün sonra çıkar bunu dedi başka bisey vermedi estetik dikiş benim de 4 gün oldu çıkarsam mı 🥹

Bugün benimde 8. Günüm hala su geçirmez bant var çarşamba günü bir kaç gün sonra çıkar bunu dedi başka bisey vermedi estetik dikiş benim de 4 gün oldu çıkarsam mı 🥹
Ben kendim çıkarmadım canım su geçirmez banda dokunmadım doktor 1. Hafta gel ben çıkaracağım dedi. Dün gittim çıkardı batikon sürdü başka bir şey yapma duştan sonra sadece saç kurutmanın soğuk tarafıyla uzaktan kurut ıslak kalmadın temiz tut dedi kuru kalsın hep dedi terlersen orayı bi pamukla sil sürekli bastırmadan ilk 10 gün dikkat et dedi. Arada böyle tatlı tatlı kaşındı normal iyileşmeye başlıyor dedi. Bugün pamukla silerken böyle minik kabuk gibi hissiyat hissettim görünürde yok ama sanki yara iyileşir de şeffaf kabuklanır gibiydi

Ben kendim çıkarmadım canım su geçirmez banda dokunmadım doktor 1. Hafta gel ben çıkaracağım dedi. Dün gittim çıkardı batikon sürdü başka bir şey yapma duştan sonra sadece saç kurutmanın soğuk tarafıyla uzaktan kurut ıslak kalmadın temiz tut dedi kuru kalsın hep dedi terlersen orayı bi pamukla sil sürekli bastırmadan ilk 10 gün dikkat et dedi. Arada böyle tatlı tatlı kaşındı normal iyileşmeye başlıyor dedi. Bugün pamukla silerken böyle minik kabuk gibi hissiyat hissettim görünürde yok ama sanki yara iyileşir de şeffaf kabuklanır gibiydi
Ben henüz açmadım ama kabuklanma olayı farklı ameliyatlarımda kesiklerde oldu iyileşme sürecinde hafiften aslında krem vermesi iyi olurdu bana da vermedi ne kullansak ki

Ben henüz açmadım ama kabuklanma olayı farklı ameliyatlarımda kesiklerde oldu iyileşme sürecinde hafiften aslında krem vermesi iyi olurdu bana da vermedi ne kullansak ki
Aslında internette baktım krem galan yaplar kullanmayın diyor canım şimdi içerikleri falan ne kadar temiz doktoruma krem sordum ben önermiyorum kuru ve temiz kalması yeterli zaten cilt hücre yenilemesi için hızla üretimde oluyor dedi. Bir de göbeğim sarkmadı senin de sarkmadıysa göbek zaten o dikiş çizgisinin üstüne gelmiyorsa terleme falanda olmaz kuru kalır kurudukça geçer dedi en sağlıklısı kuru tutmak orayı açık yara bile kuru tutunca hızla iyileşiyor aynı mantık dedi o yüzden bir şey sürmeyi düşünmüyorum 😇 korse bile hemen tak dedi bana ama 2. Haftaya kadar cesaretim yok dedim bir de terleme falan yapar diye korktum takmıyorum şuan

Aslında internette baktım krem galan yaplar kullanmayın diyor canım şimdi içerikleri falan ne kadar temiz doktoruma krem sordum ben önermiyorum kuru ve temiz kalması yeterli zaten cilt hücre yenilemesi için hızla üretimde oluyor dedi. Bir de göbeğim sarkmadı senin de sarkmadıysa göbek zaten o dikiş çizgisinin üstüne gelmiyorsa terleme falanda olmaz kuru kalır kurudukça geçer dedi en sağlıklısı kuru tutmak orayı açık yara bile kuru tutunca hızla iyileşiyor aynı mantık dedi o yüzden bir şey sürmeyi düşünmüyorum 😇 korse bile hemen tak dedi bana ama 2. Haftaya kadar cesaretim yok dedim bir de terleme falan yapar diye korktum takmıyorum şuan
Benim de sarkmadı 🤭 gergin orası hala o zaman hiç kullanmayayım ben de 🙏🏻😍

İzleyin kızlar emzirme ve sağım yapma konusunu çok güzel anlatmış

Ben bunun canlı örneğiyim, kızım o kadar ağlıyordu ki 😔 bana göre doymuyordu. Gece emzirip beşiğe koyardım ben daha üzerimi örtmeden ağlardı. İlk bir aylık kontrole gitmeden bir gün önce gece bir göğsümü hiç vermedim, Sabah sağdım 30cc çıktı. Doktora gidince ben başladım söylenmeye çok ağlıyor çok huzursuz, sütüm 30cc çıktı diye bu arada doktor kızımı tartıp ölçüyor. Kızım 1200 gr almıştı. Doktor dedi ki, öncelikle haklısın 30cc ile doyması mümkün değil ama bak kızın gayet güzel kilo almış. Sütün ona yetecek kadar var ve besleyici. Sen istiyorsunki ben mama başlatayım ama bu çocuğa mama vermem seninki huysuz 🙃🙃yapacak birşey yok. Bebek senden alacağını yeterince alıyor, demişti.
İkincide bu bilgiden dolayı çok rahattım. Bebeğim de sakindi. Çok şükür. Ve onunda kilo alımı da gayet iyiydi.
Bu da 15 günlük kontrolde az almıştı. Ama sütüm azdı o zamanlar. Şimdi daha iyi bakalım. Ben sürekli emziriyorum. Her ağladığında veriyorum. En huzur bulduğu keyif aldığı şey meme şimdilik, dünyata alışınca zaten düzene girecektir🤲 pazartesi 1 aylıkaşısı var bakalım ebe ne diyecek. Kilo almış mı?
Ama hiç birinde gögüslerimden süt sızmadı, sütten ağrımadı. Ve ben Çocuklarımı 2 sene emzirdim.
Demem o ki cc lere takılmayın, doktorunuzun önerileri yeterli olacaktır. Başkalarına kulaklarınızı tıkayın😍😍

Ya kızlar sütüm geliyor ama bebiş sol tarafa yapışıp ordan içiyor orda kalmak istiyor sağ tarafıma koyuyorum pozisyon mu acaba rahatsız oluyor iki emip bırakıyor sola geçmek istiyor sağ taraf şişiyor iyice acıyor napcam

herkese selammm 🙋🏼‍♀️ Vajinal doğum ile ilgili kafasında soru işareti olan arkadaşlara kendi yaşadıklarımı anlatmak istedim belki bir yararı olur ☺️
Öncelikle vajinal doğum için tıbbi şeyler hariç en önemli şey annenin gerçekten hazır hissetmesi ve doktorunuzla iyi bir iletişim kurabilmek.
Benim en büyük şansım doktorumdu. Kendisi çok sakin ve iyi bir doktordu. Beni her zaman sakinleştirdi çatı muayenesine bile gerek görmedi. Son görüşmemiz 5 şubattı bana dedi ki ne zaman suyun ya da nişanın gelir o zaman hastaneye gel en küçük sancıda buraya gelmen bir şey ifade etmez. Suyun durduk yete hemen öyle bitmez doğurmazsan bir hafta sonra tekrar gel. Biz bu şekilde anlaştık eve gittim. 6 Şubat gecesi çok huzursuzdum sürekli değişik sancılar ve düzensizdi sürekli idrara çıkma kendimi rahatsız hissetme durumu vardı. Sabah kalktım evimi topladım silip süpürdük annem ve kardeşimle. Sonra güzel bir duşa girdim ve uyudum kalkıp lavobaya girdiğimde nişanım gelmişti. Saat 16.30 falandı. Hiç panik yapmadım saçlarımı makyajımı yaptım ve sancılarımın dakikasını tuttum. Evden çıkarken 10 dakikada bir olan sancılarım 40 dakika süren yol sonunda 4 dakikada 1 e düşmüştü. Hastaneye girdim. Ebe muayenemi yaptı 3 cm açıklığım vardı. Ebe suni sancıya gerek olmadığını tahmini 2-3 saat içinde doğuracağımı söyledi. Ben bu arada sürekli yürüdüm. Eşim annem kardeşim hep yanımdaydı. Daha sonra ebe herkesi çıkardı. Açıklığıma bakarken suyumu patlattı açıklığım 5 cm oldu. Yine yürüdüm eğilip kalktım 19.30 gibi ebe sonda takıp idrarımı boşaltması ile açıklığım 8 cm oldu ve doktor çağrıldı beni doğumhaneye aldılar. Eşimde geldi yanımdaydı o zor sancılarda hep benimleydi ve 20.15 te çatala alındım eşim doğuma girdi benimle başımdaydı 20.30 da bebeği kucağıma Verdiler ☺️ ne yazık ki perine bölgem çok kalın olduğu için kesi atıldı 5 dikişim var. Ama hiç hissetmedim bile harika bir şeydi bebek çıkarken gördüm plansentasını kordonunu her anını hissettim mükemmel bir deneyimdi. Çataldan kendim indim o kadar iyi hissediyordum çünkü karnım bir anda boşalmıştı. Tekerlekli sandalye ile odama geldim. Yatağa kendim çıktım. Tuvaletimi falan hemen yaptım zorlanmadım doğrusu. Ve gece çok rahat yürüyordum hiç ağrım yoktu sadece bir kez hastane parol yapıldı bir daha ilaca ihtiyaç duymadım. Çok rahat oturup kalkıyorum her işimi kendim görüyorum.
Bu anlattıklarım herkeste böyle olacak değil ama kafası karışık olanlar için anlatmak istedim.
Hangi şekilde doğum olursa olsun hepimiz harika anneleriz. Allah hepimizin evladını bağışlasın

X