2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Silikonla emziriyorum. Öbürünü imkanı yok almıyor. Çabalıyo aslında ağzını sonuna kadar açıyo ama ağzı silikon uçta olduğu gibi dolmadığı için çok sinirleniyo. Ben de zorlamaya korkuyorum tamamen bırakır diye bir de sarılık var silikonla devam
Sarılığı geçsin biraz toparlansın ondan sonra benim tavsiyem yavaş yavaş silikon ucuda bıraktırman canım. Çünkü silikon uçlada göğüs tam uyarılmıyor malesef. Önenli olan yavaş yavaş acele etmeden kademe kademe sabırla ilerlemen.

Popoyu sürekli uyarmak uzun vadede sıkıntı oluşturabilir sürekli yapmayın isterseniz bebek sürekli uyarılmaya alışıp kendisi yapamayabiliyor sonradan

Canım sağdığın süt ile bebeğin emdiği süt aynı miktar değildir çünkü bebek emerken tam uyarılma olduğundan üretim devam eder ama sağım öyle değil. Sen mama desteğine devam et sarılıkda var zaten ama sağdığına bakıp sütüm az diye evhamlanma.
Kaka yaparken siliyorum bide bizimki 4 5 günde bir kaka yapiuo. Yani hergun bi kaç kez kaka yapıp uyarı vermiyorum. Keske hergun yapsa.

Haklısın canım düzene girene kadar biraz zorlu bir süreç. Ama adını unuttum şimdi burda bi arkadaşında dediği gibi. Senin sağmakla elde ettiğin süt miktarıyla bebişinin emdiğinde ki süt miktarı aynı olmaz. Bebişin emdiğinde daha fazla süt çıkar. Birde silikon uç kullanıyor musun yoksa direk göğsünü emebiliyor mu
Canım selam aynı sıkıntı bende de var bebeğim silikonsuz emmiyo, basiyo çığlığı boş verdigimde ben şeyi merak ettim direkt emmesi süt arttırımıni devam ettiriyo demişsiniz ya silikonla silikonsuz farketmez di mi çünkü sağıyorum bende hep 60 70 çıkıyor.

Siliknla bugün saat başı emdi daha mı çok emmiştir?

Böyle mi orantı kurmalıyım?

Kızlar 1 haftalık bebegim dogdugundan beri surekli hapsiriyor doktor normal dedi ama bu kadar uzun surmesi beni korkuttu acaba üsütüyo mu diye korkuyorum

Canım selam aynı sıkıntı bende de var bebeğim silikonsuz emmiyo, basiyo çığlığı boş verdigimde ben şeyi merak ettim direkt emmesi süt arttırımıni devam ettiriyo demişsiniz ya silikonla silikonsuz farketmez di mi çünkü sağıyorum bende hep 60 70 çıkıyor.

Siliknla bugün saat başı emdi daha mı çok emmiştir?

Böyle mi orantı kurmalıyım?
Selam canım tabiki silikonla emzirmede de süt üretimi devam eder sonuçta bebiş emiyor sütü memeden çekiyor. Sadece silikon olmadan emdiğinde memeye uyarım biraz daha fazla oluyor. Direk tene temas oluyor sonuçta.
Daha bi kaç gün önce sağlık ocağında ki ebe de bana böyle söyledi. Sağma işlemine nazaran bebek emerken memeyi çok daha güzel vakumlayıp çeker ve çok daha güzel boşaltır dedi. Mesela şöyle düşün senin 5 dk yaptığın sağım işleminde çıkan sütle bebeğin 5 dk emerek çıkardığı süt miktarı aynı olmazmış. Tabiki bebişin doğru bi şekilde emmeside çok önemli. Ayrıca silikon uçla emzirirken doğru şekilde yerleştirip emerken hava yutmamasına da dikkat et. Öyle olursa gaz sorunu da fazla olur.

Akşam oldu beni ağlama krizi tuttu yine akşamları çok kötü oluyorum sürekli ağlamak geliyor bir de bana kızıyorlar ne güzel bebeğin var niye ağlıyorsun diye istemsiz geliyor sebep istiyorlar ama sebebim yok duvarlar üstüme geliyor sıkışmış gibi hissediyorum

Kızlar acil serum fizyoloji nasıl yapılıyor serumlar var çekmek için bakım seti içindeki çekme aletini kullanmaya çalışıyorum çocuk panik oldu biraz damlattım hırıl hırıl oldu suyu çekmiyor gibi yapamadım çok kötüyüm
Birer damla serum fizyolojik sıkıyorum bebeği koluma yatirip, sonra çekme aletini burun deliğinin ucuna koyup çekiyorum

Kızlar benim yine bir sorum olacak sezeryandan beri idrar yaparken dikis bolgesi kasıklarda agri oluyor idrar yaparken yanmada oluyor 1 hafta oldu ameliyat olali artik gecmesi gerekmiyo muydu

Akşam oldu beni ağlama krizi tuttu yine akşamları çok kötü oluyorum sürekli ağlamak geliyor bir de bana kızıyorlar ne güzel bebeğin var niye ağlıyorsun diye istemsiz geliyor sebep istiyorlar ama sebebim yok duvarlar üstüme geliyor sıkışmış gibi hissediyorum
Lohusalik🥺🥺
Aşırı duygusallik ve alınganlık oluyor..
Geçecek üzme kendini hiç

Daha çok ufak olduğu için çok uzun süre yıkanıyorum. Haftada 2 yaptırmaya çalışıyorum. Yıkarken de kuvetin icine bi örtü atıp içine su döküyorum 1 2 masrapa kadar. Sol elimle baş ve boynuna destek verip kuvetin içine koyuyorum. Önce ön bedenini yıkıyorum ardından çevirip sırtını yıkıyorum. Yikamasi bitince ince tülbent gibi bi ortum var hemen sırtına atıyorum. Başının arkasını yıkamaya başlıyorum. Ardından yüzünü çevirip başından başlayıp tüm bedenine son su döküp son durulama yapıp havluya sarıyorum.
Bende benzer şekilde bebek küveti ve üzerine takılan fileden aldım her taraf file değil güzel bez onun üstünde yıkıyorum bi gün yıkıyorum bi gün yıkamıyorum gün aşırı yani

Hee bu arada işin pratik kısmından da bilgi vereyim. Banyo suyunu mutlaka kaynatarak kullanın. Ben ariticidan alıp tencerede kaynatiyorum. Sular çok kireçli aritici kıreci de alıyor bizim. Sonra onceden kaynamış soğumuş sularim var onunla ilistirma yapıyorum. Su sıcaklığı için derece varsa 36 37 derecede olması ideal. Eger derece yoksa dirseğini suyun içine sokarak ayarlama yapın. Su dirseği yakmamali yumuşak bi iliklik olmalı. Dirseği suya sokun bi 5 sn kadar dursun. Zaten anne içgüdüsü ile bu Su bebeği yakar yada soğuk oldu üşütür diye anlıyorsunuz. Tavsiyem kombiden direk akan suya sokmayın. Bi ömür kaynamış Su ile yikanmayacak bebekler ama ilk 1 yıl en azından tüm aşıları yapılana kadar bagisiklik guclenene kadar yani sudaki mikroplarin kırılması gerekli. Yaşından sonra direk banyoda yaptırılır. Arada ateş yada kaka durumlarında tabii ki akan suya tutarız ama bunu çok sık yapmamakta bebeğin yararın da fayda var. Ülkemizin hiç bir yerinde çeşmeden akan su temiz değil bunu asla unutmayın ve bebekler mikroplara çok çok açık durumda.
Valla ben direk kombiden gelen su ile yıkıyorum
Masallah her şeye o kadar güzel dikkat ediyorsunuz ki enerjiniz nasıl yetiyor çok tebrik ederim 👏🏻👏🏻👏🏻

Kızlar selam. 5.günden bildiriyorum sağlık işi şans işi :) sağlığımız temel olarak yerinde ama eve dün geldik ve ben eve gelene kadar çok zorlandım. Tamamen benimle, doktorumla ve şansla ilgili. Ama yine olsa ben normal doğum değil sezaryen tercih ederim. Karnım baya indi çok şükür ama ayak bileklerimde doğumla başlayan korkunç bir şişlik var. Ayakkabıyı geçtim çorap bile giyemiyorum. Lohusalıkta normal geçmesi de bir ayı bulabilir dedi hemşire bir arkadaşım ama daha erken yahut hızlı bir şey var mı yapabileceğim. Bir ay çok uzun süre ben sokağa çıkmadan dayanamam🥲

bu arada benim satın alıp da kullanırken allah bulandan da getirenden de yüzbin kere razı olsun dediğim ürünleri anne adayları ile paylaşmak isterim: yarım simit şeklinde olan emzirme yastıkları ve hazır fermuarlı kundaklar.
canım ben hala kundak seçemedim hangisini almıştın ☺️

X