2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Spinal sezaryen olan atkafaşlara bir sorum var. Cuma günü doğumum var. Ancak bu sabah inanılmaz derecede sağ kalça ağrısıyla uyandım. Bacağıma doğru ünen bir ağrı. Yürüyemiyorum ve yan dönemiyorum. Bilmediğim bir bel fıtığım varsa ve bu siyatik ağrısına yol açıyorsa spinal sezaryene engel olur mu? Bel fıtığı apinale engel mi
Yanlış yönlendirmek istemem ama benim de bel fıtığım var spinal yaptım sorulmadı bile

Hadi bekliyoruz doydu mu doymadı mi kaç cc mama gaz sancısı sarılık göbek bağı olaylarına seni de hazır mısın şaka bir yana güzel olacak inşallah
Hiç hazır değilim ne ara bugünlere geldik ben birşey anlamadım son haftalar çektiğim eziyet hariç🤣 Biraz da başına gelecekleri bilmek geriyor herşey çok güzel olsun inşallah 🙏🏻🥹 Geçici süreç bir şekilde halledeceğiz hepimiz, kimse uykusuzluktan ölmüyormuş bunu tecrübe etmişliğim var en azından😅💆🏻‍♀️ ölcem diye ağlıyordum🤣

İkinizle benim tarihlerim çok yakındı, üçümüzde normali bekliyorduk böyle tek kalmış gibi içlendim😭 zaten sürekli duygusallıktan çıkamıyorum 🥹
Evet benimde aklımda siz varsınız 🥺❤️ heralde en son ben doğum yaparım diyordum bu gidişle 😅 belli olunca tarih bende afalladım.Ama çok zor dediğin gibi beklemek🥲🥲Yine az kaldı inşallah sağ salim kavuştursun Rabbim bebeklerimize 🤲🏻🤲🏻

Ya kızlar benim bebegim pramatureydi bugün 19 gün dogali küvözde 11 gün kaldı çıktı gogus ucum olmadığı için sagip biberonla veriyorum maglum o zaman da ne kadar içtiğini goruyordm hastanede denilenden çok çok az içiyor o kadarını bile abartısız 45 50 dakikada dünden beri silikon uçla enziriyorum çocuk 5 dakika bile emmiyor bırakıyor o süre içinde süt disarida akıyor doyuyor mu acaba ac mi kalıyor ne yapicam ben sütüm de var sagmazsm sert oluyor ağrı yapıyor
Hiç canını sıkma burada hepimiz hemen hemen aynı sorunları yaşıyoruz bizim de öyle çene kuvvetli değil sarılık var uyuyor hep 5 dk durmuyor altını cikariyorum ıslak mendille ayaklarına dokunuyorum, cimcikliyorum, karnına ellerine dokunuyorum gaz çıkarılmasını hiç sevmiyor uyandırmak için gazını çıkartmaya çalışıyorum vs

Kızlar ağlıycam dünden beri 🥹 çok affedersiniz basur olmuşum ama aşırı ağrıyor aşırı. Oturamıyorum uyuyamıyorum . Sudocrem falan da sürdüm ama yok. Ne kullanabilirim lütfen yardım edin 😰
Bende iki hafta önce oldum hayatımda ilk defa yaşıyorum bu sıkıntıyı ve baya büyük maalesef 🥲 doktoruma söyledim fitil ve krem verdi.Fitili sadece bir kere kullanabildim ağrılarımı artırdı çünkü.Kremi sürüyorum şimdilik.Kremin adına bakıp yazayım sen doktoruna bir sor ama muhakkak.

Hiç hazır değilim ne ara bugünlere geldik ben birşey anlamadım son haftalar çektiğim eziyet hariç🤣 Biraz da başına gelecekleri bilmek geriyor herşey çok güzel olsun inşallah 🙏🏻🥹 Geçici süreç bir şekilde halledeceğiz hepimiz, kimse uykusuzluktan ölmüyormuş bunu tecrübe etmişliğim var en azından😅💆🏻‍♀️ ölcem diye ağlıyordum🤣
Ben de o kadar agriya siziya ragmen hamileligi özlüyorum bir daha yasamayacak olmanin verdigi ayri bir hüzün. Ama şöyle söyleyeyim benim ilkine göre ikinci dogumum harikaydı, çok güzeldi birinci tamamen travma kaldı bende.insallah senin de çok güzel geçer. Ve tecrübe burada ise yarıyormuş bir tek uykusuzluğa dayanabiliyoruz ben de ilkinde uykusuzluktan ağlardım şimdi dayanabiliyorum başka dertlerim olmasa harika bir duyguymuş ama işte bu el kadar bebek değil de kocamis bebekler insanı üzüyor yoruyor

Ben de o kadar agriya siziya ragmen hamileligi özlüyorum bir daha yasamayacak olmanin verdigi ayri bir hüzün. Ama şöyle söyleyeyim benim ilkine göre ikinci dogumum harikaydı, çok güzeldi birinci tamamen travma kaldı bende.insallah senin de çok güzel geçer. Ve tecrübe burada ise yarıyormuş bir tek uykusuzluğa dayanabiliyoruz ben de ilkinde uykusuzluktan ağlardım şimdi dayanabiliyorum başka dertlerim olmasa harika bir duyguymuş ama işte bu el kadar bebek değil de kocamis bebekler insanı üzüyor yoruyor
Normal mi sezeryan miydi cnm benimde ilki travmaydi o yüzden çok korkuyrom doktoruma söyledim 2.ler daha hızlı kolay geliyor dedi doktoruma da çok güveniyorum kendisine de belirttim bakalm cumartesi kontrolüm var pazar günü 37.haftamiz doluyor bakalım ne diyeck

Bende iki hafta önce oldum hayatımda ilk defa yaşıyorum bu sıkıntıyı ve baya büyük maalesef 🥲 doktoruma söyledim fitil ve krem verdi.Fitili sadece bir kere kullanabildim ağrılarımı artırdı çünkü.Kremi sürüyorum şimdilik.Kremin adına bakıp yazayım sen doktoruna bir sor ama muhakkak.
Çok kötü değil mi ya 😕😕 oturamıyorum bile
Lütfen yazar mısın kremi 🙃 hafifletsin bari

Merhaba teyzeleri oglusuma dua edebilirmisiniz kaşığında fıtık varmış ameliyat olma durumu varmış Dr ameliyatta olduğu için sonucu veremedik ama dün eşime ameliyat olabilir acil demis çok üzgünüm 😔
İnşallah ameliyatlik değildir canım oğlumda hem kaşık hem göbek fıtığı vardı zamanla geçer demişti doktoru öyle de oldu geçti gitti

Normal mi sezeryan miydi cnm benimde ilki travmaydi o yüzden çok korkuyrom doktoruma söyledim 2.ler daha hızlı kolay geliyor dedi doktoruma da çok güveniyorum kendisine de belirttim bakalm cumartesi kontrolüm var pazar günü 37.haftamiz doluyor bakalım ne diyeck
İkisi de spinal sezaryendi ama birinci de karnı açma germe olayları beni bitirmişti çok korkmuştum bağırmistim sonra uyutmuslardi beni tamamen ikincisinde doktorumla sohbet ede ede gülerek keyifli bir sezaryen gecirdim normal bekliyorsunuz sanırım ablamin da ilk normal doğumu zordu ama sonrakiler hem daha kay hem daha çabuk gerçekleşti inşallah sizinki de umdugunuz gibi kolay ve güzel gecer

Merhaba teyzeleri oglusuma dua edebilirmisiniz kaşığında fıtık varmış ameliyat olma durumu varmış Dr ameliyatta olduğu için sonucu veremedik ama dün eşime ameliyat olabilir acil demis çok üzgünüm 😔
İnşallah ameliyata gerek kalmaz bak zamanla geçen oluyormuş umarım doktor güzel haberi versin 🙏🏻🌸

Kızlar doktordan geliyoruz. Bugün 6 günlük. Dünden beri asla doymuyordu hafif gözlerinde sarı var. 3 saatte bir 30 cc mama + geldiği kadar emzirme yapıyordum yetmiyordu
Doktor dedi ki 2 saatte bir 60 cc emzirme ve hatta üstüne isterse yine ver mama dedi hipp combiotic en iyisi dedi onu almıştım zaten
Yavrum şimdi 60 cc verdim lık lık içti üstüne emiyor suan ama çok gelmiyor süt
Cuma sabah sarılık testi olacak

Hiç canını sıkma burada hepimiz hemen hemen aynı sorunları yaşıyoruz bizim de öyle çene kuvvetli değil sarılık var uyuyor hep 5 dk durmuyor altını cikariyorum ıslak mendille ayaklarına dokunuyorum, cimcikliyorum, karnına ellerine dokunuyorum gaz çıkarılmasını hiç sevmiyor uyandırmak için gazını çıkartmaya çalışıyorum vs
Hastanedeyken Bi öğün olarak 75 ml süt içerken eve geleli 10 gün oldu Bi öğün de 30 40 zorla iciriyorum araştırıyorum 60 90 usttu diyor ac kalır diye çok korkuyorum beslenme konusunda çok stres yaptım annem de bezi islak ve kakali oluyor sürekli doymasa olmaz ağlar hem de diyor bilmiyorum

İnşallah ameliyata gerek kalmaz bak zamanla geçen oluyormuş umarım doktor güzel haberi versin 🙏🏻🌸
İnşallah Allah razı olsun Dr ameliyat günüymüş koca hastanede bitane çocuk cerahhisi var oda yeni gelmiş üniversite hastanesine gittik ordada başhekim çocuk cerrahiymis oda iki aydır hasta bakmiyormus başkada çocuk cerahhi yok

Hastanedeyken Bi öğün olarak 75 ml süt içerken eve geleli 10 gün oldu Bi öğün de 30 40 zorla iciriyorum araştırıyorum 60 90 usttu diyor ac kalır diye çok korkuyorum beslenme konusunda çok stres yaptım annem de bezi islak ve kakali oluyor sürekli doymasa olmaz ağlar hem de diyor bilmiyorum
Evet bugün doktorum dedi doymasa ağlar içer bırakıyorsa doymuştur dedi kaka yapıyorsa doyuyormuş evham yapma canım sen yine ver ağzına alırsa alır içtiği kadar içsin kendi biliyormuş kapasitesini

X