2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Amiiiin inşallah gerçekten yaaa hiç çözemedim bende sancı olayını. Yani beni daha ne kadar götürür bu sancılar onu çok merak ediyorum aslında bugün 36+1 iz

Ay kizlar ya doğum olur korkusuna 2günde bir vajinamı jiletle alıyorum ani bi doğuma gidersem rezil olmayayım diye. Görünürde temiz ışık tutup bakinca minik minik siyah kıllar kalmış oluyor yani istesemle gelmiyor onlar ne yapcam ya doktoruma, ebelere ayıp olacak diye utanıyorum

Kızlar sezeryandan çıktıktan sonra üşüme gibi olayınız oldu mu ben yanıma bir tana battaniye alsam mı diye düşünüyorum ne olur ne olmaz diye
Çok titredim aslında üşüme gibi değil titreme geliyor direkt
yorgan vardı üstüme örttük evden götürmeye gerek yok özel hastaneyse verirler yorgan

Bende takıntı yapmış durumdayım bunu ya yara oldu hatta sürekli kesmekten

Bugün bende ruhsal ve fiziksel olarak çok iyi değilim ağrılarım var depresyona girmeyim kendimi bunalıma sokmayım diye çabalıyorum ama olmuyor.Sezeryan mı normal mi hâlâ ona da karar veremedim.Kendimi sağlıklı hissetmiyorum hasta gibiyim uykum var ama nefes alamadığım için kesintisiz uyuyamıyorum bebeğe enerjim kalacak mı onu da bilmiyorum

Bende takıntı yapmış durumdayım bunu ya yara oldu hatta sürekli kesmekten
Ay evet ya bir de o var
Bugün ben de nedense tersimden kalkmis gibiyim herseye sinirliyim. Doğum normal diye ilerliyoruz ama hala bi belirsizlik var. Kızımın da gelmeye niyeti yok gibi uyku desen yarım yamalak herkese herşeye bi sinirim var sürekli kızıp kızıp ağlıyorum

Çok geçmiş olsun. Belki moral olur diye yazıyorum. 2. Çocuğumda yaşamıştım bu durumu. “Ne zaman geçecek bu halim. Doğursam nasıl bakıcam ben” diyerek lavaboya gittiğimde nişanım geldi. Doğru hastane ve birkaç saat içinde doğum oldu. Ameliyattan uyandığımda hiçbirşeyim kalmamıştı. Bebeğin verdiği enerji ve mutluluk bambaşka. Umarım sizin daha da iyi olur

Kızlar sezaryandan kaç gün sonra desteksiz yürüdünüz
İlk günü atlatınca yürüdüm ben eve giderken. Ama dikyürüme hemen olmadı
Doğum yapan anneler 2 mühim ve birbirinden alakasız sorum var size lütfen cevaplayın

1.si Hastaneye emzirme yastığı götürmeye gerek var mı?
2.si bebeği getiren ebeye para verdiniz mi?
Ben götürmedim ama pişman oldum o ağrıyla zor oluyor hem bilmiyoruz tutmayı hem ağrı hem yatakta daha da zorladı beni. evde yastıkla yapınca rahatlığını gördüm
Bizden telefon istediler foto çekmek işin sadece ona verdik bol çeksin diye
Kızlar sezeryandan çıktıktan sonra üşüme gibi olayınız oldu mu ben yanıma bir tana battaniye alsam mı diye düşünüyorum ne olur ne olmaz diye
Ben tam tersi terledim ama odanın sıcaklığını bebek için 30 yapmışlar ondan galiba

Of çok geçmiş olsun ya. Bide bebek var. Zor dönem atlatmışsınız. Keşke kesisiz dikişsiz olsa ama hemen bi kesi atıyolar
Allah razı olsun canım benim rabbim sanada şifalar versin .Benim kesi olmadi bunda ama tam ikinirken ağzımdan safra geldi ikinmam kesildi boğuluyorum diye kendimi çekmiştim öyle yırtılmış

Bende iki güne bir temizliyordum jiletle gece aniden kanamam başlayınca duşa giremeden koştum hastaneye dediğiniz gibi kısa kısa vardı hatta doğum uzun sürdü taburculuğa kadar belli olmaya başlamıştı yani ama onların umrunda olmuyor merak etmeyin onların tek odağı sizin ve bebeğinizin sağlıkla kurtulması.
3yıl önce dış gebelik kaynaklı iç kanamayla son anda yetiştim hastaneye acil ameliyata alındım ve malesef temiz değildim. Çok utandım ama onlarda en ufak bir ima bir bakış bile sezmedim gayet doğal karşıladılar doğumunuz yakınsa her gün alarak devam edin sürece. Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza

Kızlar doğum yapan yada tecrübelilere sorularım var
Dikiş için kreme ne zaman başladınız ve ne kullanıyorsunuz?
Aynı sorum korse için de geçerli korse takmaya başlayabilirsin dedi doktor ama korkuyorum sıkmaya orayı.
Su geçirmez bantla artık yıkanabilir miyim acaba? Doktor bunların hepsini açıkladı ama o an beynim durdu çıkış yapılıyordu ağrım vardı

Arkadaşlar merhaba, 36+3 haftalık gebeyim dün muayeneye gittim herhangi bir sıkıntı yok, yalnız bizim boy hep 2 hafta geriden geliyordu yani FL ölçüsü, dün 3 hafta olmuş arası. 33 haftayla uyumlu FL'si, Baş çevresi, karın çevresi normal. Kilosu normal 2800 civarı. Boyuna 45 cm diyor. Sadece bu FL... internetten arastırdıkca cok kötü şeyler okudum ağlamaktan içim dışıma çıktı ağlayarak uyumuşum eşim cok kızıyor takıntılısın kendi kendine dert yaratıyorsun falan diyor. Doktor yorum yapmadı. Genetik olabilir diyor, ama o " olabilir" bile cok canımı sıkıyor.Benzer durum yaşayan var mı??çok kötüyüm

Çocuk olunca insana bi güç geliyor ben 2 gün hiç uyumadan durdum enerjimde yerindeydi. Allah yardımcımız oluyor

Su geçirmez bantla ertesi gün eve çıkınca duş aldım ben hatta 2 gün sonra bant çıktı ve bant olmadan da duş aldım sıkıntı yaşamadım. Kremi bant çıktığı gün sürebilirsin dedi doktor bende başladım. Kullandığım krem cicatris. Korse için aynı şeyi söyledi başlayabilirsin diye. Ama tayt şeklinde korse almıştım ben bacaklarımdan içine giremedim. Korse arayışındayım. Sen hangi tip aldın korseyi

Bana da doktor Penti dagi gibi yerden tayt korse gibi al demişti ama almadım. Diğeriyle de emzirmek zor diyorlar bilemedim ki

Kızlar eve geldik bol bol depend tarzı kilot ped alın büyük rahatlık kanamam var hayat kurtarıyor aynı zamanda sezaryen yerimi de sarıyor doktor bunlardan giy sezaryen yerin içinde sıkı olur iyi olur dedi su geçirmez bant var istediğin zaman duş al dedi bide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…