2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bir de bana hastanede hasta bezi taktılar ilk yürüyüş için iyi oldu fazla kanama oluyor ama her WC’ye gidince açıp değiştirmek zor oldu lohusa pedine geçtim. Eve gelince de normal pede geçtim azar azar geliyor

Kızlar ben doğumdan önce 9 kilo almıştım doğumla beraber 5 kilo gider sanıyordum bugün tartılmak aklıma geldi sadece 2 kilo vermişim çok saçma değil mi 😅 bir de aşırı ödem oldum bacaklarım ayaklarım şiş ondan da olabilir. onun için ne yapabilirim
Ben 23 kg aldım 😂😂😂 şimdilik 7di gitmiş

Kızlar doğum yapan yada tecrübelilere sorularım var 😃
Dikiş için kreme ne zaman başladınız ve ne kullanıyorsunuz?
Aynı sorum korse için de geçerli korse takmaya başlayabilirsin dedi doktor ama korkuyorum sıkmaya orayı.
Su geçirmez bantla artık yıkanabilir miyim acaba? Doktor bunların hepsini açıkladı ama o an beynim durdu çıkış yapılıyordu ağrım vardı
Su geçirmez bantla ertesi gün eve çıkınca duş aldım ben hatta 2 gün sonra bant çıktı ve bant olmadan da duş aldım sıkıntı yaşamadım. Kremi bant çıktığı gün sürebilirsin dedi doktor bende başladım. Kullandığım krem cicatris. Korse için aynı şeyi söyledi başlayabilirsin diye. Ama tayt şeklinde korse almıştım ben bacaklarımdan içine giremedim. Korse arayışındayım. Sen hangi tip aldın korseyi
Ben 2 sezeryan doğumumda da bu model bi korse kullandım. Çok rahat etmiştim. Bu doğumumdan sonra da bundan kullanıcam

Ne zamandır girmiyorum. Doğum yapan arkadaşlar var ne güzel. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah. Nasılsınız iyi misiniz 🤲☺️

Bende iki güne bir temizliyordum jiletle gece aniden kanamam başlayınca duşa giremeden koştum hastaneye dediğiniz gibi kısa kısa vardı hatta doğum uzun sürdü taburculuğa kadar belli olmaya başlamıştı yani ama onların umrunda olmuyor merak etmeyin onların tek odağı sizin ve bebeğinizin sağlıkla kurtulması.
3yıl önce dış gebelik kaynaklı iç kanamayla son anda yetiştim hastaneye acil ameliyata alındım ve malesef temiz değildim. Çok utandım ama onlarda en ufak bir ima bir bakış bile sezmedim gayet doğal karşıladılar doğumunuz yakınsa her gün alarak devam edin sürece. Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza
Teşekkür ederim içimi ferahlattınız 🙈

Kızlar bu kalkanlardan alan var mı 🤔 bugun geldi denedim ama yapamadım galiba yani silikon olanı yerleştiriyorum ama diğer kapağı takana kadar o da düşüyor bu sefer anlamadım gitti 😂🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• IMG_1560.jpeg
    IMG_1560.jpeg
    106,3 KB · Görüntüleme: 31
Kızlar eve geldik bol bol depend tarzı kilot ped alın büyük rahatlık kanamam var hayat kurtarıyor aynı zamanda sezaryen yerimi de sarıyor doktor bunlardan giy sezaryen yerin içinde sıkı olur iyi olur dedi su geçirmez bant var istediğin zaman duş al dedi bide
Canım depent kilot gibi olunca bide sezeryanlı olunca çıkarıp giymesi zor olmuyor mu, nasıl rahat gidip çıkarabiliyor musun? Bana da arkadaşım verdi doğumda kullanırsın diye ama sezeryanlı olacağım için giyip çıkarması zor olur diye düşündüm ben. Lohusa pedi koydum hastane çantama

Canım depent kilot gibi olunca bide sezeryanlı olunca çıkarıp giymesi zor olmuyor mu, nasıl rahat gidip çıkarabiliyor musun? Bana da arkadaşım verdi doğumda kullanırsın diye ama sezeryanlı olacağım için giyip çıkarması zor olur diye düşündüm ben. Lohusa pedi koydum hastane çantama
Çokk basit kilot gibi giyip çıkarırken yanlardan yırtıyorsun çok rahat 🙏🏻🙏🏻 bir paket almışım daha alacağım rahat ettim baya 😍

Çokk basit kilot gibi giyip çıkarırken yanlardan yırtıyorsun çok rahat 🙏🏻🙏🏻 bir paket almışım daha alacağım rahat ettim baya 😍
Aaa çok iyi oldu bunu yazdığın canım çok teşekkür ederim 🙏☺️🤗 Depentte koyayım o zaman çantaya. Artik duruma göre depent yada lohusa pedi benimde hangisi rahatıma gelirse onu kullanırım

Kuzum hayırlı uğurlu olsun bebişin çok sevindim sağlıkla kavuşmanıza 😍😍😍 dikiş yerine rahatsızlık vermiyor dimi depent geliyor mu oraya kadar bende dikiş yerimi acitir diye korkuyorum 🤔😁

Kızlar ben doğumdan önce 9 kilo almıştım doğumla beraber 5 kilo gider sanıyordum bugün tartılmak aklıma geldi sadece 2 kilo vermişim çok saçma değil mi 😅 bir de aşırı ödem oldum bacaklarım ayaklarım şiş ondan da olabilir. onun için ne yapabilirim
Mümkün değil 😂 ödem çözülünce gerçek kilonu görürsün.Bir de kabızlık varsa 💩 gidince biraz daha düşer 😂😂

Kızlar bugün 2. Gün ama hala gazım çıkmadı rezene ve sebze çorbası içiyorum bol bol katı beslenme yok şuan yarında kayısı kompostosu içmeye başlayacağım var mı başka tavsiyesi olan?

Kızlar dün bebeğimin kalp ritmi tekdüze çıktı demiştim, bugün yeniden çağırmıştı doktorum çok şükür hiçbir sıkıntı yok. Tamamen açlıkla alakalıymış, nstye girmeden yarım saat - 1 saat önce falan bişeyler atıştırmak gerekiyomuş ben bilmiyordum, aç hissetmediğim için bişey yememiştim ama 3-4 saat kendimi aç bırakmışım. Nstye girecek anne adayları bilmeyenler varsa aklında bulunsun diye yazıyorum. Doğum yapan annelere ve bebişlere güzel bir yaşam diliyorum. Haftaya tekrar kontrole gitcem, 20 şubat sezaryen🙏🏻

Bugün bende ruhsal ve fiziksel olarak çok iyi değilim ağrılarım var depresyona girmeyim kendimi bunalıma sokmayım diye çabalıyorum ama olmuyor.Sezeryan mı normal mi hâlâ ona da karar veremedim.Kendimi sağlıklı hissetmiyorum hasta gibiyim uykum var ama nefes alamadığım için kesintisiz uyuyamıyorum 😔 bebeğe enerjim kalacak mı onu da bilmiyorum 😔
Ben de sabahtan beri yatıyorum başım mı ağrıyor karnım mı halsiz miyim ayaklarım mı ağrıyor anlamadım

Kızlar dün bebeğimin kalp ritmi tekdüze çıktı demiştim, bugün yeniden çağırmıştı doktorum çok şükür hiçbir sıkıntı yok. Tamamen açlıkla alakalıymış, nstye girmeden yarım saat - 1 saat önce falan bişeyler atıştırmak gerekiyomuş ben bilmiyordum, aç hissetmediğim için bişey yememiştim ama 3-4 saat kendimi aç bırakmışım. Nstye girecek anne adayları bilmeyenler varsa aklında bulunsun diye yazıyorum. Doğum yapan annelere ve bebişlere güzel bir yaşam diliyorum. Haftaya tekrar kontrole gitcem, 20 şubat sezaryen🙏🏻
Aynı gün 😍 16.00 da benim hayırlısıyla alalım bebekleri kucağımıza. Bi biz kaldık 🤣

Aslında kesisiz dikişsiz yanlısı hastane ve doktorlar var, bir de biraz da gebenin kendisine iş düşüyor sanırım. Ben sezeryane daha yakındım ama doktorun normali çok daha avantajlı görüyor ve dikiş olmaması için bir sürü ödev verdi. Biraz da gebenin kendi elinde sanırım, vajina esnetme masajları yürüyüşler sporlar bitkisel çaylar, kendisi dikiş atmamak için elinden geleni yapıyor ama bazı doktorlar da ilk doğum der demez bir kesi atıyor malesef
Valla vakit kalsa belki yapsrbilirdim ama masajlar falan ama erken davrandı bizim bebe. Dağınık yırtıkların olcaktı daha zorlanırdın düzgün olsun diye kestim dedi benim doktor. Kesmesine rağmen yırtığım oldu galiba

X