2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay ben daha doğum yapmadım🙈 doğum yapan arkadaşlarımın önerisiyle koydum bunları. Zaten birine bebek sarılıyor doğum sonrası, diğeri de dediğim gibi bebeğin yatağına ser sert oluyo dediler onun için aldım. Çok üstüne örteceğimi sanmıyorum hastane zaten sıcak oluyor, bebeği sarmak için soruyosan 1 tane yeter canım hadi bide yedek götür ne olur ne olmaz diye bence yeter
Anladım canım teşekkür ederim

Ay ben daha doğum yapmadım🙈 doğum yapan arkadaşlarımın önerisiyle koydum bunları. Zaten birine bebek sarılıyor doğum sonrası, diğeri de dediğim gibi bebeğin yatağına ser sert oluyo dediler onun için aldım. Çok üstüne örteceğimi sanmıyorum hastane zaten sıcak oluyor, bebeği sarmak için soruyosan 1 tane yeter canım hadi bide yedek götür ne olur ne olmaz diye bence yeter
Kesinlikle yumus Polat bi battaniye ekstra koymak gerekli. Benim kız ilk gün o rahatsız beşikte yattı. Doğumun ertesi günü kv gelirken getirmiş allahtan. 2. Gece yatağa yatirinca uyumuyodu. Sonra Polar battaniyeyi serdim. Yumuşacık sıcacık mışıl mışıl uyumuştu. Hastahane ev yakın olanlar için sorun değil ama uzak olan kişiler için ekstra almakta yarar var.

Bide benim başıma söyle bi sey geldi. 5 takım (+1hastahane kıyafet giydirdi) 4 farklı kalinlikta battaniye 10 ağız mendili 20 bez 1 paket ıslak mendil vardi. Tüm kıyafetler hatta battaniyeler kusmuk olmustu. Islak mendil yetmedi. Ankara Çankaya gibi bi yerde yenidogan ıslak mendili bulamadik öyle tuhaf bi yer. Hastahaneden cikarken temiz kıyafeti yoktu. Bezler elimde son adetlerdi. Ağız mendiller zaten surekli ağzı silmek gerekiyor az geldi. Şehir dışında olmak baya zor oldu. Kılık kıyafet vs bi şekilde idare ediliyor ama bez ıslak mendil özellikle bolca koyun. Cunku ilk mekonyum denilen kakayi hemen almak gerekli çünkü bebeğin hemen tenine yapışıyor. Ha bide bu konu için de pişik kremi yanınızda olsun. Gerek olmasa bile ben her bezde ilk mekonyum bitene kadar kullandım krem. Enteresan bi kaka çünkü dediğim gibi yaptığını görünce hemen almak lazım.

Ben hata olarak görmüyorum ama bıraksa da fena olmaz🤣
Ucum yok alamıyor Hiç.bugün bebek. Doktoruna sordum silikon ucu, emsinde neyle emerse emsin dedi
Valla artık ben de öyle düşünüyorum ama zor oluyor uğraşması keşke bıraksalar. Annem benim hiç ucum yoktu diyor ama emmişiz kardeşimle. Kolaya kaçırdı hemşire hemen silikon uç önerince ben de öyle yaptım

Valla artık ben de öyle düşünüyorum ama zor oluyor uğraşması keşke bıraksalar. Annem benim hiç ucum yoktu diyor ama emmişiz kardeşimle. Kolaya kaçırdı hemşire hemen silikon uç önerince ben de öyle yaptım
Şimdi düşünüyorum da bana hemşire memeni zorla uç zamanla olur demişti ben silikon göğüs uucna kaçmıştım ilk bebeğimde
Bu kez öyle yapmayayım iyi ki dediniz

Ben kaşık biberon almadım acaba lazım mı sipariş versem bile biz ameliyattayken gelir geç kaldım 🥺 biberonla içmez mi hiç
Ben de almadım canım çok kullanışsız ve büyük görünüyordu e bebekte var. Şırıngayla verilmesini tavsiye ediyor doktorlar daha sonra memeyi reddetmesin diye, biberon meme reddine yol açabiliyor

Evet bıraksa bizede rahat olur hem.
Bizimkiler önermedi, silikon uç kendim almıştım emmeyince deneyelim dedik beyefendi müptelası oldu😁😁

Kızlar bugün 40+3. Doktorumun dün normal doğuma uygun olmadığımı rahim ağzımın geride olduğunu ve bebeğin zorlancağını söylediğini söylemiştim. Sonra içime sinmedi farklı bi doktora daha göründüm bugün. O da bebeğin kanala çok güzel yerleştiğini hiç bir sıkıntının olmadığını normal doğuma engel hiç bir durumun olmadığını söyleyince kafam allak bullak oldu. Normalde ilk doktorum perşembe gününe sezaryen için gün vermişti. Ama ben bugün sancımı beklemek istediğimi söyleyince 41den sonra takip yapmıyorum dedi bana. İkinci doktor ile mi devam etmeliyim bu kadar zaman sonra napmalıyım arada kaldım gerçekten. Doğum harici bide bunun stresine girdim :KK43:

E
Kızlar bugün 40+3. Doktorumun dün normal doğuma uygun olmadığımı rahim ağzımın geride olduğunu ve bebeğin zorlancağını söylediğini söylemiştim. Sonra içime sinmedi farklı bi doktora daha göründüm bugün. O da bebeğin kanala çok güzel yerleştiğini hiç bir sıkıntının olmadığını normal doğuma engel hiç bir durumun olmadığını söyleyince kafam allak bullak oldu. Normalde ilk doktorum perşembe gününe sezaryen için gün vermişti. Ama ben bugün sancımı beklemek istediğimi söyleyince 41den sonra takip yapmıyorum dedi bana. İkinci doktor ile mi devam etmeliyim bu kadar zaman sonra napmalıyım arada kaldım gerçekten. Doğum harici bide bunun stresine girdim :KK43:
normal doğum istiyorsan mecburen başka doktora geçmen lazım..ama son anda da her doktor kabul etmez bugün gittiğin doktor kabul ediyor mu?

Evet kabul ediyor referans alarak gittiğim bir doktor
Çok zor kararlar içine sindiyse doktor mecbur buna geçeceksin.Bebeğin suyu kan akımı plasentası iyi durumdaysa beklenebilir tabi ama 40tan sonra risk oluyor sanki biraz..nst’de sancı çıkıyor mu? Suni sancı falan deneyemez miymişsin peki belki başlar doğum🙄

X