2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam bugün hiç giremedim, sabah 10 da doğdu güneşim😍 spinal sezeryan uygulaması çok güzel kolaydi. Ama sonrası zormuş çok ağrım var ağrı kesici yaptılar şu an iyiyim. Bebek emmeye calisiyo çok şükür sütüm de geldi sanırım hemşire memnun bol su kahve içiyorum ayaklarım çözüldü hareket ettiriyorm henüz yurutmediler, şimdilik herşey yolunda benle birlikte doğum yapanlara geçmiş olsun diyorum, ilerde olacaklar da korkmasın spinal güzel ama sonrası birazcık çok azıcık zor ama bebek 3600 çıktı boyu 53 cm herşey yolunda denilenden kilolu çıktı 😍😍😘🙏🏻🙏🏻
Ayy şükürler olsun güzel geçmiş darısı bizlere 🥰😍 böyle pozitif geçenler görünce cesaret geliyor bana , hoş geldi minik kuzun mis kokusu her şeye bedeldir şimdi ağrıların da çabucak geçsin insallah 🙏🏻

Ya peki anneler hastaneye nasıl bir kalınlıkta battaniye götürdünüz ?
Ben bi tane orta kalınlıkta penye battaniye bi tane de yine orta-ince nohut battaniye koydum bebişin yatağını yumuşatmak için, bebek için de hastane çıkış takımındaki battaniyeyi koydum doğduğunda sarmaları için🫠

Kızlar selam bugün hiç giremedim, sabah 10 da doğdu güneşim😍 spinal sezeryan uygulaması çok güzel kolaydi. Ama sonrası zormuş çok ağrım var ağrı kesici yaptılar şu an iyiyim. Bebek emmeye calisiyo çok şükür sütüm de geldi sanırım hemşire memnun bol su kahve içiyorum ayaklarım çözüldü hareket ettiriyorm henüz yurutmediler, şimdilik herşey yolunda benle birlikte doğum yapanlara geçmiş olsun diyorum, ilerde olacaklar da korkmasın spinal güzel ama sonrası birazcık çok azıcık zor ama bebek 3600 çıktı boyu 53 cm herşey yolunda denilenden kilolu çıktı 😍😍😘🙏🏻🙏🏻
Maşallah Rabbım esirgesin Allah bağışlasın

Kızlar dün benim de kontrolüm vardı nstde hiç sancı çıkmadı. 36dayız ALP ve ALT değerlerimde biraz yükselme olmuş idrarda da 1+ keton çıktı. EKG falan çekildim anestezi doktoru belgeleri hazırladı. Doktorum 37de almak istiyorum şeker etkiliyor seni gibi görünüyor dedi orda kahvaltı yapıp üzerine çikolata yedim 1 saat sonra kan verdim 111 çıktı evdeki ölçümlerde de aşırı bir sonuç çıkmıyor genelde ama etkilemiş yine de. Bebek de 2 haftada 600 gr almış ona da şekerden şişiyor işte dedi ama Bi hafta da geç döllenme olarak başladığım için 38 bari görsek lütfen dedim o zaman 19 şubat tarihini veriyorum ama haftaya bakacağım durum kötü gelirse alırım beklemem dedi. İçimde erkenmiş gibi bir his oluştu yine de doktor ne derse o şekilde hareket edeceğiz artık sağlıklı olsun da
Doktorunu dinle mutlaka. Ben sancılarıma rağmen yatışı kabul etmiyordum çok erken diye. Son gittiğimde yine düzenli sancılarım çıktı ama vu sefer öyle bir vajinal muayene etti ki açıklığımı tetikledi galiba mecbur yattım. Sancılar sebebiyle bebeğin sıkıntıya girdiğini söyledi. Evet son sancılarımda sancı 60larda bile olsa kalp atışları 100 lere düştü mesela nstdeyken. Belki inat etsem kötü ileryecekti. Bi bildikleri var doktorlar. Erken geldi ama iyi ki gelmiş diyorum şu an

Süper canım darısı başımıza ben de spinal olacağım 🙏🏻 Ultrasonda kaç demişti doktorun ne zaman bakılmıştı

Ben bi tane orta kalınlıkta penye battaniye bi tane de yine orta-ince nohut battaniye koydum bebişin yatağını yumuşatmak için, bebek için de hastane çıkış takımındaki battaniyeyi koydum doğduğunda sarmaları için🫠
Hepsini kullandınız mı sıcak oldu mu

Kızlar yürürken ön idrar torbası olan kasık bölgesine iğneler batıyor , aynı zamanda perine bölgesine makat vajinaya da iğne batıyor biraz zor yürüyorum niye acaba dünden beri çok zorlanıyorum allahtan hareketleri var bebeğin eskisi kadar olmasa da doktor yeri dar dedi
Ay ben hic yuruyemiyorum bu batmalardan dolayı bile galiba acikligim artmış. Bide iki gundur kızlar benden cok cok kati akinti dokuldu elime şeffaf sarı gibi yarın sezeryanım var dua edin inşallah sonrasında buraya yazarim😍😘

Adet ağrısı gibi bir ağrı girdi yarım saattir ama gelip giden değil hep ağrıyor sağa sola yatınca daha da artıyor yatamadım kalktım ne bu acaba :KK43:

Ben de artık doğurdum yazmak istiyorum 😥 ağrılarım çoğaldı baskı çok var ama daha göbeğim düşmedi çok yukarda, çok zorlanıyorum 😔

Ben de orda büyük hata yaptım silikon uç olmadan emmiyor. Pompayla ucunu çıkarıyorum ama silikon uç kadar bütük olmadığı için mıyırdanıyo sinirleniyo.
Ben hata olarak görmüyorum ama bıraksa da fena olmaz🤣
Ucum yok alamıyor Hiç.bugün bebek. Doktoruna sordum silikon ucu, emsinde neyle emerse emsin dedi

Hepsini kullandınız mı sıcak oldu mu
Ay ben daha doğum yapmadım🙈 doğum yapan arkadaşlarımın önerisiyle koydum bunları. Zaten birine bebek sarılıyor doğum sonrası, diğeri de dediğim gibi bebeğin yatağına ser sert oluyo dediler onun için aldım. Çok üstüne örteceğimi sanmıyorum hastane zaten sıcak oluyor, bebeği sarmak için soruyosan 1 tane yeter canım hadi bide yedek götür ne olur ne olmaz diye bence yeter

Ben kaşık biberon almadım acaba lazım mı sipariş versem bile biz ameliyattayken gelir geç kaldım 🥺 biberonla içmez mi hiç
Kaşık biberon kullanılıyor ilk zamanlar meme reddi olmasın bebek memeye emmeye iyice alışsın diye normal biberon istemiyorlar..eşine e bebekten aldırtabilirsin ya da sipariş verebilirsin yine de..Hastanede enjektörle falan verip hallediyorlar zaten dert etme

X