2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Teşekkürler ☺️Eskiden ben de böyle dua ediyordum ama çatım uygunsuz çıktı bebek de iri. İnşallah açılma olmadan erken de gelmeden planladığımız günde olur😍 😅
Hayırlısı neyse nasılsa o şekilde olsun benim ilk dogumum sezaryen hiçbir zorluğunu görmedim tek ameliyat esnasındaki cekistirmeler dışında anlatılan normal doğumlarin yanında benim sezaryen çok rahat geçmişti kaynanam vardi evde ama onun yemek dışında pek faydası olmadı eşim kalkmama vs yardım etmişti o kadar 2 gün sonra ayaktaydim çok rahat wc ye vs kendi başıma gidiyordum inşallah sizinki de öyle kolay ve güzel gecer

İlkinde benim de hemen kolostrum gelmişti ama sonra yetmemişti sütüm 4. gün ancak inmeye başlamıştı biraz da benim stresim ve panik halim etkiledi stres çok etkiliyor..psikoloji çok önemli😔sağmayı da yanlış yapmışım acemilik çok zordu.biraz da doktorumuz yanlış yönlendirdi..Şimdi daha rahat olmaya çalışıyorum mama takıntım hiç yok ama çok zor oluyor, bebeği memeyle doyurabilmek sakinleştirebilmek çok büyük konfor inşallah hepimizin öyle olur🤲🏻bu sefer önceden süt arttırıcı şeyleri içmeye başlasam mı diye düşünüyorum ama bilmiyorum oluyor mu öyle işe yarar mı zararı olur mu 🙄

H hersey guzel nasılsıniz, bebek nasıl sizi ve doğumunuzu çok merak ediyoruz neden acil alındınız gece sezaryene
İkiz bebekte iyi canm bebekte yüksek kalp ritmi vardı benim tansiyon şeker falan fırladı bebeği riske atmak istemedim doktor karninda duracağına kuvezde dursun dedi çok.sukur kuveze falan girmedi direk.yanimiza verdiler

H hersey guzel nasılsıniz, bebek nasıl sizi ve doğumunuzu çok merak ediyoruz neden acil alındınız gece sezaryene
İyiyiz çok şükür yüksek kalp ritmi benim şeker hansiyon bebeği riske atmadı doktor karninda olacağına kuvezde olsun dedi çok şükür kuveze bile gerek kalmadı gayet iyiyiz direk yanımıza verdiler

İlkinde benim de hemen kolostrum gelmişti ama sonra yetmemişti sütüm 4. gün ancak inmeye başlamıştı biraz da benim stresim ve panik halim etkiledi stres çok etkiliyor..psikoloji çok önemli😔sağmayı da yanlış yapmışım acemilik çok zordu.biraz da doktorumuz yanlış yönlendirdi..Şimdi daha rahat olmaya çalışıyorum mama takıntım hiç yok ama çok zor oluyor, bebeği memeyle doyurabilmek sakinleştirebilmek çok büyük konfor inşallah hepimizin öyle olur🤲🏻bu sefer önceden süt arttırıcı şeyleri içmeye başlasam mı diye düşünüyorum ama bilmiyorum oluyor mu öyle işe yarar mı zararı olur mu 🙄
Ben de aynı düşüncedeyim benim de bir kaç günü bulmuştu oğlum da kuvezdeydi yoğun bakımda diğer annelerle birlikte sagim yapıyorduk çok ilginç ve komik bir deneyimdi hepsi o biberonlari doldururken benim az bir şey çıkıyordu süt arttırıcı çaylara damlalara ne zaman başlasak bunu ben de merak ediyorum bestlak nasıl kullanılıyor bir de bir içeceğe vs mi damlatiliyor hiç kullanmadım daha önce

İkiz bebekte iyi canm bebekte yüksek kalp ritmi vardı benim tansiyon şeker falan fırladı bebeği riske atmak istemedim doktor karninda duracağına kuvezde dursun dedi çok.sukur kuveze falan girmedi direk.yanimiza verdiler
Oy maşallah küçük adama. Bizim yerimize de kokla öp annesi, Rabbim size bağışlasın

Bizde doğduk 31.01.2024 01.50 🥰 kısaca özet geçeyim gerçekten doğumdan sonra buralara uğramak zaman alıyor. 30 Ocak 38+2 de kontrole gittik sancı ve açılma ile yatış yaptık geceye bekledik açılma çok artmadı sezeryana geçiş oldu. Herşey yolunda tabi düzen kurmak karışık 51 cm 3530 kg. Öncesinde süt arttırıcı damla egzersizleri vs gibi şeyler kullanmak önemli bence acemilik çekiyorum ve mama takviyesi vermek zorunda kaldım hiç istemezdim nasip. Ara ara uğramaya çalışırım ve sezeryan acısı kötü yaa hala kesiliyor gibiyim inşallah isteyenler normal yaparsınız Rabbim kolaylık versin sağlıkla kavuşun güzel günler olsun🥰
Hadi gözünüz aydın hoş gelmiş bebek maşallah kilosu boyu da çok iyi 😍

Doktorum her an gelebilir ama biz yine gün planlayalım dedi defterine bakıyor. O sırada B Buffalosos nın yazdığı günler geldi aklıma. Ay diyorum 7 8 Şubat nasıldı acaba. Günü belirledik ilk işim o mesaja bakmak oldu 😅

Kizlar.mis.kokulumu kucagima aldim biraz agrilarim var birde asiri usuyorum henuz gecmedi..ayrintili tekrar donecegim 3450 gram 50 cm dogdu bekledigim.kilolar usgde 1 hafta once cikmisti 3450 gramm..
Canım tebrik ederimmm😍inşallah biran önce toparlarsın ağrın sızın olmadan geçsin günlerin 🌸

X