2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Lohusalik donemi de önemli.ben ilk.cpxugumda psikolojim bozulmuştu annemin evindeydim burnumdan geldi benim evim benim kurallarım hesabi sütüm yoktu emzir.emzir.emzir.emzir.4200 gram.dogmus 15 gün meme yüzü görmemiş bebek süt gitmis benden sağlama rağmen mama verdirtmedi bide bebek sarılık oldu üstüne 1 hafta daha yatti.hastanede sonra ven tutturdum bu bebek.beni.emmiyor işte veni.istemiyor emzirme.dedikce ben delirdim

Lohusalik donemi de önemli.ben ilk.cpxugumda psikolojim bozulmuştu annemin evindeydim burnumdan geldi benim evim benim kurallarım hesabi sütüm yoktu emzir.emzir.emzir.emzir.4200 gram.dogmus 15 gün meme yüzü görmemiş bebek süt gitmis benden sağlama rağmen mama verdirtmedi bide bebek sarılık oldu üstüne 1 hafta daha yatti.hastanede sonra ven tutturdum bu bebek.beni.emmiyor işte veni.istemiyor emzirme.dedikce ben delirdim
Allahım hepimize güç kuvvet versin de kimseye ihtiyacımız olmasın 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🥺

Bugün bana diyorki iyi iyi 5 şubata geliyorum doğumdan 1 hafta önce ne diyorsun anne 5 şubatta yolda geçecek 8 şubat alsami doktor yatırmak.isytiyor sabaha hemen dogum için ben dedim.9 şubat sabahtan gelirim.diyr sen 3 gün öncesinden geliyorsun yapılacak işin mi var diye soruyor yık.cok.sagol dedim hiç bir isim uok.dedjm

Benim kvde de bebeği sevmek için ayağına çağırıyor. Arabayla 10 dk mesafede oturuyor. Araba da kullanabiliyor aslında ama ona götürecekmişim soyunup bebekle yıkanacaklarmış güldüm geçtim de ne münasebet ya 😅
İnanmıyorum.ya ne insanlar var benim bildiğim bebeğe bakmaya gelirler

Annen sonuçta ne var eşin azıcık alttan alsa zaten lohusa olacaksın eşinle konuş ihtiyacım var anneme böyle zamanda küslük olmamalı diye anlat bence keşke barışsalar iyi olsa araları üzüldüm ya :KK43:
Alttan falan almaz işte huyu öyle . Bana yapılanı unutmam diyor. Bana yine bişey derse karşılığını alır benden falan diyor nasıl sinir oluyorum anlatamam. Öyle dediğinden bende stres oluyorum.

Eşinin geçici bir süre sabretmesi lazım bu durum özel bir durum sıradan bir olay değil ki 🤷🏻‍♀️ Eğer annenin sana destek olacağını düşünüyorsan tabi ki.Evde huzur kaçacaksa olmasının anlamı da olmaz iki tarafı da tembihleyip susturman lazım gerginlik olmasın diye.İnsanın canı burnunda oluyor valla çekemezsin hiç o halde bir de ekstra gerginlik
Uzun süre kalırsa huzur kaçacak belli oldu. Yazın gidip kalmıştık birkaç gün annemde. Bugün gitmem evine de kalmam o iş bitti falan bile dedi 🙁

Alttan falan almaz işte huyu öyle . Bana yapılanı unutmam diyor. Bana yine bişey derse karşılığını alır benden falan diyor nasıl sinir oluyorum anlatamam. Öyle dediğinden bende stres oluyorum.
Sakin olmaya calis canım kendi annesine karşı böylemi veya sen onun annesine karşı tavrın nasıl herifleri tutmuş inadı tutmus

Söyleme bisey daha kadin bir gelsin duruma göre hareket et kadin gelmeden lafını etme benimkiler de birbirini sevmez seviyormuş gibi görünürler benim eşimde öküz sert konuşma tarzı var aslında öyle değil konuşma.tarzi.adami tersler gibi ama bunu ben biliyorum annem anlamıyor sen benim.yanjmda tersliyor diyor.anlayiyorum ama anlamıyor benim ki 1 ay kalacak.doyor gelince bakalim ne.olcak ağlama üzülme şu an bebeğin nasıl etkileniyor senden
Tamam demeyeyim birşey.Aslında hata bende keşke hiç birşey demeseydim eşime annem şu kadar kalacak diye baktım anlaşamadılar tartışıyorlar o zaman giderdi zaten kadın.

Kızlar bende eşime sinir oluyorum annemle arası iyi değil uzun zaman önce tartışmışlardı yazın da annem imalı bir iki şey söyledi eşimde bu olayı büyüttü unutmazda bişeyi huyu kötü bu açıdan . Annem doğuma gelecek başka şehirden geçenlerde bir hafta 10 gün kalır demiştim .Ses çıkarmamıştı. Sonra bir iki kişiyle konuştum onlarda 40 ın çıkana kadar kalması lazım annenin falan diyince eşime dedim benimde bakıma ihtiyacım olacak yemek vs nolacak annemde 40 ım çıkana kadar kalır ihtiyacım olursa dedim . Bu bağırdı çağırdı istemiyorum kalamaz 40 gün falan kimse misafir gibi gelir torununu sever 1 hafta 10 gün sonra gidere getirdi durumu. Çok moralim bozuldu ağladım baya hemde dışardaydık. Dönüşte dedim ben anneme derim o zaman bir hafta 10 gün sonra ihtiyacım yok sen git diye gibi bişey derim dedim. Geçenlerde de anneme bir hafta on gün kalırsın gidersin biz bakarız gibi bişey demiştim bozulmuştu baya. Sonradan toparlamıştım istediğin kadar kalırsın gibi. O da kalmaz uzun süre zaten. Şimdi tekrar anneme nasıl söyleyeceğim böyle bişey çok moralim bozuk. Kendi annesiyle de arası iyi değil gelsin kalsın istemez.
Eşiniz haksız kesinlikle ama şu yönden de size tavsiyem şu olacak; eşinizin de bebekle ilgili sizinle ilgili sorumluluk alması için bence de annenizin 10 gün falan kalması yeterli olur. Annem de 1 aya yakın kalırım diyordu ben dedim git evine sen de dinlen biz de bebekli hayata adapte olalım, arada gider gelirsin. Erkekleri çok rahata yardıma da alıştırmamak lazım. Yoksa sorumluluk alamıyorlar

X