2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar yolculuk yapan var mı bu haftalarda. Eşim ailesini ziyarete gitmek istiyor onlar da Maraştalar depremden sonra ben hiç gitmedim diye 36 haftalık olunca ama çok korkuyorum bize 5 6 saat. Bu arada gitmeme sebebim zaten şubatta deprem olunca bana geldiler hazirana kadar kaldılar hazirandan sonra hastane işleri oldu hastane ziyaretlerine gitmiştim eşim de onlar doğumdan sonra gelemeyebilir biz gidelim diyor. Sezaryen olacağım için sancı falan olursa diye korkuyorum ilk dikişlerin açılma durumu vs :KK43: siz olsanız ne yapardınız dua edip gitsem mi benden bunu beklemeyin mi desem
Ben bugün 3 - 3,5 saatlik bir yolculuk yaptım yarın da dönüş var. Bir sıkıntı yaşamadım. Dün kontrolüm vardı doktor da seyahate engel bir durum olmadığını söyledi. 36.haftam bitti.
Oğluşumuza kavuşmadan önce eşimle son başbaşa yolculuklarımız diye düşündük açıkçası. Doğum çantamız ve pusetimiz ne olur ne olmaz diye bagajımızda :)

Bende bugün teyzemlere giderim dedim özel arabayla gözüm kesmedigi icingitmedim, gece zaten uyuyamadım hiç rahat edemem diye gitmedim, 😓

Valla ben evin içinde bile oturduğum yerden kırk.kalkiyorum.pozisyon değiştirmeye hastane yarım saat o bile yoruyor beni
Ya ben hareketsiz kaldığımda çok kötü oluyorum canım doktorum da risk yok hareket etmen iyi bi şey dediği için olduğu kadar hareket etmeye çalışıyorum yolculukta hareketsiz kaldığım için problem oldu zaten 🤕

Aynı şeyi ben de düşünüyorum mecburen bir hafta daha kullanacağım, göbeğim sıkıştırıyor koltuğun arkasını geriye doğru indirdim bu sefer de önümü göremiyorum panik oluyorum kaza yaparsam diye😂Allah korusun
Ben hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez kullanmayı bıraktım.. Binde önceden kürtaj geçmişim olunca korkup hiç bulaşmadım o işe

Merhaba kızlar ben 27 ocak 00:03 itibariyle doğum yaptım çok şükür. Tam 3 dakika ile diğer günde doğmuş oldu. 😅Bebiş 3 kilo 560 gr 52 cm doğdu. Benim sancılar yetersiz olunca suni verdiler mecburen. Bu arada 3 kez duşa girdim çıktım açılmalar hızlandı. Eğer ıkınmaları doğru yapabilseydim daha erken doğum olurdu fakat ben pek yapamadım. Normal doğum yapacak arkadaşlar daha hızlı ve kolay bir doğum için lütfen buna dikkat etsin. Bebişim çok şükür sağlıklı ve yanımda şu an sürekli kokumla uyumak istediği için biraz ağlak. 🤗 Emzirirken uyumak istiyor sürekli. Şimdilik anlatacağım bunlar kızlar hepinizden Allah razı olsun bu süreçte yanımda oldunuz. İnşallah hepinizin vakitlice en kolay şekilde ve sağlıklı doğumları olur. 🤲🏻🥰❤️
Hayırlı olsun gözünüz aydın 😍😍 sağlıkla sıhhatle büyütmenizi nasip etsin Rabbim 😍

Kızlar yolculuk yapan var mı bu haftalarda. Eşim ailesini ziyarete gitmek istiyor onlar da Maraştalar depremden sonra ben hiç gitmedim diye 36 haftalık olunca ama çok korkuyorum bize 5 6 saat. Bu arada gitmeme sebebim zaten şubatta deprem olunca bana geldiler hazirana kadar kaldılar hazirandan sonra hastane işleri oldu hastane ziyaretlerine gitmiştim eşim de onlar doğumdan sonra gelemeyebilir biz gidelim diyor. Sezaryen olacağım için sancı falan olursa diye korkuyorum ilk dikişlerin açılma durumu vs :KK43: siz olsanız ne yapardınız dua edip gitsem mi benden bunu beklemeyin mi desem
Herkesin hamileliği bir olmuyor başkası yolculuk yapsa sıkıntı olmaz belki ama kendinizi boşuna riske atmayın derim.Şimdi anlayış göstermezlerse ne zaman gösterecekler 9 aylık hamilesiniz sonuçta 🙄Benim evden hastane 40 dakika trafik vs git gel perişan oluyorum.Hiç riske atmaya gerek yok🐣🐣

Dogum belirtileri nasıl olcak beb se anlayamıyorum nasılsın başlayacak agri eşiği yuksekligi var bide ben de agri hissetmiyorum sancim.olsa nasıl anlayacam sezeryan bide offffff

Zaten yalnız bırakmaması da lazım nolur nolmaz ufacık çocukla acil bir durumda ne yapacaksın. Benimde kv istanbula gitmek istiyor eşime söylüyor gitmek istiyorum diye eşim de ben bir yere oynayamam dedi olması gereken bu zaten. Kimse kimseyi düşünmüyor sinir oluyorum ya. Eşine ‘ya sen yokken sancım başlasa ufacık çocukla ben ne yapacam’ diye bir sormanı isterim belki düşünememiştir erkekler bizim kadar detaylı düşünmüyor çünkü.
Aslında düşünüyor sağolsun kendisi de siz de gelin yalnız bırakamam falan dedi eşimin tek eksisi annesine de hayır diyememesi işte kırmak istemiyorum ama sanki karşı taraf inadına yapıyor gibi geliyor artık bana yardım edilmesi gereken yerde...

Benim gibi duygusal insanın tam da aradığı gibi. En son şehir hastanesinde etlikte asistan doktorun afra tafraları asagilamalari ve gereksiz özel hayatıma karışması canımı çok sıktı ukala ukala konuştu ağlamamak için kendimi zor tutup odadan zor çıkmıştım
Gelen giden bana etlikte yada balgattaki şehir hastanesinde yap diye abuk sabık konuştu sanki orda bana altın mi veriyo ev mi bağışlıyo gittim paşa paşa bayıldım bı miktar mis gibi evimdeymis gibi bakıldım doktorumuz zaten mükemmel bı doktor gerçekten görsen bana hak verirsin ilgi alaka muhteşem dersin yani daha önce ben insan yerine konmamisim diye iki arkadaşım etlikte doğurdu birinin normla doğumda zorlayıp kalça kemiğini kırmışlae nasıl olduysa biri de nst bozuldu falan diye erken doğuma almışlar çocuk kuvezde kaldı falan risk alamam ikinci sezeryanim güvenli eller olsun istedik eşim bile canını sokakta bulmadım herkese guvenenmem ikinci sezeryan bide dedi🥰🥹

Gelen giden bana etlikte yada balgattaki şehir hastanesinde yap diye abuk sabık konuştu sanki orda bana altın mi veriyo ev mi bağışlıyo gittim paşa paşa bayıldım bı miktar mis gibi evimdeymis gibi bakıldım doktorumuz zaten mükemmel bı doktor gerçekten görsen bana hak verirsin ilgi alaka muhteşem dersin yani daha önce ben insan yerine konmamisim diye iki arkadaşım etlikte doğurdu birinin normla doğumda zorlayıp kalça kemiğini kırmışlae nasıl olduysa biri de nst bozuldu falan diye erken doğuma almışlar çocuk kuvezde kaldı falan risk alamam ikinci sezeryanim güvenli eller olsun istedik eşim bile canını sokakta bulmadım herkese guvenenmem ikinci sezeryan bide dedi🥰🥹
Ben özelde bi doktora gittim aslında orda bana tup bebek dediler. Tüp bebeğe gitmedik. 2 kerede şehir hastanesine gitmek istedim farklı bi görüş almaya gitmez olaydım. Sizin doktorunuz kim acaba ? Benim artık tüp bebekten başka yolu yok sanırım fsh 50 oldu benim adetimin 43.günü hala adet olamadim erken menapoz durumu var

X