2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doğumdan sonra lazere devam ederim diyorum ağdaya hiç bulaşmak istemiyorum geçen jiletle kör topal aldım gibi 🤭 hafiften çömelir gibi olunca ulaşabildim her yere bakayım o sekil yapabilirsem atlatırım
bende lazere direkt devam edeceğim emzirme dönemi sıkıntı olmaz inşallah ben ağda yaptırdım çoğalmadı çok şükür jiletle alamıyorum ya çok tahriş etmiştim birkaç kez yaptığımda

Saçını kestiren var mı? Belime değiyor içtiğim vitaminler çok fena uzattı bebekle zor olur mu uzun saç uzadıkça da ince telli olduğu için az gibi duruyor sanki gür değil kestirmek istiyorum ne dersiniz? Uzun saçla bebek zor olursa hemen kestircem zaten yine uzar vitamin içiyorum
Benim de belimde saçlarım. Hamileliğimin başında kestirmiştim geçen aylarda da uçlarından kendim aldım. Bebişimle uzun saçlı foto çektirdikten sonra kestirmeyi düşünüyorum 😍

Yokk belli değil, normal doğum istiyorum doktorum da öyle o yüzden son ana kadar bekleyeceğiz bakalım herhangi bir risk olmadığı müddetçe 🙏🏻 Senin belli mii
inşallah sağlıklı bir şekilde olur :) benim de 5 şubatta gün verilecek ikinci sezaryen benim 19 şubat haftası demişti bakalım

Saçını kestiren var mı? Belime değiyor içtiğim vitaminler çok fena uzattı bebekle zor olur mu uzun saç uzadıkça da ince telli olduğu için az gibi duruyor sanki gür değil kestirmek istiyorum ne dersiniz? Uzun saçla bebek zor olursa hemen kestircem zaten yine uzar vitamin içiyorum
Ağustosta kestirmiştim o bunaltıcı sıcaklarda çok iyi gelmişti geçen hafta da daraldım saçımla uğraşmaktan doğumda rahat ederim diye tekrar kestirdim ensemde şuan öyle rahatım ki 😂

Ama gebelikte seker çıkarlar dikkat etmesi lazımmış en son kontrolde doktorum dedi dikkat etmen lazım.gozetim.altindq olman lazım.dedi şeker hastalığının belirtisi nun sinyalleri dedi
evet riskli oluyoruz ben ilk gebelikte de yaşadım şükür doğumdan sonra sürekli açlık tokluk ölçümü yapıyorlar ona rağmen doğumdan sonra direk normale geçmiştik 5 senedir de iyiydi hamileliğin ilk haftaları da üç aylık şeker bakıldığında 4.7 çıkmıştı hamilelikte artıyor sonra düşüyor. Ama 40 yaş sonrasına dikkat et dediler bana da

Kızlar 2. Günden bildirme, öncelikle çok minik, bişeyi Yanlış yapacağım diye aklım çıkıyor. İkinci olarak sezeryan beni ilk gün özellikle dikişli yürüme ve uterus masajı konusunda aşırı zorlasa da 2. Gün neredeyse normale döndüm diyebilirim. Çok daha rahat yürüdüm kalktım bebeği kucağımda uyutmak için odanın içinde defalarca gezdim, ağrım çok azalmıştı, duş aldım, aldığım paket kapsamında kuaför saçımı yapmaya geldi. Kısaca dikiş yarası ve azıcık sızı hariç herşey iyi sayılırdı. Üçüncü olarak bebiş bakımında en çok emzirmede zorlanıyorum. Her 2 saatte bir hemşirem gelip bebeği memeye tutturuyor, ancak ben kendi kendime beceremiyorum, bebek asla yakalayamıyor. Hemşireler aşırı tecrübeli, şak diye bebeği yapıştırıyor 2 gündür yaklaşık 10-15 kez bana göstermelerine rağmen bebeğin ağzına sokamadım memeyi uc olmadığı için, o yüzden çok üzülüyorum. Bebek ağlıyor bazen ve çözemediğim zaman çok üzülüyorum. Hiç kıyamıyorum. Dün en fazla 3-4 saat uyudum bugün bakalım nasıl olacak
canım çok tebrik ederim senin bu tatlı anılarını anlatmantaaa en başlarına götürdü beni …neler yaşadık diye düşündüm senin için çok mutluyum Allah analı babalı büyütsün uzun sağlıklı ömürlü olsun 🧿🧿🧿

kızlar bebeğim iki günde kilo kaybı sınırına ulaşmış bu yüzden hoca emzirme yanında mama başladı çünkü sütüm hiç yok çok üzüldüm. Bir de sürekli tahlil yapıyorlar, sürekli kan alma, aşı iyice perişan oldu. İyice 1 gram canı vardı o da gitti
geçmiş olsun üzülme yeter ki sağlıklı olsun mamadan bu kadar korkmayın kimse keyfi vermiyor ki o toparlansın siz toparlanın vücudunuz daha çok süt üretince bırakılır. İlk günler bebekte de ödem oluyor birkaç güne toparlanmaya geçer inşallah

Bulamadım ben 21 aksam kan verdim belim.ağrıyordu oradaki kan 188 bide ana sağlıkta verdim 22 sinde ama bu dediğin şey yazmıyor İnternete baktim 22 sinde cikan kan tahlili sonuçları bir degisik şekilde ifade edilmis

Sezeryan olanlar dogum sonrası ne zaman tatlı ve meyveli şeyler yediniz 2.gunum bugün canım muz elma puding vs istiyor yesem.bisi olur mu ekmek vb yasak dediler
puding ve hoşaf hastane ilk öğünden itibaren her öğün kendi veriyordu canım gaz çıkarana kadar katı gıda verilmedi kabızlık olmasın diye onları yiyebilirsin hatta hemşire anestezi etkisini atmaya yardımcı oluyor diye doğum sonrası kahve ve çikolata içirmişti

kızlar bebeğim iki günde kilo kaybı sınırına ulaşmış bu yüzden hoca emzirme yanında mama başladı çünkü sütüm hiç yok çok üzüldüm. Bir de sürekli tahlil yapıyorlar, sürekli kan alma, aşı iyice perişan oldu. İyice 1 gram canı vardı o da gitti
İncir kaynat iç bir de bestlak al onu kullan artar. Bol su tüketimi önemli erken doğumlar da oluyor öyle şeyler canım . Mama mutlaka kullan çünkü sarılık olur

Kızlar idrar kaçıran oldu mu ilk kez demin başıma geldi ya kafası idrar torbama zaten baskı yapıyordu öksürünce kaçtı koştum hemen kendimden utandım 🫢🥺
Bende de bi kez hapşırırken oldu ya çok normal karın içi basıncımız zaten yüksek şu an, hapşırınca iyice yükseliyor bir iki damla gidiyo korkulacak utanacak bir şey değil 🥰

X