2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Saçını kestiren var mı? Belime değiyor içtiğim vitaminler çok fena uzattı bebekle zor olur mu uzun saç uzadıkça da ince telli olduğu için az gibi duruyor sanki gür değil kestirmek istiyorum ne dersiniz? Uzun saçla bebek zor olursa hemen kestircem zaten yine uzar vitamin içiyorum
Ben kestirdim uçları artık taranmıuordu yıpranmıştı 3 hafta önce kestirdim uzadı bile hemen

Saçını kestiren var mı? Belime değiyor içtiğim vitaminler çok fena uzattı bebekle zor olur mu uzun saç uzadıkça da ince telli olduğu için az gibi duruyor sanki gür değil kestirmek istiyorum ne dersiniz? Uzun saçla bebek zor olursa hemen kestircem zaten yine uzar vitamin içiyorum
Benn kestirdiiimm hatta doktorum istediği için kestirdim kırıklarını aldırmamı istemişti hatta şu haftalarda tekrar kestireceğiimm 🫣

ben sürekli ölçmüyorum artık hastanede 3 aylık bakıldı 5.1 geldi iyiymiş açlık da 95-105 arası bazen değişiyor. Şu sıralar iştahım yok zaten iki öğün zor yiyorum tokluk da ekmek falan yersem bakıyorum son haftalarda biraz daha iyi gidiyor gibi sizin nasıl
Sanki benimde birtık düzelme oldu benimde 3 aylık bakıldı 5.4 çıktı açlıklarımız aynı iştah desen gitti aynı şekilde

Kizlar merhabaaa ay ne cok dogum olmus şoklar içerisindeyim doğum yapan her kesi tebrik ediyorummm😍 saglıklı büyüsünler inşallah😍😘 çok heyecanlandim bugun benimde agrilarim çok gibi. Ev ne halde toparlanmadı sakın dogurmayım şu haftalar diye dua ediyorum
Ayyyy olduğu kadar ne yapacaksın bende duzenlintoplamaya çalışıyorum ama 15btatil falan geç yatıyorlar geç kalkıyorlar kedime varıncaya kadar erkek evde herkes bu bebiste erkek valla kedi dahil 4 erkek arasında kalacam

Dün vermiştik 10 çıktı değeri yarın tekrar vereceğiz. 1 saat uğraşıyorum işte neredeyse. başkası alınca yere koyunca uyanıyor ben alıp memeye koyduğum an uyuyor 😅
Odanın sıcaklığı iyiyse emzirme oncesi bebeği kısım kısım soyun. Memede uyuyunca mesela çoraplarını alt pijamasini çıkartın. Bacaklarına ayaklarına dokunup uyarin. Yeniden emmeye başladığında bacaklarına bi battaniye ortersiniz sogursa yani. Yada sürekli yüzü ile oynayın. Burnunu felan sıkın. Çene altından emme refleksini teşvik edin. Sarilik değerine göre dicem aşırı ağır uyuyodur. Cok çok dikkat edin daha fazla yukselmemesi gerekli.

Odanın sıcaklığı iyiyse emzirme oncesi bebeği kısım kısım soyun. Memede uyuyunca mesela çoraplarını alt pijamasini çıkartın. Bacaklarına ayaklarına dokunup uyarin. Yeniden emmeye başladığında bacaklarına bi battaniye ortersiniz sogursa yani. Yada sürekli yüzü ile oynayın. Burnunu felan sıkın. Çene altından emme refleksini teşvik edin. Sarilik değerine göre dicem aşırı ağır uyuyodur. Cok çok dikkat edin daha fazla yukselmemesi gerekli.
Hepsini denedim en etkili ıslak mendille boynunu sırtını ellerini falan ovuşturmak oldu bide altını değiştirince uyanıyor. Yarın kontrolü var inşallah düşmüş olur 🤲😔

Kasık ağrısı bende de var ara ara gelip giden düzensiz 37+1 1 hafta daha beklicez bu arada acil bişey olursa da doğumhaneye gitcez direkt. Bı iyiyim bı kötüyüm anlamadım bence haftaya cuma kontrolünü beklemicek🥲😍

X