2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Babalik iznini sene içerisinde istediği bi tarihte alabilir 10 gün ya zaten her türlü haftasonuna denk gelecek benim eşim il dışından geleceği için önce kendi iznini aldı mesela 10 gün babalik iznini sonradan alacak 😊
eşim de hastanede çalışıyor bu şekilde kullandırmamışlardı hem de kızım cuma gece 11de doğdu cuma 1. gün saydılar cumartesi pazar 3 gün direk gitmişti biz de hafta başına sezaryen günü istiyoruz bu yüzden :KK43: uygulamalar ne kadar farklı

Kızlar 2 gündür hastaydım
Grip oldum diye geçiştiriyordum ama maalesef corona olmuşum
Hastaneyi aradık bebek kıpırdıyorsa rahat nefes alıyorsan gelmene gerek yok dediler
2 gündür karnım taş gibi doktor hastalıktan kaynaklı kasılıyordur dedi
Çok korkuyorum dualarınızı bekliyorum🙏🥲🥲
Allah şifa versin canım sen de bebeişin de sağlıkla atlatırsınız inşallah

Kızlar bizde riski atlattık çok şükür 🤲🏻Bundan sonraki süreçte biraz daha kafam rahat olacak inşallah ❤️34+0 2 buçuk kilo olmuş bebeğim.Ağrılarım asla azalmadı ama doktorum karnımın sertliğinin son haftalara göre çok çok yumuşak olduğunu, doğumu başlatacak herhangi bir durum olmadığını söyledi şuan için 🙏🏻 36'yı da atlatırsam inşallah ben okeyim 🤭

Eklentiler

• IMG_20240118_080221.jpg
    IMG_20240118_080221.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar 38+2 den selamlar, bugün kontrolüm vardı. Suyum azaldığı için yarın sabah suni sancı ile doğuma çağırdı doktor. Alttan muayene etti, açıklık yok dedi, bebek yukarıda dedi😩😩 dualarınızda beni unutmayın🤲🤲🤲
@Papatyamaviss @fnd_50 @melisaa93 @melegim can @sevayd @bebekheyecani Tikabasa Tikabasa @Trueliving @imagination forever @Mervenur277 @Niqu @IADK @Afratafrac @Safransari @Zumruduanka96 @ozgeeeee1
Bizi haberdar edin mutlaka🙏 sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah çok kolay bir doğum olur

Kızlar ben 37. Haftadayim ve iki gundur asiri grip oldum acil vs derken kendi doktorumada gozuktuk.ve bana antibyotik verdi haftaya dogum var cunku.bebegin gelisimi tamamlandigi icin bir sorun olmaz dedi ama icerken korkarak ictim bu durumu yasayan var mi gebelikte antibyotik kullanan?
Ağır sinüzitten kullandım. Enfeksiyon ilerlemesi antibiyotikten daha tehlikeli dedi doktor.

Kızlar bizde riski atlattık çok şükür 🤲🏻Bundan sonraki süreçte biraz daha kafam rahat olacak inşallah ❤️34+0 2 buçuk kilo olmuş bebeğim.Ağrılarım asla azalmadı ama doktorum karnımın sertliğinin son haftalara göre çok çok yumuşak olduğunu, doğumu başlatacak herhangi bir durum olmadığını söyledi şuan için 🙏🏻 36'yı da atlatırsam inşallah ben okeyim 🤭
Hadi gözünüz aydın. Maşallah bebişe 🧿 36 da biter inşallah

Evett canım biliyorum bunu kese gibi bir yapı var dedi, doktoruma götürünce o zaman gebeliktir 1 hafta sonra gel dedi ama ben bat bekliycem sanırım tuhaf hissettim açıkçası, geç döllenme vs olabilir mi dedim bi an ama bilemedim
Ben gördüğü şeyin kese oldugunu düşünmüyorum. Yanlış anlama ama forumda oyle seylere denk gelmiştim. Szın testler negatıf onun kese olabılmesi için en az betanın 3.000 olmalıydı. Üstelik bat bıle gelmemiş daha nasıl kese oluşsunki

Ben gördüğü şeyin kese oldugunu düşünmüyorum. Yanlış anlama ama forumda oyle seylere denk gelmiştim. Szın testler negatıf onun kese olabılmesi için en az betanın 3.000 olmalıydı. Üstelik bat bıle gelmemiş daha nasıl kese oluşsunki
Yok yanlış anlamam, zaten mantığa sığmıyor bu durum farkındayım ama ne bileyim her şey olabiliyor insanlarda.. Bakalım bekleyeceğim adetimi o zaman belli olur her şey

Evet tamamiyle araştırdım ve sonuç buna varıyor.. Bakalım adet günümde belli olur Normalde pazartesi çağırdı kontrol için ama bekliyeceğim sanırım, içim çokk farklı açıkçası.. Üzülüyor insan
Üzmeyin kendinizi hepimiz bu yollardan geçtik. Üzülmek süreci uzatıyor ve daha da üzülüyor insan, çalışıyorsanız işe odaklanın, çalışmıyorsanız gün içinde kendinizi oyalamaya çalışın kafanızı başka şeylere verin tavsiyem. Ama gebelik tespiti için daha çok erken. Sattan 1 ay sonra çok silik çizgi ile öğrendim ben. Henüz daha var ya da yok denemez sizin için. Hakkınızda hayırlısı olsun.

eşim de hastanede çalışıyor bu şekilde kullandırmamışlardı hem de kızım cuma gece 11de doğdu cuma 1. gün saydılar cumartesi pazar 3 gün direk gitmişti biz de hafta başına sezaryen günü istiyoruz bu yüzden :KK43: uygulamalar ne kadar farklı
Söyledim eşime kendi kurumuna tekrar soracak teşekkür ederim 🙏🏻😊

Selam kızlar bugün kontrolüm vardı devlete gitmeye başlamıştım .Doktorumdan bu haftaya kadar çok memnundum ama bugün çok can sıkıcı şeyler söyledi .Bebeğin göğüs çevresi 33-34 hafta da kalmış dedi ben 35 haftaya girdim .Onun dışında geride kalan bir hafta yok 10 gün önce 2450 dediği bebeği bu hafta yine 2450 ölçtü kan akışında mı problem var dedim hayır problem gözükmüyor gibi ama emin değilim makinalar farklı o yüzden olabilir dedi .Hatta böyle olursa 37 ye kadar zorlarız sonra alırız dedi .Ay inanılmaz canım sıkkın geçen hafta hiç geri den geliyor demedi bu hafta mı geriye düştü yani bu bebek .Aranızda var mı bu göğüs geriliği olayı sonradan bebek kilo alır mı .Hayır bu zamana kadar hep ilerideydi
Uzman doktor muydu ? Ben de hastaneye gittim asistan baktı bana ama yeni öğreniyordu belli. 3 gün önce özeldeki doktorum bana 8 gün falan önde olduğunu söylemişti. Bu doktor 8 gün geride ölçtü 😀 bir şey demedim ben. Sonra bebeğinin gelişimi geri demişler miydi sana dedi. Hayır 3 gün önceki ölçümler yanımda isterseniz göstereyim dedim. Sonra bida ölçtü he tamam dedi 😀😀

Kızlar benim sezaryen tarihim 2 şubattı ama Salı günü muayeneye gidince doktora 5 Şubat olarak değiştirteceğim. 2 Şubat cumaya denk geliyor doğum olduğu gün babalık izni başlıyor ve eşim hafta sonu zaten izinli olduğu için babalık izninden 2 gün boşa gitmiş oluyor. Sizlerin de bilgisi olsun günlere dikkat edin eşleriniz hafta sonu izinliyse pazartesi sezaryen için en mantıklı gün bence 👍🏼
Babalık izni 10 gün değil mi ? Herhalukarda bir haftasonunu kapsamaz mı ?

Kızlar 38+2 den selamlar, bugün kontrolüm vardı. Suyum azaldığı için yarın sabah suni sancı ile doğuma çağırdı doktor. Alttan muayene etti, açıklık yok dedi, bebek yukarıda dedi😩😩 dualarınızda beni unutmayın🤲🤲🤲
@Papatyamaviss @fnd_50 @melisaa93 @melegim can @sevayd @bebekheyecani Tikabasa Tikabasa @Trueliving @imagination forever @Mervenur277 @Niqu @IADK @Afratafrac @Safransari @Zumruduanka96 @ozgeeeee1
Kolay gelen hayırlısı ile bebişini kucağına alacağın doğumun olsun inş 🫶🏻

X