2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Çok sagolun kızlar bende haftama ve bebeğin önden gitmesine güveniyorum şükür
Ama doktor bianda bebek hareket ediyormu diye sorunca ister istemez insan korkuyor telaşa kapılıyor
İnşallah bian önce atlatırım
İnşallah hepimiz sağlıklı bi sekilde atlatırız bu salgını bu süreci
Bende 2-3 ay önce falan grip gibi birşey olmuştum sadece burnum tıkanmıştı başka bir şikayetim yoktu doktorla konuşmuştum bebek hareket ediyorsa endişelenme demişti demekki genel olarak biz hasta olduğumuzda bebek hareket ettiği sürece endişelenmemize gerek yok 🙏🏼 inşallah kısa sürede atlatırsın bol bol su iç 🙏🏼 aynı haftadayız erken doğarsa benimde içim rahat ama tabi durabildikleri kadar dursun minnoşlar 🌺

Kızlar ben 37. Haftadayim ve iki gundur asiri grip oldum acil vs derken kendi doktorumada gozuktuk.ve bana antibyotik verdi haftaya dogum var cunku.bebegin gelisimi tamamlandigi icin bir sorun olmaz dedi ama icerken korkarak ictim bu durumu yasayan var mi gebelikte antibyotik kullanan?
Gebelikte antibiyotik kullanmayan kadın sayısı çok azdır. Doktor antibiyotik verdiğine göre bir bildiği vardır ve güvenmek gerekir. Antibiyotik’in gerekli olduğu halde kullanılmaması durumunda enfeksiyon bebeğe zarar verir. İçiniz rahat olsun.

Gebelikte antibiyotik kullanmayan kadın sayısı çok azdır. Doktor antibiyotik verdiğine göre bir bildiği vardır ve güvenmek gerekir. Antibiyotik’in gerekli olduğu halde kullanılmaması durumunda enfeksiyon bebeğe zarar verir. İçiniz rahat olsun.
Eski kafalae hep der ya bebege zarar verir o yuzden endiselendim bide ilk gebelik olunca sanirim cahil oluyor insan😅

Kızlar 2 gündür hastaydım
Grip oldum diye geçiştiriyordum ama maalesef corona olmuşum
Hastaneyi aradık bebek kıpırdıyorsa rahat nefes alıyorsan gelmene gerek yok dediler
2 gündür karnım taş gibi doktor hastalıktan kaynaklı kasılıyordur dedi
Çok korkuyorum dualarınızı bekliyorum🙏🥲🥲
Aynı canım bir hafta oldu benim de karnım taş kesiliyor biz de eşimle pozitif olduk o ilaç aldı iyi ben cokfenayım hala sadece parol c vitamini içiyorum
Hastalıktan sancı yapıyor kasılıyor normal dedi doktorum süreç ağır geçiyor biz de hem ilaç alamıyoruz hem hamileyiz bağışıklığımız düşük bol bol yatıyorum yat iyice ört üstünü terle ter atmak biraz rahatlatıyor

leSourire leSourire çok geçmiş olsun çabucak toparlarsın inşallah 🙏🏻
İnşallah canım🙏❤️
Bende 2-3 ay önce falan grip gibi birşey olmuştum sadece burnum tıkanmıştı başka bir şikayetim yoktu doktorla konuşmuştum bebek hareket ediyorsa endişelenme demişti demekki genel olarak biz hasta olduğumuzda bebek hareket ettiği sürece endişelenmemize gerek yok 🙏🏼 inşallah kısa sürede atlatırsın bol bol su iç 🙏🏼 aynı haftadayız erken doğarsa benimde içim rahat ama tabi durabildikleri kadar dursun minnoşlar 🌺
Ben şahsen artık doğurmak istiyodum çünkü bebek 39la uyumlu
Ama corona oldugumu duyunca biraz daha dursun dedim
Ne öpebilcem nede kucagıma alabilicem 🥺🥺
Aynı canım bir hafta oldu benim de karnım taş kesiliyor biz de eşimle pozitif olduk o ilaç aldı iyi ben cokfenayım hala sadece parol c vitamini içiyorum
Hastalıktan sancı yapıyor kasılıyor normal dedi doktorum süreç ağır geçiyor biz de hem ilaç alamıyoruz hem hamileyiz bağışıklığımız düşük bol bol yatıyorum yat iyice ört üstünü terle ter atmak biraz rahatlatıyor
Geçmiş olsun canım dediklerinin aynısını yapıyorum
Bugün doktora gittin sanırım korona oldugunu söyleyince doktor gelme felan demedimi
Salı serklajım alıncak randevuyu iptal ederler diye korkuyorum

Bence pratik olan takımı kendiniz giydirmek için ayırabilirsiniz hemşireler için pratik olanı düşünmeyin çünkü onlar her gün bebekle haşır neşir oldukları için hepimizden daha hizli ve pratik giydirirler 😊
Evet onlar daha alışıktır günde kim bilir kaç bebek giydiriyorlar . Ben bu kolaylığı kendime sakliyim o zaman en son 5 sene önce bebek aldım kucağıma 😅

Hasta olan herkese Allah acil şifalar versin. Hastaneye giderken çok dikkat edin maske ve el dezenfaktanı kullanmaya çalışın . Geçen gün bir doktorun videosunu izlemiştim şuan bulamıyorum sizinle paylasacaktim. 3 farklı salgın hastalık varmış bir hastasını 3 hafta kadar takip etmiş sonrasında normal hayatına dönmüş bi kaç gün sonra başka bir hastalıkla enfekte olmuş. Yeterli ilaç tedaviside verilemiyor hamilelikte . Hepimiz sağlıkla alalım bebeklerimizi kucağımıza 🤲

Merhaba arkadaşlar 35+ 3 haftadayız doktor kontrolü vardı bugün. Haftaya tekrar çağırdı. Sezeryan günü veririz dedi. Daha erken değil mi sezeryan günü vermek için. Normalde kaçıncı hafta da sezeryan günü alınıyor sizler aldınız mı ?

Kızlar ben 37. Haftadayim ve iki gundur asiri grip oldum acil vs derken kendi doktorumada gozuktuk.ve bana antibyotik verdi haftaya dogum var cunku.bebegin gelisimi tamamlandigi icin bir sorun olmaz dedi ama icerken korkarak ictim bu durumu yasayan var mi gebelikte antibyotik kullanan?
Canım ben corona oldum ve ciğerlerim baya kötüydü. Doktor verdi ve kendi doktoruma da söyledim. O da içebilirsin sıkıntı yok dedi. Hamilelikte içilebilen antibiyotiklerden veriyolar zatne.

Kızlar 34.haftadayim son zamanlarda gogsumden sıvı geliyordu ama bugun baya cogaldi bu kadari tuhaf degil mi etrafimda dogum yapanlarda hic boyle bir durum olmamiş gogsunden sıvı gelen var mi bu haftalarda

Merhaba arkadaşlar 35+ 3 haftadayız doktor kontrolü vardı bugün. Haftaya tekrar çağırdı. Sezeryan günü veririz dedi. Daha erken değil mi sezeryan günü vermek için. Normalde kaçıncı hafta da sezeryan günü alınıyor sizler aldınız mı ?
Normal..
benimde 36da gün için önden bir konuştuk..
Cumartesi netleşecek 😍🤲 36+4 oluyorum

Kızlar 34.haftadayim son zamanlarda gogsumden sıvı geliyordu ama bugun baya cogaldi bu kadari tuhaf degil mi etrafimda dogum yapanlarda hic boyle bir durum olmamiş gogsunden sıvı gelen var mi bu haftalarda
Süt olmasın.??
Benim arkadaşımdan da gelmişti. 30.haftasinda

Benim doktorum 39+0’dan itibaren sezaryen yapabiliriz demişti. 2 şubatta 38+4’e denk geliyordu doktorum kabul etmişti. 5 Şubat 39+0’a denk geliyor kabul eser kesin, senin doktorun niye zorluk çıkarıyor anlamış değilim. Geç mi olur diyor
Gebelik şekerinden dolayı çok beklemeyelim ama şubatı da görsün diyor. Opsiyon olarak da 1-2 Şubat dedi herkesin doktoru daha geniş bir tarihte seçtiriyor aslında. Cuma günü geldiğinde tekrar konuşalım dedi ben çok ısrar edince anlaşamadık

X