2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim de bu kez üniversite hastanesinde olacak sanırım . Nasıldı ortam
Emin ellerdesin, güvende hissediyorsun kendini tam teslim emanet ediyorsun çünkü imkanı bol tip fakültesinin başıni cevirsen hoca kayniyor ama soyle bir durum var sen sancı çekiyorsun mesela geliyor hoca başına öğrenciyle ders veriyor bak bu kasilma, bu sanci ameliyat da öyle öğrenciler var o esnada ders anlatıyor hoca ama mahremiyeti ön planda tutuyorlar çarşaf var göbeğinden üstte sadece sezaryen kısmı açık göbek kısmı altta bacaklarda ve genital tarafın kapali anestezi görevlileri çok iyiydi 6 sene geçmiş hala hayırla anarım bütün ameliyat boyunca elimi tutan sakinleştiren bir görevli vardi. Ameliyathane genel olarak tabi biraz ürkütücü, ışıklar vs anesteziyi alinca kafan güzel çok hatırlamıyorsun gerisini

Canım sürekli emzir ayaklarını cimcikle uyansın emzir, uykuya meyilli oluyorlar daha minnacık muhtemelen ağlamaya bile gücü yetmiyordur ilk zamanlar zordur da birkaç aya her şey düzelir
Suan emzirme yasak. Sagip veriyorum. İnşallah kolay ve hızlı geçer de zaman hersey rutine biner. Cok yenidoganla vakit gecirdim ama prematüre baya zor endisesi bile yetiyor

Acikcasi ben herseyden habersiz gittim hazirliksizdik sadece doğum cantalarimiz vardi. Özel hast ee yaptım doğumu. Yatakta iken saçlarımı kapamak istiyorum dedim. Hemen bone getirdiler. Tamamen kapatmiyor ama o niyetle kapatıyoruz artık. Sonra ameliyathanede zaten herkes görevini yapıyorken sizi şekilden şekle sokuyolar. Bebeğin sesini kendisini görünce de bone mi varmış bacağın mi açılmış zerre umurunuzda olmuyo biraz da can derdine dusuyoruz o sıra. Hastahane yazmayi kabul etmez bence ama bone verirler. Normal ameliyat zamanı da veriyolar zaten.

Oy kıyamam size ya ama sen var ya çok güçlüsün eminim kızın da sana çekmiştir bu süreci çok güzel atlatırsınız. Sütün ne zaman geldiiii
Valla bende çok şaşkınım. Yada nazlanmayi bilmiyorum.
Süt hala daha tam anlamiyla inmedi. Kasik kasik gibi cikiyo. Zamaninda doğum olmadığı için bide emzirme de yasak olduğu için yavaş gelir dediler ben sürekli sagim yapıyorum bakalim nasipte varsa olur.

Canım emzirme niye yasak

Suan emzirme yasak. Sagip veriyorum. İnşallah kolay ve hızlı geçer de zaman hersey rutine biner. Cok yenidoganla vakit gecirdim ama prematüre baya zor endisesi bile yetiyor
İnşallah canim, prematüre zor emme refleksi tam gelişmemiş oluyor malesef uykuya ve sariliga meyilli oluyor her seyi cok minnaktir simdi ama bir arkadasin da dedigi gibi sen çok güçlü bir annesin kızın da sana çekmiştir merak etme, zaman geçtikçe her şey daha da kolaylaşacak, geçip gidecek endişelenme güvenilir bir çocuk doktoru gözetiminde takibinde olun hem bu seni de rahatlatır

Emzirme refleks tam gelismedigi için boğazında kalır diye mi başka nedeni mi var bebek emmeye tam başladığı an sütün çoğalacak ama anne bebek çayları var aktarlarda, bir de ebebekte alkolsüz malt içecekler var güzel süt yapıyor sen de bu arada bol yeşillikli beslen dereotu, yeşil soğan özellikle

Oh şükür zaten hoca yani öğretsin benim için sorun değil ama mahremiyete dikkat ettiği sürece beni şey diye korkuttular ama kesiyi uzun açıyorlarmış kendileri dikmiyorlarmış
Öyle mi

Biraz kendine gel nazlanmaya başla tamam mı ya yine de maşallah çok çok iyi gelmiş süt zaten midesi ne kadar bebişe göre gelmiş aynen bol bol sağ sen sıcak havlu koy göğüs üstüne kanallar da yumuşasın

İstediğim.gibi iş yapamıyorum epeydir koltuklar.cekilmiyor altları sipurulup silinmiyor camlar perişan söyle bir.sihirli degnekmolsa varlar perdeler.yqpilsa ger yerler.dipli.koklu temizlenme
Bende bugün gideceğim diye temizlik yaptım. Kadın tutacaktım ama unuttum yerleri sildim süpürdüm mutfağı temizledim yıkanacaklar yıkandı. Sadece camla perdeler kaldı onu da hafta içi yaparım sonra valiz hazırlarım. Şim sağolsun yardım etti. Oğlanda dağıttı

34 olucam salı günü 30.haftada yapıldı bana da 34 de doktora yapması için rica ettim fakat gerek yok etkisi kalmıyor 34 den sonra dedi bana 3 cm aciklikligimda var

Sol tarafıma yatarsam aynı öyle asit hissiyle uyanıp öksürük ve boğaz ağrısından duramıyorum..sağ tarafıma yatarsam olmuyor, sizin sağda da mı oluyor çok zormuş eğer öyleyse gaviscon denedin mi o daha iyi sanırım..Bebeğin pozisyonu nasıl? Benimkisi baş aşağı dönünce ben biraz daha rahatladım ama hala soluma hiç yatamıyorum hep sağıma yatmaktan çürüdü o taraf
1300 burda tutamıyorum ben de valla
valla ben deli gibi emzirdiğim halde 4. günden sonra ancak yavaş yavaş inmişti sütüm. Geliyordu da azar azar bebeğime yetmiyordu.Herkeste farklı oluyor canım sen bol bol sağ ve sıcak duşta masaj yap.Solgarın hapı da iyi oluyor bu sefer en baştan içmeye başlayacağım ben

Kızlar benim kasılmalarım çok fazla arttı.2-3 güne bir serum takılıyor karnım çok ama çok sert bebek hareket ettikçe canım yanıyor.Üstüne böbrek ağrısı elimi dokununca bile ağrı hissediyorum orda.Çarşamba 34+0 olucaz inşallah 2 buçuk kiloyu geçmiştir

Merhaba bebeğiniz ve size sağlıklı uzun çok mutlu ömürler dilerim Çok mutlu oldum sizin için.Benim bebeğim hala küvezde ve uzun bir müddet duracak sanırım.Kaç kg doğdu bebişiniz masallah

Doktor randevunuz ne zaman bir dahakine? 3 cm açıklık için yatış vermediler mi
Ben yaşadığımız şehirde imkan olmadığı için başka Bi şehirde yatıyordum 3 gündür eşim askeri personel izin biraz sıkıntı yaratmaya basladilar dün hastaden imza atıp çıktım ailem almaya geldi beni eğitim araştırma hastanesine yattım dün gece doktor 6 cm olana kadar yatarsin sonrasinda doguma alın dedi nöbetçi doktordu sancilarimi takip ediyorlar sadece hap veriyor diğer hastane özeldi serum falan da takılıyordu burda oda yok öyle hastanede bekliyorum Bi ilerleme yok dünden bu güne sancı biraz azaldı gibi eşim gelemedi benimle ağlamaktan helak oldum moralim çok kötü eşimin adi geçince bile ağlayasım geliyor benim normal doğumdan çok korkuyorum ama devlet olduğu için sonuna kadar normal diyorlar artık psikolojik olarak çok yıpranmış gibiyim şimdiden bebek olmadan depresyonlardayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…