2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar böyle gece uyuyamadığınızda sabah sonradan uyuyabiliyor musunuz??
Uykularım çok bölük pörçük oldu son zamanlarda . O etapta ne zaman fırsat bulsam uyuyordum ama iyi gelmedi o döngü. Daha çok uykusuz kaldım falan. Şimdi gündüz öğlen gibi fırsat bulursam çok iyi bulamazsam yine 1 saati aşmayacak şekilde başka saatte uyumaya çalışıyorum 😀

Günaydın kızlar. Dün bebek hareketleri azalmıştı ve karnım çok sertleşmişti gece. Doktorum hemen gel dedi. Gittim nst de çok az bi kasılma çıktı normaldi. Biraz üzülmüştüm galiba ondan olmuş. Bebek 34+4 te 2500 gr 46 cm. Ama kafamız 37+4 e uyumlu doktor 2 hafta içinde doğurursan normal olur dedi. Zamanını beklersen sezaryen ile alacağım kafa çıkmaz ordan dedi 😕😂

Özellikle geceleri karnımda sertleşme oluyor. Hep böyle mi olacak? Normal mi sizde de oluyor mu?

Sling veya kanguru aldınız mı ? Sling alsam uzun süre kullanamıcam kanguru alsam ilk aylarda kullanılan çeşitleri çok az onu da sonradan kullanabilcem yani. Çok da pahalı olmayan bişeyler arıyorum var mı öneriniz

Sling veya kanguru aldınız mı ? Sling alsam uzun süre kullanamıcam kanguru alsam ilk aylarda kullanılan çeşitleri çok az onu da sonradan kullanabilcem yani. Çok da pahalı olmayan bişeyler arıyorum var mı öneriniz
Ben ilaysmabel sling aldım, kumaşı güzel kullanışlı görünüyor şu an için. Kış olduğu için evde falan da kullanılabilir bence. Kanguru da arkadaşım vermişti uygun fiyatlı bir şey sanırım o ebebekte görmüştüm bakmadım pek nasıl diye

Ben ilaysmabel sling aldım, kumaşı güzel kullanışlı görünüyor şu an için. Kış olduğu için evde falan da kullanılabilir bence. Kanguru da arkadaşım vermişti uygun fiyatlı bir şey sanırım o ebebekte görmüştüm bakmadım pek nasıl diye
Evet kuması güzel duruyor takınca aşağı sarkmıcak gibi

Ben düzenli pilates yaptım çok faydasını gördüm
Son iki haftadır doktorum tansiyondan ötürü evden çıkma yat dinlen pilates yok dedi de bıraktım yoksa inanılmaz iyiydi kilo iyi aldım 14 kilo ama hiç belli etmiyor hep pilates sayesinde olduğunu düşünüyorum 🤲🏻🙏🏻
Bana kadın doğumcum da kardiyoloji de yürüyüş bol hareket dedi de öyle biraz biraz pilatese başladım. Tansiyon hariç taşikardim de var kardiyoya gittiğimde ekgde 140a yakın çıktı nabzım vesler de vardı arada. İlaç önerdi ama astımım var deyince boşver kullanma yürü dedi 😅 bu son aylar da iştahım öyle bir arttı ki. İlk başta ne güzel kilo almıyordum dikkat ediyordum kilolu hamile kaldım diye. zaten hiperemezisten vermiştim bile ama nerdeyse aynı kiloyu almışız. Son 2 ayda 10 kilo aldım desem yeridir

Kızlar birşey danışacağım size. Az önce bir doktor izledim normal doğumu kolaylaştırmak için yürüyüş egzersiz ev işleri ve düzenli ilişki öneriyorum demiş. Ben ilişki esnasında kanama yaşadığım için uzun zamandır eşimle bir ilişkim yok korkuyoruz diye hiç yanaşmadık tekrar kanama olur diye. Onun dışında son 1 aydır da ne temizlik ne yemek yapabiliyorum çünkü ayakta 5 dakikadan fazla durunca başım dönüyor zor kendimi atıyorum koltuğa. Yürüyüşe çıkıyorum 10 dakika sonra tıkanıyorum birde tansiyon düşüklüğü var o da çok etkiliyor bu şartlar da benim normal doğumum zor mu olur ne düzenli ilişki ne egzersiz ne temizlik ne de yürüyüş malesef hiç birini yapamıyorum 😔 çok zor bi normal doğum geçireceksem hiç o topa girmeyip direk sezeryan mı talep etsem? Fikir verirseniz çok sevinirim.

Tam şuraya uykular haram oldu şarkısını iliştiriyorum 😄 ya kızlar vücudumuz cidden bebek bakımına uykusuzluğa hazırlanıyor herhalde çok ilginç. B Buffalosos canım nasıl oldun umarım daha iyisindir
Her gün başka semptom ekleniyor iki gündür burnum tıkalı boğazım fena nefes alamıyorum uykular haram ağrı sızılar devam.. daha iyi değilim malesef :/ bugün 4. Gün eşim daha iyi onun 1 hafta oldu rahat uyumaya başladı öksürüğü azaldı
Bende de öksürük yoğun değil arada geliyor şükür bakalım ne kadar sürecek :KK43:

Benim damar yolum tekti, varis çorabı da giymedim 🙈 aynen giysinin içine birşey giyilmiyor çıplak oluyorsun

özelde normal doğum konusunda bilgim yok ama sancılar kendi odanızda çekiliyor zannediyordum 🫠 çok saçma eğer ortak oda varsa

sancı gibi anlattığın şey ama 50-60 ise ciddiye almıyorlar.120-130 kalp atışı normal değil mi ne dediler 🤗

benim doktorum düzenli olmadıkça birşey yapmaya gerek yok doğuma hazırlık bunlar diyor

bana giydirmediler 🤷🏻‍♀️
Varis çorabının giyildiğini bende ilk defa duydum. Hastaneden hastaneye değişiyordur heralde. En iyisi kendi hastaneme sorayım

X