2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben günde 1 litre süt içiyorum nerdeyse sorun olur mu ya sormayı unuttum doktora ama canım çekiyor çok fena hem de krize giriyorum içmediğimde , hamilelikten önce hayatta sevmezdim
Biraz çok ya, ekstra kalsiyum takviyesi alıyor musun peki? Böbrek taşı falan olabilir Allah korusun 3 bardağı geçmemeye çalış

Ben 2. Saati ölçüyorum canım
Evet gebelik haftası yükseldikçe şekerimizide etkiliyormuş
Bende çok hızlı kilo almıştım 10 kilo aldım diyete başladıktan sonra hiç kilo almadım
Ama artık 3 öğün beslenmeye pek uyamıyorum geç uyandıgım için 2 öğün besleniyorum
Bakalım yarın randevum var ne diycekler
Diyetten de çok sıkıldım ben de az kaldı diye diye kendimi avutuyorum bugün endokrinci biraz daha sıksan diyeti insüline de gerek kalmaz dedi ama daha fazla sıkamayacağım yoruldum dedim :KK43:

Bugün benim de randevum vardı kızlar 32+1iz 1980 gr olmuş boyu 41.5 hala boyu bir hafta geride kilosu haftasında çıktı. Boyu kısa olacak sanırım biz de çok uzun değiliz zaten. Ve hala yan geliş hiç dönmemiş dr dönerse de makat gelişe daha yatkın gibi dedi. Sezeryan için de 36. haftada randevu veriyormuş 38-39 haftası bir aralıkta alıyormuş 19 şubat sonrası benim aksilik olmazsa balık burcu olacak gibi :)

Herkes tombiş istiyor ben de ilkinden dolayı iri değil değil mi diye soruyorum sürekli :KK70: değilmiş şükür olması gereken aralıkta dedi. Rahim ağzı da 37 olmuş

İdrarda bakteri çıktı bu enfeksiyon mu oluyor kızlar sadece tek içimlik toz verdi içinizde antibiyotik kullananlar vardı ya merak ettim iki hafta sonra tekrar gideceğim inşallah geçmiş olur.

Kaç saat önceden bir şey yenip içilmiyorki . Sezeryanda mutlaka sonda takıyorlar mı acaba ben de ondan tırsıyorum. 🥺

12 saat sanırım. Ama 8de gel deyip daha geç alıyorlarsa daha uzun sürer açlık bu hafta gidince bir sorayım. Sonda hep takılıyor galiba buradakiler öyle yazıyor. Takarken sorun değil de çıkarırken hissederiz dimi 🥲
Kızlar benim ilk doğumda sondayı odada önceden taktılar. Ben istememiştim aslında ameliyathanede uyuştuktan sonra takın dedim. Kabul etmediler. Böyle bir acı yok iğne sokmuş gibi oldu. Sanırım sondalarım boyutları oluyomuş. Ağlaya ağlaya çıkarttırdım. Sonrasında ameliyathanede spinalden sonra taktılar. Hiçbi şey hissetmedim doğal olarak. Sonrasında çıkarılırken de acımadı çok. Yani aklınızda şüphe varsa ameliyathanede de taktırabilirsiniz.

Diyetten de çok sıkıldım ben de az kaldı diye diye kendimi avutuyorum bugün endokrinci biraz daha sıksan diyeti insüline de gerek kalmaz dedi ama daha fazla sıkamayacağım yoruldum dedim :KK43:
Evet gerçekten çok zor bende çok zorlanıyorum
Ölçülü yemek yemekten bıktım artık
Kahvaltıyı görmek duymak bile istemiyorum hep aynı şeyler
Fast food abur cubur yemek istiyorum
sırf şu şeker yüzünden doğurmak istiiyorum

Kızlar benim ilk doğumda sondayı odada önceden taktılar. Ben istememiştim aslında ameliyathanede uyuştuktan sonra takın dedim. Kabul etmediler. Böyle bir acı yok iğne sokmuş gibi oldu. Sanırım sondalarım boyutları oluyomuş. Ağlaya ağlaya çıkarttırdım. Sonrasında ameliyathanede spinalden sonra taktılar. Hiçbi şey hissetmedim doğal olarak. Sonrasında çıkarılırken de acımadı çok. Yani aklınızda şüphe varsa ameliyathanede de taktırabilirsiniz.
bana çok kolay gelmişti ama sancım vardı o arada belki sancı derdinden hissedemedim sondayı zaten belden de uyuşunca bütün acılar kayboldu o rahatlama hissi güzeldi

Evet gerçekten çok zor bende çok zorlanıyorum
Ölçülü yemek yemekten bıktım artık
Kahvaltıyı görmek duymak bile istemiyorum hep aynı şeyler
Fast food abur cubur yemek istiyorum
sırf şu şeker yüzünden doğurmak istiiyorum
çok haklısın ya herkesin canının bişey çektiği hamilelik döneminde hiç gitmiyor yesen de pişmanlık hayırlısıyla geçseydi. Senin haftan daha ilerdeydi galiba ne kadar kaldı doğuma

iyi akşamlar arkadaşlar uzun zamandır sessizce takip ediyordum grubu. Şu an 35+4 ve dün 29 ocağa sezaryen günü verdi doktor ama eğer aksi bir durum olursa daha erken de alabiliriz dedi 🥹 resmen 3 hafta kaldı aşırı heyecanlıyım sizinle de paylaşmak istedim 🥰
Yaa aynı gün doğum yapacağız

bana çok kolay gelmişti ama sancım vardı o arada belki sancı derdinden hissedemedim sondayı zaten belden de uyuşunca bütün acılar kayboldu o rahatlama hissi güzeldi
Ya çoğu kişiye önce takıyoruz bi şey olmuyor dedi hemşire. Ama ben rahmetli anneannemden biliyorum. O baya zorlanırdı hastaneye yattığında. Hatta doktor medikalden küçük sonda ucu aldırmıştı. Hemşireler de iş bitsin derdindeler. Ameliyat öncesi yoksa niye 2-3 saat sondayla duralım🤭

Muhtemelen siz sancıdan fark etmemişsinizdir. Acil sezeryansa çok bekletmemişlerdir de. Ben hiç sancı çekmedim ilkinde. Gelmeye niyeti yoktu 41. Haftada aldı doktor. Ama sezeryandan korkup normal doğum isteyen ben iyi ki sezeryan oldum dedim. Rahattı dediğiniz gibi.

Ya çoğu kişiye önce takıyoruz bi şey olmuyor dedi hemşire. Ama ben rahmetli anneannemden biliyorum. O baya zorlanırdı hastaneye yattığında. Hatta doktor medikalden küçük sonda ucu aldırmıştı. Hemşireler de iş bitsin derdindeler. Ameliyat öncesi yoksa niye 2-3 saat sondayla duralım🤭

Muhtemelen siz sancıdan fark etmemişsinizdir. Acil sezeryansa çok bekletmemişlerdir de. Ben hiç sancı çekmedim ilkinde. Gelmeye niyeti yoktu 41. Haftada aldı doktor. Ama sezeryandan korkup normal doğum isteyen ben iyi ki sezeryan oldum dedim. Rahattı dediğiniz gibi.
ya ben hemen ameliyat öncesi takılıyor sanıyordum benim aceleye geldi 40+4 e sezaryan günü vermişti sabah ameliyata gireceğim gece sancım tutmuştu boşa gerilim yaşadık :KK70:

Daha önce doğuranlara tecrübelilere sorayım. Hamileyken çatlağı olmayıp bebiş doğduktan sonra çatlağı ortaya çıkan var mı?
Bennnn, ilk hamileliğimde sağlık ocağındaki ebe bile sormuştu ne sürdün hiç çatlamamışsın diye hiç bir şey demiştim. Ama ya son zamanda çatladım ya da doğumdan sonra ortaya çıktılar.

ya ben hemen ameliyat öncesi takılıyor sanıyordum benim aceleye geldi 40+4 e sezaryan günü vermişti sabah ameliyata gireceğim gece sancım tutmuştu boşa gerilim yaşadık :KK70:
Aa benim de 40+4 te alındı🤭 sancı hiç çıkmadı o güne kadar. Hatta doktora bari suni sancı verin demiştim. O da boşa uğraş olur açılman yok sancın yok saatlerce sancı çekersin sonra sezeryana alırız demişti. Sizin özel değilse neden normal doğum olmadı, haftasını da ne güzel doldurmuş

Aa benim de 40+4 te alındı🤭 sancı hiç çıkmadı o güne kadar. Hatta doktora bari suni sancı verin demiştim. O da boşa uğraş olur açılman yok sancın yok saatlerce sancı çekersin sonra sezeryana alırız demişti. Sizin özel değilse neden normal doğum olmadı, haftasını da ne güzel doldurmuş
benim bebişin kilosundan dolayı olmadı yoksa 9 buçukta sancım var diye hastaneye gittim 4 5 cm açıklık vardı 12ye kadar bekle dediler 10 buçukta ben 10 cm oldum ıkınmaya çalışınca sedyeye alıp götürdüler doğuma 11e bitmişti :KK70: kızım 4540 gr doğdu kafa çevresi de 44 haftada gözüküyordu dr riske atamayız belki omzu kolu kırılır dedi ben zaten korkudan tek isteğim genel anestezi olmaktı onu da yapmadılar spinalle alındı

X