2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
benim bebişin kilosundan dolayı olmadı yoksa 9 buçukta sancım var diye hastaneye gittim 4 5 cm açıklık vardı 12ye kadar bekle dediler 10 buçukta ben 10 cm oldum ıkınmaya çalışınca sedyeye alıp götürdüler doğuma 11e bitmişti :KK70: kızım 4540 gr doğdu kafa çevresi de 44 haftada gözüküyordu dr riske atamayız belki omzu kolu kırılır dedi ben zaten korkudan tek isteğim genel anestezi olmaktı onu da yapmadılar spinalle alındı
Oy maşallah ne güzel doğmuş ya iki aylık gibi🧿 en önemlisi bebeğe sağlıkla kavuşmak bence. Doğum bir şekilde olup bitiyor. Şimdiki aklım olsa hiç o kısma odaklanmazdım sonrası fena vuruyor zira🥲 yenidoğandı, dişti, ekgıdaydı, uykuydu derken.

Oy maşallah ne güzel doğmuş ya iki aylık gibi🧿 en önemlisi bebeğe sağlıkla kavuşmak bence. Doğum bir şekilde olup bitiyor. Şimdiki aklım olsa hiç o kısma odaklanmazdım sonrası fena vuruyor zira🥲 yenidoğandı, dişti, ekgıdaydı, uykuydu derken.
aynen öyle canım biz de reflüyle ilgili sıkıntılar yaşadık 2 haftalıkken yoğun bakıma girmek zorunda kaldı AR alerji mamasıyla besledik bi süre iki aylık olduğunda daha anca 5 kilo olmuştu her bebeğin süreci farklı oluyor yeterki sağlıkla doğup sağlıkla büyüsünler hepsi de

aynen öyle canım biz de reflüyle ilgili sıkıntılar yaşadık 2 haftalıkken yoğun bakıma girmek zorunda kaldı AR alerji mamasıyla besledik bi süre iki aylık olduğunda daha anca 5 kilo olmuştu her bebeğin süreci farklı oluyor yeterki sağlıkla doğup sağlıkla büyüsünler hepsi de
Ay kıyamam ya, hiç duymamıştım reflünün bu derece olabileceğini. gerçekten öyle her bebek kendine özel. Ama doktorlar ve sosyal medyadaki uzman kişiler aman şöyle yapın böyle yapın diye darlıyor. Benim bebiş de 3780 doğmuştu ama aşırı gazlıydı, persentilin gerisinde kaldı kiloda. Doktor sütün yetmiyo mu acaba diyip durdu. O kadar gazlı bebeye mama versem daha kötü olur diye düşündüm ben de. 1 sene gaz çektik. Şimdi de kabızlık🥲

Ben 22sinde gideceğim canım sen benden önde gidiyorsun hafta olarak🙈 senin üzerinde ne vardı belki benim dikkatimi çekmiştir 😂 gerçi ana baba günüydü resmen😒 kadın doğuma yoğunlaşmış bir hastane için kadın doğum katı ve koridoru küçücük doğumhanede öyle gözüküyor. Yalnız ben hiç ordan bebekle çıkan hamile görmedim içeride asansör mü var doğumdan sonra ordan mı çıkılıyor acabaa

Henüz olmadı bende -1kilo ile devam ediyorum bir de sanırım çok su içiyor olmamın etkisi de var ama doğuma kadar ne olacak bilmem 🤷🏼‍♀️
Ben 22 sinde tekrar gidecegim canim 15nden sonra gene 1 hafta gecmis oluyor🙈pazartesi cok kalabalik oluyor ya biseyler yapmalari lazim aslinda 🤷‍♀️yok canim dogumdan cikan bekledigimiz yerin asansörü varya ordan odalara cıkıyor.ben sezeryana döndugumde ordan gecmistik.

Aynı şey benimde aklımdan geçti benim şekerim var ama hep olması gerekenden düşük çıkmasına rağmen bebek 3 hafta önden gidiyor
H hersey guzel az önce şekerimi ölçtüm 123 çıktı inanamadım tekrar güzelce elimi yıkadım denedim 88 çıktı eli iyi yıkamanın ve kan çıksın diye parmagını çok sıkmanında etkisi varmış ellerini 2-3 kere yıka bence değişiklik olabilir
Bilmiyorum ki niye öyle benim.bebek 1 hafta geriden geliyor suyu.normal.dedinufak tefek bir bebek.olcak.kilolu bir bebek bekleme dedi 10 gün önceki kan 3 aylik şeker normal.geldi anlamsdim ki niye böyle

Evet gerçekten çok zor bende çok zorlanıyorum
Ölçülü yemek yemekten bıktım artık
Kahvaltıyı görmek duymak bile istemiyorum hep aynı şeyler
Fast food abur cubur yemek istiyorum
sırf şu şeker yüzünden doğurmak istiiyorum
Ben diyete uyuduğumda daha çok stres oluyorum şekerim fırlıyor iyice normal.yiyirum

Anam 4 te uyandim hiç uyku yok bugün gün bitmez dhnde uyuyamadım hiç bugün uyurum diyordum zaten her sabah otomotikn7 de kalk çocuğa kahvalti hazırla yedir için yolla okula derken uyku gidiyor sonra 12.40 geliyor öğlen yemeği tekrar yolla okula 3.30 da okuldan gelsin falan maraton hayat akşam yemeği hazırla bilasik o bu şu hir bakmışım saat 8 olmus

Kızlar çatlağı hiç olmayan var mı acaba ya 19 kilo almışım ama sadece yani kilo aldığım yanaklarım ve popomdan kalcadan belli kalcamdan belime doğru catlamisim hep baya doğumdan sonrada hep böyle mi kalacak acaba damar gibi 😔
Ben ilk doğumunda 9 kg aldığım halde çatladım tek göbekten ibarettim çatladı karnım yarık yarik daha sonra lohusayken ben 76 kg 92 kg çıktım süt olcak diye ye ye tabi ne süt ne bisi aldığım kg hu Seger her yerim.catladi hepsi kaldi diyorum dogjm hatırası bana

Daha önce doğuranlara tecrübelilere sorayım. Hamileyken çatlağı olmayıp bebiş doğduktan sonra çatlağı ortaya çıkan var mı?
Göbek küçülürken olabiliyormuş düzenli krem yağ sürmek gerekiyormuş doğumdan sonra da..ben krem sürmeyi bırak temel ihtiyaçlarımı zor karşıladığım için düzenli süremedim sadece küçük bir noktada beller belirsiz minik bir çukur gibi birşey görüyorum ona çatlak değil diyorlar ama doğumdan önce yoktu göbek küçülürken oldu ne olduğunu bilmiyorum belki de çatlayacaktı ama çatlamadı

Ben 22 sinde tekrar gidecegim canim 15nden sonra gene 1 hafta gecmis oluyor🙈pazartesi cok kalabalik oluyor ya biseyler yapmalari lazim aslinda 🤷‍♀️yok canim dogumdan cikan bekledigimiz yerin asansörü varya ordan odalara cıkıyor.ben sezeryana döndugumde ordan gecmistik.
Ayy belki karşılaşırdık dicem ama bu sefer geç saate aldım kalabalıktan dolayı🤣 ben 2 haftada 1 gidiyorum 😊
Bak bu durumu da sevmedim o kalabalikta ordan o halde geçmek çok sinir bozucu😅

X