2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yenidoğan bebek çekimi için konuştum kadın diyor ki ilk hafta getirin bebeği 5-10 gün arası yapılıyormuş çekim
Şok oldum yani 1 haftanın içinde ben ayaklanacak mıyım nasıl olacak bebeğin aşıları için bile eşim panik yapma gerekirse ben tek götürürüm zorlama kendini düşünüp dedi halime acıdı ya

İçli köfte biraz uğraştırır kuzum anneni tek başına yorar sende yardım etsen seni de yorar geçen arkadaşım pratik buzluk köftesi tarifi verdi haftasonu onu buzluğa atayım dedim
Apararati varmis galiba onla olsa gene yorarmiki en ugrastirici yeri sekil verme kismimi ic kismimi bayadirda canm istiyor

Yine şükür riskli haftaları atlattık. İnşallah dururlar sonuna kadar ama durmazlarsa da ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmayız Allah'ın izniyle
Evet çok şükür riskli haftaları atlattık şuan doğsalar bile bir sıkıntı yaşamayabilirler hatta belki küveze bile girmezler ama hayata erken başlamasını hiç istemiyorum modum çok düşük

Canim sezeryan icin konusuyorum 10 gün icinde biraz daha iyi duruma gelmstim ben ilk yuruyusten sonra ayaklandim ama tabiki rahat yatip yalkamiyordum saglik ocagi hastane vs cok zorlanmadim yenidogan cekimi dusunmedim ama eger istiyorsan bi tik daha iyi olursun 1hafta sonra.

Bebeğimi aşıya götürebilecek kadar iyi olur muyum peki ilk hafta bir de zaten pansuman için de doktora gitmen gerek dediler illa evden çıkılıyormuş kontroller için bir kaç gün içinde diyorlar

Ya biraz kişiden kişiye değişiyor tabii ki ama kendini zorlayıp hemen ayaklanmaya bebekle ilgilenmeye başlayanlar daha hızlı iyileşiyormuş

Kızlar bu buzluğa atılacak yiyecekleri konuşmuşsunuz ama ben hiç atmadım. Bunların hepsi çiğden mi atılıyor? Ben bşr kere fazla kalan dolma içini buzlupa atmıştım pirinçler hep kırılmıştı dolmaları nasıl atıyorsunuz şaşırdım

Yaparsın yaparsın hiç kendini şartlandırma delisi olacaksın bebişin bence ablam 5 ay önce doğurdu,ilk gün yürümesini söylediler 3.gün artık kalkarken falan yardım almaya ihtiyaç duymuyodu 2.sezaryeniydi

Canım sarmaları pişirmeden bi gece önce çıkarıp çözdürdükten sonra pişirince o kırılma olmuyordu ben onu fark ettim ama mesela biber dolmasını direkt pişirdim buzluktan çıkardığım gibi o zaman bulgurumsu oluyor

Evet çok şükür riskli haftaları atlattık şuan doğsalar bile bir sıkıntı yaşamayabilirler hatta belki küveze bile girmezler ama hayata erken başlamasını hiç istemiyorum modum çok düşük
Belki de başlamaz zaten belli mi olur canım ne zaman doğacağını Allah bilir onun belli bir günü var nihayetinde hem erkenden doğsa bile sen onun dünyası olacaksın her şeyine yeteceksin sevgin onu çok güzel büyütecek sen oldukça kafanı başka şeylerle meşgul etmeye çalış üzme kendini olur mu

Evet erken çağırıyor lar tatlım. Kemikleri tam sertleşmeden istedikleri şekile sokmak için bellli bir gün sayısı varmış benim fotografcida doğum yapınca randevu oluşturalım dedi

Evet erken çağırıyor lar tatlım. Kemikleri tam sertleşmeden istedikleri şekile sokmak için bellli bir gün sayısı varmış benim fotografcida doğum yapınca randevu oluşturalım dedi
Evet ilk hafta gelmesi gerek dedi insssallah cok iyi hissederiz de gideriz

Canım benim sağol desteğin için Ayrılık vakti yaklaştıkça hüzünleniyorum Rabbim hepimize zamanında hayırlı ve sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah

Bebeğimi aşıya götürebilecek kadar iyi olur muyum peki ilk hafta bir de zaten pansuman için de doktora gitmen gerek dediler illa evden çıkılıyormuş kontroller için bir kaç gün içinde diyorlar
Pansuman için doktora gitmene gerek yok sadece dikiş alınması icin gittim, hastaneden çıkışın 2.gunu bebeğim yenidogan yoğun bakımdaydi onu her gün görmeye gittim biraz ağrıyor oturup kalkarken ama o da 4-5 güne kalmiyor sezaryen diğer ameliyatlar gibi değil hayatını çok kisitlamiyor, korkma yani bir hafta sonra yaptırabilirsiniz yenidogan çekimini. Sağlık ocağına da gidebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…