2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben doğuöm sonrası enfeksiyondan cok sıkıntı yaşadım sezeryan yerim enfeksiyondan dolayı açıldı sürekli sıvı aktı 20 gün kadar hastanede yattıö yarın 40 ım cıkacak hala dikişlerim alınmadı . Arkadaşlar kesinlikle enfeksiyonu küçümsemeyin sizi korkutmak istemiyorum ama lütfen sık takip ettirin enfeksiyonu
Çok geçmiş olsun gerçekten. İnşallah en kısa zamanda toparlar iyileşirsiniz 🙏🏻

Sürekli karnım kasılıyor mu, sancı mı girdi, ağrı var eyvah, bebeğim en son ne zaman hareket etti, karnım çok mu gergin diye binbir düşünce içindeyim kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama elimde değil. Bebeğim mi hareket etti kasılma mı oldu noldu diyip duruyorum 🥹 nasıl geçecek doğuma kadar zaman 🙈

Benim doğum korkum başladı 🥹🥺 sürekli o anı düşünüyorum sabah uyanırken sanki narkozdan uyanıyormuşum ismimi seslenmişler gibi uyandım uyku sersemi

Bence çok yormayın kendinizi bebeğiniz ütüsüz de giyer gerekirse. Birkaç takımı hazır olsun yeter. Önemli olan dinlenmeniz 🌸
Yavaş yavaş azar azar yapmaya çalışacağım yormadan desem de artık en ufak harekette yoruluyoruz hepimiz..doğum çantası ve ilk 1-2 aylık kıyafetler hazır olsa en azından yeter🫠herşeyini hazırlayabilmeyi isterdim böyle kötü hissediyorum ama bir kısmını dokunmadan hurçlara kaldırıp doğumdan sonraki zamanda bakacağım galiba..ona bile üzülüyorum çok duygusalım bugünlerde🥹 fazla bişey almadım zannediyordum baya da almışım

Düşünen varsa arkadaşlar indirim varmış 🥰

Eklentiler

• 219ED9B0-5B80-47DA-91A4-BC94FB0C2F4E.png
    219ED9B0-5B80-47DA-91A4-BC94FB0C2F4E.png
    319,4 KB · Görüntüleme: 87
  • 931322DD-663B-47C6-8CC4-8165A69BDDA9.png
    931322DD-663B-47C6-8CC4-8165A69BDDA9.png
    305,5 KB · Görüntüleme: 83
Sürekli karnım kasılıyor mu, sancı mı girdi, ağrı var eyvah, bebeğim en son ne zaman hareket etti, karnım çok mu gergin diye binbir düşünce içindeyim kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama elimde değil. Bebeğim mi hareket etti kasılma mı oldu noldu diyip duruyorum 🥹 nasıl geçecek doğuma kadar zaman 🙈
Bana bu hafta geçmedi. Kitap okuyayım bebekle ilgili diyorum burası bağımlılık yaptı o da olmuyor. Aramızda 1 gün varmış. Düşününce de çok az kalmış yaaa. Ağrım olmadıkça çok kafaya takmamaya çalışıyorum ben

16 aylik olucak daha tam aklı ermiyor gibi gorunuyor ama evde bi bebek gorunce durum nasil olur blmiyorum mesela bana hic düskunlugu yok sadece bi yeri acirsa pacama yapisiyor o yuzden dedigini hic düsunmemistim.🙈
O da bebek daha yaaa 🥰🥰 ama eminim biraz büyüseler en yakın arkadaş olurlar

uvercinka65 uvercinka65 kızım başta tutmak istemedi ama çok ağlayan bir bebekti, s aha kadar belki 10 defa kalkarım, denemediğin emzik kalmamıştı 2 3 aylıkken artık bezgin bir vaziyette kızım nolur tut bak sana renk renk emzik alacağım dedim kız bir yapıştı emziğe 🙈🙈 ben şok. Sonra ben çocuk doktorumuza sordum. Emzik tutmaya başladık diye, 8 9 aylıkken bıraktır dedi, ben yine bir şok 😱😱 ama dedim asıl o zaman lazım işe başlayacağım, bırak bakan düşünsün dedi şaka yollu, sonra bıraktırma daha zor oluyor dedi. Kızıma annem bakmıştı Allah razı olsun. Gidip gelirken unutuyordum falan, uyurken veriyorduk, annem ben vermiyorum dedi. Böylece biz 10 aylıkken bırakmış olduk.
Ama kızım bir biberon delisiydi, memeyi bırakırken ağlamayan çocuk 4 yaşında yine bir doktorun bizi uyarmasıyla çok zor bıraktık. 12 yaşında şimdi bile görünce içi gidiyor farkediyorum 😅😅😅
Çalışmaya başlayınca sütümü vermek için biberona başlamıştık,sonra süt, komposto, su derken kızım sürekli biborenla bir şeyler içiyordu.
Doktor kontrolünde boyu kilosu iyi ama vitaminleri düşük çıkınca doktor, biberonu bırakın demişti.
Bende vermeyi düşünüyorum valla 😂😂 çünkü ilk bebek bir süre sonra tek bakacağım işe başlayana kadar falan oyalar diye düşünüyorum ama kısmet belki de tutmayacak 🥹🥹

X