2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Nasil braktirdiniz gece emzigi bulup agzina atamassa basliyor cıglik cigliga aglamaya 🙄birde uykusu bayagi gelmisti emzik vermeden deneyim dedim gozu yari kapali oyle agladi🤷‍♀️
Aynen bende de öyle oldu. 2-3 gün zorlandı uykuya dalmakta. Ama sonra alışıyor yavaş yavaş. Emzikleri direk çöpe attım pis oldu diyordum o şekilde vazgeçti. 🤗

16 aylik olucak daha tam aklı ermiyor gibi gorunuyor ama evde bi bebek gorunce durum nasil olur blmiyorum mesela bana hic düskunlugu yok sadece bi yeri acirsa pacama yapisiyor o yuzden dedigini hic düsunmemistim.🙈
Bir çocuk doktorundan dinlemiştim, çocuğun hayatında birkaç değişiklik çok yakın zamana denk gelirse kaldıramaz, kardeş gelecekse yapmanız gereken diğer bir değişikliği (oda ya da yatak değiştirmek, okula başlatmak bırakmak gibi) birkaç ay önce ya da sonra yapın, alışmak için zamanı olsun demişti. Emzik bırakmak da bence benzer minvalde bir değişikliktir. 🤗

Kizlar son 28 günüm kizimi nasil birakip girecegim sezeryana en cok dusundugum bu uykusuz geceleri agrilari sizilari biliyorum ama kardeşiyle nasil tanistiracagim neler olucak cok merak ediyorum.🥹
Benimki de şimdiden kıskançlık yapıyor. Ama doğduktan sonra alışınca çok severler kardeşlerini bence. 🤭

Bir çocuk doktorundan dinlemiştim, çocuğun hayatında birkaç değişiklik çok yakın zamana denk gelirse kaldıramaz, kardeş gelecekse yapmanız gereken diğer bir değişikliği (oda ya da yatak değiştirmek, okula başlatmak bırakmak gibi) birkaç ay önce ya da sonra yapın, alışmak için zamanı olsun demişti. Emzik bırakmak da bence benzer minvalde bir değişikliktir. 🤗
Normalde.park besikte yatiyor artik arada odasindaki yatakta yatiriyorum bunun gibi degisikliklere basladim ama surekli odasinda yatsa beni aramaz ben sadece.kendim tedirgin oluyorum park besiginde yatiyor belki bu yuzden isim bintık daha kolay olur diye dusundum🤷‍♀️

Evet evet aynen böyle örnek vermişti, yatağı, odası, uyku düzeni değişecekse doğumdan ya bir süre önce, ya da bir süre sonra yapın alışsın demişti.
Daha kucukk kiskanclik henuz blmiyor bana duskunde degil diyecegim ama bazen aklim.almayacagi seyleri yapiyor dogum sonrasini kestiremiyorum🤣

Daha kucukk kiskanclik henuz blmiyor bana duskunde degil diyecegim ama bazen aklim.almayacagi seyleri yapiyor dogum sonrasini kestiremiyorum🤣
İlla ki olacaktır kıskançlık, zaten olması normal, duygularını ifade etmeyi henüz bilmiyordur, o yüzden size tutarsız gelecek şekilde de hareket edebilir. 🤗 Kardeşini de çok sevecektir eminim, sizin gibi düşünceli bir annesi varken huzurla karşılayacaktır kardeşini.

Allah bagislasin Rabbim saglik.uzun ömur versin 🤲benimde tesellilerimden biri bu🥹dogru bir sekilde nasil tanistirmak gerek acaba
Çok konuştum ama yine yakınlarımın psikolog tecrübelerinden bildiğim, bebeği yanında emzirin, sevin, birlikte bakımını yapın ki hem sizinle bir arada olduğunu hissetsin, hem de yeni gelen bebeğin bir rakip değil de sevilmeye değer bir minik varlık olduğunu hissetsin diye tavsiyeler duydum hep.

Allah bagislasin Rabbim saglik.uzun ömur versin 🤲benimde tesellilerimden biri bu🥹dogru bir sekilde nasil tanistirmak gerek acaba
Amin canım hepimizin evlatlarına inşallah 🙏 Valla bilemedim ki canım ben hep kardeşin olacak, o da biraz büyüyünce senle oyunlar oynayacak canın hiç sıkılmayacak falan diyorum. O da artık ne zaman doğacak kardeşim demeye başladı. Bakalım nasıl olacak göreceğiz. 🤷‍♀️ Hele bi sağlıkla doğsunlar inşallah da gerisi hallolur diye düşünüyorum. 🙏

Bence emziği bıraktırma bu sefer benden aldı kardeşime verdi diyebilir onda görünce bir kaç ay daha kullansa sorun olur mu? 🥹

Bence Sarp çok güzel 🤭 ama senin içine sinmesi çok önemli.. iki isim evet hoş olmuyor Sarp Uygar mesela uyumsuz oldu
İsim beğenme durumu çok kişiye özel bence Sarp daha güzel ama benim görüşüm her kafadan bir ses çıkar 😁😁

Bence erkekte sert isim olabilir ben anlam olarak da sarp ı daha çok beğendim 🙈 Ama ikinizin ortak seveceği isim de bakabilirsiniz

Bence de eşini kırma onunda dediği olsun. İki isimde gayet güzel. Uygar Sarp birbirine uyumda sağladı bence. Bizde iki isim koyduk ikimizinde istediği ve içine sinen isim oldu içim rahat o yüzden 🌺👼🏻

Bence ikisini de koyun gayet uyumlu geldiler bana 🤭🐣

Cidden bende kafayı yiyeceğim normal bi durum mu anormal mi diye☹️

Ay mesaja benide etiketler misiniz gözden kaçırmayayım ☺️

Benimde psikolojim bozuluyor 🤦🏼‍♀️ bir de bazen tırnaklıyor gibi hissettiriyor

Ya ben sarp ismine bayıldım çok klas bi isim geliyor kulağıma 🤭
İkisini koyalım bencede. Söyledikçe kulak alışıyor 😁 teşekkür ederim 😘

Canım ben 2 kez hastanede yattım açılma kanama plasentam da yaşlanmış her an doğum olabilir. Biz de 32 3 üz ceviz balık muz yiyebildiğin kadar ye. Ne kadar yesem o kadar faydam olur diye düşünüyorum
Merhaba canım belki faydası olur benim bebekte geride kalmış Dr deveci armut havuç ye bol bol dedi ve vifolic diye bişey verdi omega 3 lu

Benm bayadir boyle birde plesentam önde olmasina ragmen boyle yani 🤷‍♀️ kontrollerde hic sorun olmadi.37 ye birsey kalmadi dayansnlar braz daha 🥴hareketlerini hissetsek diyorduk zamaninda günümüzü gorduk 🤣
Benimde bayağıdır böyle de işte ağrı olayı olmamıştı🥲 hatta hep bu kadar hareketli olunca erken gelebilir çok bekletmez diye düşündüm 😅
Kizlar son 28 günüm kizimi nasil birakip girecegim sezeryana en cok dusundugum bu uykusuz geceleri agrilari sizilari biliyorum ama kardeşiyle nasil tanistiracagim neler olucak cok merak ediyorum.🥹
BEnce çok heyecanlı umarım tanışma anını kaçırmaz kayıt altına alırsınız ilerde ikisi için de güzel bi anı olur☺️

X