2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben bu gidisle maksimum 37de dogururum gibime geliyor ama bakalim doktorum yarin ne dicek.hem ne kadar durursa o kadr iyi biliyorum ama bir yandan da artik dogsun istiyorum gercekten son zamanlardaki uykusuzluk tum herseyi etkiliyor cok yorgunum artik
Çok zor geçiyor benim de nefesim kesiliyor 🥺 38 e kadar nasıl dayanırım bilmiyorum sağa sola dönemiyorum ağrıdan acıdan
33+1 olduk

Bu arada kızlar ben 32 de izne ayrıldım 7*8 56 gün izin oluyor personel birimindeki görevli erken doğum olursa mesela çocuk 32.gün doğdu geri kalan 24 günü aktarabiliyormusuz bilginiz olsun 😊
Ben bu konuda milletle tartışmaya girmekten bıktım zaten 😅 insanlar inatla erken doğum durumunda direkt doğum sonrası iznin başladığını ve doğum öncesi izinden kullanılamayanların yandığını söylüyor. Ve bunu bazı kamu kurum personel işleri de bu şekilde iletip uyguluyor. Bir tane kanun 10 farklı uygulama.

Ben 33lerde azda olsa uyuyabiliyordum şuan gün ağardiginda ancak uyuyorum o da maksimum 2 saat falan.bu bebek icinde sagliksiz degil mi
Merhaba ağrınız mı oluyor neden uyuyamıyorsunuz.Ben de uyuyamıyordum midemden dolayı ve nefes alamıyordum da bir süredir gecti

Merhaba ağrınız mı oluyor neden uyuyamıyorsunuz.Ben de uyuyamıyordum midemden dolayı ve nefes alamıyordum da bir süredir gecti
Herhangi bir agrim yok genelde nefes darligi yasiyorum yastiklarimi yukselttim ama onun disinda anliyamadigim sekilde gece boyunca deli gibi esnesemde uykuya dalamiyorum.zaten maksimum 2 saatde 1 wc modum var onun disinda saga sola donerken bile nefesim kesiliyor

Benim inmeye başladı canım artık altta hissediyorum ağrıları özellikle vajinama vuruyor
Bende bugün o kadar aşağıda hissettim ki ayağa kalktıkça aşağı vurdu, benim lavabo ihtiyacım doğdu🙈 önceki haftalarda ara ara oluyordu ama bugün sürekli oldu. Birde gece sanki sancı yaşadım böyle aralıklarla sırtıma ağrı girdi aynı zamanda karnımada, gündüz bebek pek bi sakindi kahvaltı ettim, armut yedim yattım yok sadece baskı var, sonra eşim çikolata getirdi bunu ye dedi. Yedim sıpa hareketlendi. Diyorum sende ağzının tadını biliyorsun 🙃🙃
Ama doktorun çok geç çağırmış, nst ye almıyor mu, benimki 10 güne indirdi aralıkları...

Kızlar karnın inmesi için henüz erken diye biliyorum çoğunuz 32 35 arası 36 dan sonra iniyor bir süre inip tekrar çıkabiliyor. Ve aşağı inmesi de çok zorluyor 🥲 idrar kesesine baskı yaptığı için sürekli tuvalet hissiyatı gelebiliyor bazende kaçırma durumları gelisebiliyor 🙈
Ayy ben dün 36 oldum ve bugün dediğin şeyleri yoğun yaşıyorum 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ güya birde 3. Bebe olacak güya tecrübeliyim, gerçekten her hamilelik kendine özgü... Diğerlerinden hiç böyle bir şey hatırlamıyorum🤷🤷

Ben bu konuda milletle tartışmaya girmekten bıktım zaten 😅 insanlar inatla erken doğum durumunda direkt doğum sonrası iznin başladığını ve doğum öncesi izinden kullanılamayanların yandığını söylüyor. Ve bunu bazı kamu kurum personel işleri de bu şekilde iletip uyguluyor. Bir tane kanun 10 farklı uygulama.
Bende öyle sanıyordum ama izne ayrılırken bi sorayım dedim ve şaşırdım sizlere de unutmadan söyleyeyim dedim 🤣

Bir şey hissediyor musunuz peki? Hadi bakalım doktor ne diyecek güzel haberler alırsınız inşallah 🙏

ağrı var mı canım nasıl sancı olayını ayırt ediyorsun..
Minik kusumuz cok aceleci valla ileride konusup gülersiniz aranızda aceleci kuzuuu :KK23: ama hemen gelmez yine de 36 yı bekler gibi geliyor az kaldı zaten :halay:
Kasılma esnasında ağrım da oluyor böyle acıyla karışık adet ağrısı gibi bakıyorum karnım sertleşiyor sonra nst ye bakıyorum rakam yükselmiş 😅 biraz erken tecrübe ettim 🥲
Ne dedi doktorun? Yüksek gözüküyor sancıların

Benim bebiş biraz tez canlı 🥲 Doktorum geçen haftaki gibi doğumu başlatacak aktif sancıların yok dedi karnım da yumuşaktı bu sefer.Açılmam yok yumuşama var.Ağrılarımın sebebi de böbrekmiş ciddi sıkıntı var dedi ultrasonla böbreğe da baktı yarın ilk işimiz üroloji doktoruma gözükmek olacak inşallah.İki hafta daha riskli sürecimiz varmış , 32+0 2 kilo olmuş bebeğim.Artık haftada bir kontrol var.Daha bir sürü şey konuştuk ama yoruldum artık şu Ocak ayını hızlandıramıyor muyuz 😬😬😬😬

Kızlar yine benim başım dertte. 2 hafta önce kanama açılma hastanede yattım çıktım. Geçen hafta kanda enfeksiyon hastanede yattım yine doğum engellendi bugün de doktorum plasenta erken yaşlanmış her an doğum olabilir diyor 32 2 gebeliğim bebeğim 2200 kg 42 cm başına gelen var mı nolur dua edin dayanacak gücüm kalmadı. Bi de vücudum deli gibi kaşınıyor kabardı safra testi verdim
Rabbim acil şifalar versin 😔🤲🏻 dualarımız sizinle 🤲🏻

Ayy ben dün 36 oldum ve bugün dediğin şeyleri yoğun yaşıyorum 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ güya birde 3. Bebe olacak güya tecrübeliyim, gerçekten her hamilelik kendine özgü... Diğerlerinden hiç böyle bir şey hatırlamıyorum🤷🤷
Maşallah grubun en büyük bebesi sizinki sanırım. Allah kolaylıkla kucağınıza almanızı nasip etsin 🤲
Her hamilelik kendine özgü gerçekten zorluğuda güzelliğide.. tecrübe konusunda bende şuan sıfır hissediyorum öncekiyle arasında 5 sene var. Doğum sancısını tanırım inşallah diyorum bu doğumum çok hızlı olacakmış gibi hissediyorum çünkü 😅

Kasılma esnasında ağrım da oluyor böyle acıyla karışık adet ağrısı gibi bakıyorum karnım sertleşiyor sonra nst ye bakıyorum rakam yükselmiş 😅 biraz erken tecrübe ettim 🥲

Benim bebiş biraz tez canlı 🥲 Doktorum geçen haftaki gibi doğumu başlatacak aktif sancıların yok dedi karnım da yumuşaktı bu sefer.Açılmam yok yumuşama var.Ağrılarımın sebebi de böbrekmiş ciddi sıkıntı var dedi ultrasonla böbreğe da baktı yarın ilk işimiz üroloji doktoruma gözükmek olacak inşallah.İki hafta daha riskli sürecimiz varmış , 32+0 2 kilo olmuş bebeğim.Artık haftada bir kontrol var.Daha bir sürü şey konuştuk ama yoruldum artık şu Ocak ayını hızlandıramıyor muyuz 😬😬😬😬
Doğum sancısı olmamasına sevindim böbrek kontrolünde mutlaka yaptırmak gerek önceki hamileligimde doktorum böbrek ağrısının doğumu tetiklediğini söylemişti . Bolca dinlenin yumuşamada varmış rahim ağzında minik kuzuda biraz sakin olsun az suyun tadını çıkartsın içeride biraz daha zaman geçsin büyüsün 3 kilodan sonra hayırlısıyla gelsin ☺️

Doğum sancısı olmamasına sevindim böbrek kontrolünde mutlaka yaptırmak gerek önceki hamileligimde doktorum böbrek ağrısının doğumu tetiklediğini söylemişti . Bolca dinlenin yumuşamada varmış rahim ağzında minik kuzuda biraz sakin olsun az suyun tadını çıkartsın içeride biraz daha zaman geçsin büyüsün 3 kilodan sonra hayırlısıyla gelsin ☺️
17.Haftamdan beri düzenli kontrole gittim iki haftada bir.Hem taş var hemde genişleme 🥲Sonra bir ara büyüme durmuştu zaten erken doğuma sebep olabileceğini söylemişlerdi🥲 30 dan sonra cortladı benim böbrek sağ yanımı söküp atmak istiyorum asla sağıma yatamıyorum.Üroloji doktorum 30.Haftadan sonra müdahale etmek istemiyorum demişti ama kadın doğum doktorum bu böyle olmaz dedi bakalım yarın ne söylecekler hayırlısı.Dediğiniz gibi inşallah bebeğim suyun keyfini biraz daha çıkarır da bende sağlam kafayla doğuma girerim hayırlısıyla 🤭🤭

Kızlar ben sezaryan için Allah izin verirse 12.02.2024 dusunuyorum amma 39+0 hafta oıucam çok mu geç sizce?
Geç değil canım olabiliyor ben ilkini 39+4te oldum, bu daha belli değil
ben konuşmadım hiç bunu çalıştığım yerle, konuşmam gerekir mi önceden acaba..38-39da doğum olursa ordan kalanlar da aktarılıyor değil mi?

X