2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Tansiyon düşürdüler çıktım ben ağladıkça o nst yavrumun kalp atışları nasıl.arrti yükseldi
Ayy yavrum hissediyor işte. Moralinizi bozmamaya çalışın bebeğiniz için ❤️ inşallah eşinizle aranız düzelir. Güzel güzel anlatın hislerinizi. Orta yol bulsanız keşke. Sizi anlamaya çalışsa. Ama siz de takmamaya çalışın bebeğiniz için

Kızlar eve gelenlere ya da hastaneye çikolata aldınız mı alacak mısınız tam karar veremedim hastaneye çok gelen olmaz eve de çok gelen olacağını sanmıyorum ama dağıtmaya gerek olur mu bilemedim
Ben internette melodi çikolataya yaptırdım. İsimli şekilde. Tadı efsane. Birkaç desen seçeneği de var. Birkaç günde teslim ediliyor. Birkaç çikolata seçeneği var bakmanızı tavsiye ederim

Ben 1 kutu yaptıracağım gelen olursa tutarız diye
Ben ilk gebelikte almstm çoluk çocuk tüketti şuan fazla masraf var çikolatalar da alms basini gitmiş çocuklar için alamicam yani lokum kolonya düşünüyorum fırsatım olursa olmzsa eşime derim hemen alır gelir o gün artık plansz olabiliyor doğum bu önden almak istemem🥴🙈

Kızlar bozulmaz mı çikolata ben de düşünüyorum ama şimdi yaptırsam dayanamayıp yerim gibi hepsini
Ben Kasım başında yaptırdım 4 ay dayanır hatta serin kuru ortamda 1 sene dayanır dediler. Ama bir kısmını yedik o konuda bir şey diyemiycem Ocak sonunda biraz ekleme yaparım 🙈

Kızlar eve gelenlere ya da hastaneye çikolata aldınız mı alacak mısınız tam karar veremedim hastaneye çok gelen olmaz eve de çok gelen olacağını sanmıyorum ama dağıtmaya gerek olur mu bilemedim
Sadece hastaneye lokum kolonya düşündük biz eve gelen olursada normal ikram hazırlarız yani bizde öyle bebek mevlütünde yaptırıcam herşeyi hediyeliği vs

Kızlar sabaha kadar bel ağrım oluyor bi kaç gündür kuyruk sokumunun üstü, sırt ağrısı değil yani. Sizce enfeksiyondan mı yoksa bebek ağırlaştı diye mi?

Kızlar sabaha kadar bel ağrım oluyor bi kaç gündür kuyruk sokumunun üstü, sırt ağrısı değil yani. Sizce enfeksiyondan mı yoksa bebek ağırlaştı diye mi?
Bebek ağorlaştıpı için olabilir, bebeğin pozisyonu dan dolayı olabilir, fazla ayakta kalmaktan veya duruş bozukluğundan olabilir. Benim bi aralar bebek makat geliş pozşsyonundaydı çok ağrım oluyordu, bebek döndü bütün eklem kemik ağrılarım bitti.

Bebek mevlüdü ne zaman yapılıyor ☺️
O biraz size bağlı. Beşik mevlüdü yahut kırk mevlüdü diye geçiyor. Kimisi 40ı çıkınca, kimisi de bebeğin diş buğdayı ile birlikte yapıyor. Şubatta doğum yapınca bu sene bebeklerin 40ı ramazana denk geldiğinden nisan ortasından önce yapmak çok mümkün olmaz mesela :) biz mayıs sonu haziran başı gibi yapıcaz inşallah

O biraz size bağlı. Beşik mevlüdü yahut kırk mevlüdü diye geçiyor. Kimisi 40ı çıkınca, kimisi de bebeğin diş buğdayı ile birlikte yapıyor. Şubatta doğum yapınca bu sene bebeklerin 40ı ramazana denk geldiğinden nisan ortasından önce yapmak çok mümkün olmaz mesela :) biz mayıs sonu haziran başı gibi yapıcaz inşallah
Ay bende 4 gözle bekliyorum 40 mevludu 🤭 bizim buralarda okumanin sonuna doğru anne bebeği kucağına alıp kadınların oturduğu bölüme geliyor. Bebek odaya girerken ilahi okuyorlar ve ilahi okunurken kullanılan tef benzeri bi sey var. Onu çalarak ilahi okuyolar. Oyle güzel bi hava oluyo ki 🤭🤭 yegenimde denk geldim ilk çok duygusal geciyo. Ben ağlamaktan perişan olurum galiba. 🥲🥲

Ben hemen yapmiycam 2. Ayını felan beklerim sanirim. Enfeksiyon durumu çok hassas oluyor kalabalık ortamda çok dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kış zamanı daha hassas olmalıyız. En ufak şeyde kuveze alalım diyolar doktorlar. 🤦‍♀️🤦‍♀️

Kızlar bi sey sorucam size. Normal mi bi sıkıntı mı var anlamak ıstiyorum.
Kasilma bebeğin bi yere toplanması vs gibi durumlar dışında benim karnım yumuşaktı. Ama dün bütün gün ve suan da dahil karnımın her yeri sert halde. Kasilma olmadığı zaman onceden bebeğin nerde olduğunu bulabilirdim ama artık heryer taş gibi. Bu normal mi sizin nasıldı nasıl oldu

X