2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar bebeklerimize aldığımız mobilyaların temizliğini nasıl yapmalıyız sizce alanlar temizliğini nasıl yaptı fikri olan var mı ?
Ben bunlarla yapıyorum

Eklentiler

• IMG_7525.jpeg
    IMG_7525.jpeg
    98,3 KB · Görüntüleme: 29
Valla öyle maaşlara zam yapmaları hiç bir anlam ifade etmeyecek geri çıkaracaklar aynısını
E zaten ülkenin klasiği o ne yazikki. Özellikle iş verenler ocak ayında diğer aylardan göre daha fazla kâr ediyo. Elemana eski maaştan veriyo müşteriye zamlı ürün satiyo..

Ben ilkkez bu hafta girdim ama şikayetimden dolayımı istedi kilosu geride diyemi bilmiyorum sancı çıktımı sende bende 1 sancı çıkmıştı
Doppler ile bebeğe giden kan akımı ve nst de bebek iyi mi diye istedi benimkini biliyorum sizinki de ondandır diye tahmin ediyorum sanırım yoktu benim sancım

kızlar 25 şubatta dil sınavına gireceğim girmek zorundayım ama o kadar korkuyorum ki bebek doğmuş olur mu nasıl olacak ve sınavdan iyi bir puan almam lazım şu sıralar en çok beni strese sokan şey bu sınav girmemek gibi bir lüksüm de yok inşallah bebişim beni zorlamaz
Muhtemelen bebiş doğmuş olur annene veya eşine bırakırsın sınav bitene kadar ya da arabanız varsa eşin arabayla bırakır seni sınava bebekte arabada babasıyla bekler başka bir yol gelmedi aklıma 🤷🏻‍♀️ Yenidoğan olduğu için bence zorlamaz besler bırakırsın babasına

Muhtemelen bebiş doğmuş olur annene veya eşine bırakırsın sınav bitene kadar ya da arabanız varsa eşin arabayla bırakır seni sınava bebekte arabada babasıyla bekler başka bir yol gelmedi aklıma 🤷🏻‍♀️ Yenidoğan olduğu için bence zorlamaz besler bırakırsın babasına
o zamana kadar doğmuş olsun ve iyileşmiş olayım diyorum tek dileğim bu gerçekten bebeğe eşim bakar evde ben arabayla gider gelirim sınava ama yeni doğum yapmış halimle nasıl girerim bilmiyorum inşallah her şey yolunda gider de şu sınavı atlatırım :KK68:

Kızlar iyi akşamlar. Bugün kontrole gittim çok şükür her şey yolunda. 29+4 bugün bebek 42 cm ve 1775 gr çıktı. Doktor maşallahı var dedi ben de 4 kilo doğmuşum. Sizce direkt sezaryen mı düşünmeliyim? Öyle istersen 20 şubatta alırız dedi
Benim ilk çocuğum da ultrasonda çok iri çıkıyordu özellikle kafası bir çok farklı dr göründüm hepsi sezeryanı önerdi ileride rahim sarkmasına ve idrar kaçırmaya sebep olduğu için. Doğum yaptığım dr da aynı şeyleri dedi ama son dk kadar beni normal olması için bekletti. Çünkü ölçümlerim %100 gerçek olmadığını beklenenin çok daha altında doğabileceğini ifade etti. Ama sezeryan nasip oldu ☺️biraz bekleyebilirsin bundan sonra ki kilo alınları çok daha önemli

kızlar 25 şubatta dil sınavına gireceğim girmek zorundayım ama o kadar korkuyorum ki bebek doğmuş olur mu nasıl olacak ve sınavdan iyi bir puan almam lazım şu sıralar en çok beni strese sokan şey bu sınav girmemek gibi bir lüksüm de yok inşallah bebişim beni zorlamaz
Canım sanırım çoktan doğmuş olucak online üzerinden girebilme ihtimalin yok sanırım yarı kırklı olmuş olucaksın

Allah kolaylık verir inşallah korkma bebeğin Kısmet getirsin 🤲🏻

Karnımı 3-4 gündür büyümüş değil de küçülmüş gibi hissedyrum aksine neden böyle bir düşüncedeyim acaba🤔
Canım bende o duygulardaydım hatta yazdımda galiba ama sonra kontrolde baş aşağı pozisyonuna geçmiş. O yüzdendir diye düşündüm. Doktora da dedim, herşey yolunda dedi..

Doppler ile bebeğe giden kan akımı ve nst de bebek iyi mi diye istedi benimkini biliyorum sizinki de ondandır diye tahmin ediyorum sanırım yoktu benim sancım
Evet kilosu geride diye benimkinide ondan dolayı istedi takipte olalım demişti ben devlette perinatolojide takipte olucam artık özeldeki doktorum her seferinde doppler istemez herhalde dimi

o zamana kadar doğmuş olsun ve iyileşmiş olayım diyorum tek dileğim bu gerçekten bebeğe eşim bakar evde ben arabayla gider gelirim sınava ama yeni doğum yapmış halimle nasıl girerim bilmiyorum inşallah her şey yolunda gider de şu sınavı atlatırım :KK68:
İyileşirsin canım Allahın izniyle, hiç onu düşünüp stres yapma kendine. Bende geçen sınava girdim baya stresliydim ağrım kasılmam olursa naparım diye çok şükür geçti bitti boşuna stres yapmışım 🌺

Canım bende o duygulardaydım hatta yazdımda galiba ama sonra kontrolde baş aşağı pozisyonuna geçmiş. O yüzdendir diye düşündüm. Doktora da dedim, herşey yolunda dedi..
Benimkide 2 aydır baş aşağıda sağa dönmüş sırt ve popo sol üst karın tarafında ayaklar sağ yan tarafımı deşmekle meşgul🤣

Canım sanırım çoktan doğmuş olucak online üzerinden girebilme ihtimalin yok sanırım yarı kırklı olmuş olucaksın
ösym yapıyor canım sınavı mecburen gidip gireceğim online şansım yok evet aslında eğer ilk hafta doğarsa sıkıntılı süreci atlatmış olurum gibi geliyor. görümcem de ikide bir yok geç doğar erkek bebek deyip sinirlerimi bozuyor bakalım vaktinde gelsin inşallah
Allah kolaylık verir inşallah korkma bebeğin Kısmet getirsin 🤲🏻
amin canım inşallah

Evet kilosu geride diye benimkinide ondan dolayı istedi takipte olalım demişti ben devlette perinatolojide takipte olucam artık özeldeki doktorum her seferinde doppler istemez herhalde dimi
Benim doktorum doppler her seferinde bakıyor ama benim doktorum da gidiyor bakalım yeni hekimim nasıl yönetecek süreci rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin insallah 🤲🏻🙏🏻

ösym yapıyor canım sınavı mecburen gidip gireceğim online şansım yok evet aslında eğer ilk hafta doğarsa sıkıntılı süreci atlatmış olurum gibi geliyor. görümcem de ikide bir yok geç doğar erkek bebek deyip sinirlerimi bozuyor bakalım vaktinde gelsin inşallah

amin canım inşallah
Haftasını doldurunca sezaryenle alırlar canım eğer doğum şeklin belliyse 25 şubatlara kadar kalmaz bence sisteminde 32 hafta içersinde yazıyor sende 31 haftalık bile olsan yine kalmaz o tarihe sadece yarı kırklı olmuş olursun kimi mesela yarı kırkım çıkmadan veya kırkım çıkmadan dışarı çıkma taraftarı değilim diyen oluyor hastane mecburiyeti dışında öyle bir düşüncede değilsen bebeğini doyurursun eşin bi yakının annen kv vs aşağıda bekler sende sınavına girersin hayırlısıyla kazanırsın bebişin şans getirir sana🙏

X