2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Meğer devlet nst kağıdını vermiyormuş kadın doğumcu bizde kalıcak dedi bende resmini çektim mecburen doppler sonucunuda kağıda yazdı yarım yamalak iş oldu hep ama kalkıp bunlar içinde 1800 nasıl vereyim kan idrar da içindeydi kanları istemedim isteseydim ekstra 1000 tl ondan alıcaktı kesin

Her hafta giriliyor değil mi nst ye ?

Bana da özelde ki ebe vermedi istedim bizde kalacak dedi

Bende öyleydim adet gününden 1 hafta oncesi gibi belli oldu gebelik. İlk zamanlar sağlıklı olacakmı endişesi ya düşük olursa korkusu ile geçti. Tedavili olduğu için kılı kırk yardık sanki. 12. 16. Haftalar arasında hersey gebelik öncesi gibiydi. 16. Hafta sonrası gene riskler korkular kisitlamalar ardı ardına gelmeye başladı. Bide başlarda gebeliğin vermiş olduğu hormonların haricinde bedenimde sayısız iğnenin verdiği hormon yuklemeside vardi. Gün geçtikçe 2 kat zorladı. Hele bu ara.. son günlerde hep bastırıyorum duygularimi. Bugun dayanamadım ağladım tutamadım kendimi sonra tansiyonum yükseldi bide onun telaşına düştüm. Zor durdurdum kendimi. Bunlarda imtihan of demeye bile çekiniyorum. Hem kendi yaşadıklarım hem benim gibi mücadele eden kadınları düşünüyorum utanıyorum kızıyorum kendime. Birbir türlü duygu ile baş etmeye çalışıyorum. Hayatımda var olduğunu zannettim kişilerin aslinda olmadığını görüyorum. Aile dost arkadaş..

Dogum sonrasını bende iyi olacağının hayalini ve duasını yapiyorum. Dediğin gibi elbet zorlanicaz adepte olması uykusz geceleri emzirmenin zorluğu korkusu endişesi.. ama sanki gözümüz gördükçe bu zamana göre daha kolay gelecek gibi geliyor. Bi zaman kipirdamasa kafayı yiyecek oluyoruz hareket etmiyo diye. O zaman göz görecek allahin izniyle daha ferah olucaz inşallah.. zaten bana öyle geliyo ki çocuğundan başkasını görmez duymaz olurum sanırım. Geçecek inşallah. Mevlam imtihanlarimizi kolay eylesin. Bizleri muzaffer kılsın bu yolda.

Bugün benim de çok kasılmam var ya sürekli toplanıyor karnım bir tarafa tedirgin ediyor gerçekten. Evdeyken de sürekli bebeği dinliyorum hareket etmiyor aman şöyle böyle diye diye kendimi yiyorum ya
Bende öyle gerçekten sürekli dinlemeye başladım yeni bir korku yüklendi nedense. Hareket etmeyince dürtüp hareket ettiriyorum

Özel olduğunda bana hersey ayrı bi batıyor. Tamm yapmak zorunda değiller ama bizde oraya geliyoruz para veriyoruz ve insan muamelesi görmemiz gerekiyor en azından. Pamuklara sarmasinlar kabul de insan bi el uzatmaz mi.

Bende çok özeniyorum öyle hamilelere ne kadar güzel başlayıp bitiriyorlar. Ben hem ruhen hem bedenen doğru düzgün iyi olamadım bir gün iyiysem bir gün kötüyüm. Yine tabi ki şikayetçi değilim çok şükür her halimize ama hamilelikte özleyeceğim tek şey sanırım ilgi alakanın bende olması olacak çünkü bebek doğunca en çok herkes onla ilgilenecek bütün ilgi bi an bende gidince ne yapacam bilmiyorum

Şükür canım emekler boşa gitmemiş ama ikiz değil senin dimi genelde tüp bebekte ikiz ağır basar
Aslinda transfer anına kadar 2 embriyo konulacaktı. Tam işleme başlamadan doktor sordu tekmi çift mi istiyorsun diye bende tek olsun hocam dedim. Belki 2 olsaydı 2si de tutardı ama şu zamanları düşündükçe iyiki diyorum Mevlam o an tek dedirtti bana. Minnoş bi kiz büyütüyorum

Tavuklar civcivleri olduğunda hırçınlasirlar hiç gördünüz mü bilmem ama işte ben tam öyle bi tavuk olurum sanırım. Bana dokunana cocuguma dokunana basarım gagayi. Kendimi gülük ilan ediyorum. Herkes karısına kocasına ilgi göstersin valla beni çocuğumla rahat bıraksınlar.

Sen gene iyisin ben ilgi alaka da görmüyorum. Dört duvar arasında zaman geçiriyorum ve akıl sağlığımi zapdetmeye çalışıyorum.

Amin canım sağsalim alalım sonra da inşallah toparlarız ben Bayadır sayfayı takip edemedim şuanda bir sıkıntı yoktur inşallah sende veya bebekte kusura bakma bilmediğim için soruyorum. Tutma kendini ağla ben de bazen tutamıyorum kendimi ağlayınca rahatlıyor sanki insan.

Amin inşallah bak kardeşim sıkıntılar bitecek diyemem ama o sıkıntılara dayanma gücün artacak çünkü ana olacaksın, olacağız. Cennet o yüzden ayaklarimizin altında. Nasıl dayanılır dersen hani böyle bebislerimizin cennet kokuları var ya en güzeli de o boyunları Allahim azıcık terlese bile o koku var ya hiç pis kokar mı bebek işte o koku, o tümüyle sana muhtaç beden senin dayanma gücünü öyle bir arttıracak ki sen de şaşıracaksın kendine büyüdükçe,dillendikce, seni anladıkça, karşılıksız sevgiyi de tadacaksin eş meş hikaye asıl çıkarsız, saf sevgi onlar olacak Rabbimin izniyle Rabbım kimsenin kucağını boş bırakmasın, evladiyla sınamasın.

Özel olduğunda bana hersey ayrı bi batıyor. Tamm yapmak zorunda değiller ama bizde oraya geliyoruz para veriyoruz ve insan muamelesi görmemiz gerekiyor en azından. Pamuklara sarmasinlar kabul de insan bi el uzatmaz mi.
Kesinlikle zaten ben karakter olarakta öyle para veriyorum benim hizmetimde olacak mantığında olan biri hiç olmadım ama özel hastane olunca da insan farklı bir muamele bekliyor azar yemek istesem devlete giderim zaten ki bizim buranın devlet hastanesi malesef öyle ilgi alaka yok doktor hemşireler de tahammül yok hep bağırıp çağırıyorlar insanlara. Ama özelde bu tepkiyi beklemiyorum işte. Sayısız kez azarladı beni en son beni şikayet etmek zorunda bıraktı

Hmm transfer de soruluyor yani onu bilmiyordum benim kuzenimde tüp bebek oldu 2 oğlu var onunda ilkte tuttu hemen eşimde inşallah ikiz olur diyordu bana hep şuan ikiz olsaymış halim ne olurdu bilmem allah ikiz üçüz taşıyan bakanlara sabır versin

Yok canım ne kusuru estağfurullah.
17. Hafta gibi serviks kisaligi başladı hareket kisitliligi geldi. Tam o zamanlar idrar yolu enfeksiyonu da başladı. 2 haftada bir kontrole devam ettik Eylül başından beri. Bi ara baya kısaldı iğneli destek aldım kisalik için. sonra seker cikti tam o siralar Bayadır kasilmalarim oluyodu doktor ilac vermişti bende o ilaçları yanlış zamanlarda aldım acillik oldum ardından yatış yapıldı serviks 23mm düşmüş. Ciğer geliştirici ardından başka şehire sevk edildim. 1 hafta ankarada yattim enf tedavisi gördüm serviks de bi miktar uzadı o sürede taburcu oldum. 2 haftada bir takipler devam ediyor hala. Bu sürede sayısız nst ye girdim çok gün acillik oldum. Simdi ptsi ve çarş kontrollerim var onları bekliyorum endiseyle bakalim nasıl bi süreç cikacak. Doktor 34. Haftaya kadar dayanmalı dedi. Onun korkusu endişesi var. Öyle işte bi yatağın içinde günleri kovalıyoruz kızımla

O kadar korunaklı olur muyum bilmiyorum bebeğimi sevdiririm kimseden sakınmam diyorum ama o an belkide böyle olmaz. Ya açıkçası bedenen olan şikayetlerimden çok ruhen çok kaygılı bir dönem geçiriyorum doğunca rahatlarım belki diyorum ama doğunca da başka kaygılar yüklenecek belki de.
Şimdi karnımda bir bebek taşıyorum diye eşim biraz daha dikkatli ki ağzıyla da bazen tartışma sırasında söylüyor bebek olmasa görürdün sen diyor susuyor işte belki bunları özlerim diyorum artık doğum yapınca hassas davrancakları alttan alacakları biri kalmayacak

Serklaj oldun mu peki? İlacı nasıl yanlış zamanda aldın canım? Çok geçmiş olsun şuan kaçıncı haftadasın eminim herşey güzel olacak senin içinde hepimiz içinde evde durdukça da bunalıyor olabilirsin bende çok çıkamıyorum zaten 5 dk yürüsem nefesim daralıyor. İnsan kendi kendine kalınca çok düşünüyor malesef stresimiz hep bundan

Bende öyle gerçekten sürekli dinlemeye başladım yeni bir korku yüklendi nedense. Hareket etmeyince dürtüp hareket ettiriyorum
Gece de yapıyorum ben onu sanki her an hareket etmek zorunda gibi. Grce bide derin uyuyo dürtünce de uyanmıyo bazen gel de uyu. İnstagramda gebeyken bebeklerini kaybeden insanların videoları denk geliyor yorumları okuyorum yazanların hepsi kaybetmiş. 25. Haftada 31 de doğumda doğduktan bilmem kaç gün sonra başlıyorum düşünmeye bu sefer.

Ben yerinde olsam asla hastahane içi sikayetle bırakmaz sağlık bakanlığına şikayet ederdim. Hastahaneden en fazla uyarı aliyo ama sağlık bakanlığı yazılı açıklama istiyor ve mum oluyolar. Ben kimseyle sözlü muhatap olmam yıllardır sadece sağlık konusu değil her durumda cimeri arar bazen isimli bazen isimsiz sikayetimi yapar kafamı dinlerim.
Zamanında kafasına göre işlem yapan bi doktor vardi babamın. Ayda bir gelip hastaları görmeden şikayet dinlemeden kafasına göre ilac recete ederdi. 3 farklı kuruma bağlıydı o doktor önce kurum müdürlerine görüşmeye calsiitim sonra ise yaramadı il sağlık müdürünü aradım durumu izah ettim. İlgilenecez dediler sonuc alınmadı. Sonra tüm bağlı olduğu kurumu aradım şikayet ediyorum bugün bilgi vermezseniz dedim. Vermiyoruz dediler pişkin pişkin. İyi dedim sağlık bakanlığına verirsiniz o zaman diyerek kapadım telefonu. Önce sağlık bakanlığına sonra cimere şikayet ettim herkes beni aramaya başladı kimsenin teli açmadım. Bazen çok fazla haketiyolar

Aslinda sorulmuyor ilk transfer de heleki tek koyuluyor. Ama ben doktora biraz ısrar etmiştim şansımız artsın yıllardır bekliyoruz demiştim. Normalde yasak yaşımdan ve deneme olarak ilk olduğu için. Ben 2 deseydim 2 koyacaktır saolsun ama o an mevla tek dedirtti. Bende senin gibi düşünüyorum 2 3 çok zor geliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…