2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Gece de yapıyorum ben onu sanki her an hareket etmek zorunda gibi. Grce bide derin uyuyo dürtünce de uyanmıyo bazen gel de uyu. İnstagramda gebeyken bebeklerini kaybeden insanların videoları denk geliyor yorumları okuyorum yazanların hepsi kaybetmiş. 25. Haftada 31 de doğumda doğduktan bilmem kaç gün sonra başlıyorum düşünmeye bu sefer.
Evet bu yüzden bizi de etkiliyor işte duyduğumuz şeylerden hep. Bende bugün sabah kalktım yarım saat hareket hissetmedim dürttüm sürekli en son hareket etti çok şükür dedim de rahatladım yoksa içimi sıkıntı kaplıyor korkuyorum

Aslinda sorulmuyor ilk transfer de heleki tek koyuluyor. Ama ben doktora biraz ısrar etmiştim şansımız artsın yıllardır bekliyoruz demiştim. Normalde yasak yaşımdan ve deneme olarak ilk olduğu için. Ben 2 deseydim 2 koyacaktır saolsun ama o an mevla tek dedirtti. Bende senin gibi düşünüyorum 2 3 çok zor geliyo
Belirli bir yaştan sonra tek koyuluyormuş galiba bir yerde görmüştüm haberlerdemiydi acaba🤔30 dan sonrası yasaktı sanki herşeyde bir hayır vardır canım bsk ne güzel ilkinde tutmuş Rabbim kucağına almyıda nasip etsin inşallh

Ben yerinde olsam asla hastahane içi sikayetle bırakmaz sağlık bakanlığına şikayet ederdim. Hastahaneden en fazla uyarı aliyo ama sağlık bakanlığı yazılı açıklama istiyor ve mum oluyolar. Ben kimseyle sözlü muhatap olmam yıllardır sadece sağlık konusu değil her durumda cimeri arar bazen isimli bazen isimsiz sikayetimi yapar kafamı dinlerim.
Zamanında kafasına göre işlem yapan bi doktor vardi babamın. Ayda bir gelip hastaları görmeden şikayet dinlemeden kafasına göre ilac recete ederdi. 3 farklı kuruma bağlıydı o doktor önce kurum müdürlerine görüşmeye calsiitim sonra ise yaramadı il sağlık müdürünü aradım durumu izah ettim. İlgilenecez dediler sonuc alınmadı. Sonra tüm bağlı olduğu kurumu aradım şikayet ediyorum bugün bilgi vermezseniz dedim. Vermiyoruz dediler pişkin pişkin. İyi dedim sağlık bakanlığına verirsiniz o zaman diyerek kapadım telefonu. Önce sağlık bakanlığına sonra cimere şikayet ettim herkes beni aramaya başladı kimsenin teli açmadım. Bazen çok fazla haketiyolar
Gerçekten çok hakkediyor bazıları bizim el mahkum size yani ne var biraz özenli olsanız ki ben şikayet etmeyecektim de eşime anlattım o şikayet edelim dedi öyle ettim bide ben doğuma denk gelir diye de gerildim ondan söyledim açıkçası öyle bir ebeyle doğum gerçekleştirmek istemem. Allah tüm hamileleri iyi ebe ve doktorlarla karşılaştırsın 🙏🏻 o an zaten korku endişe var onlara muhtacız güzel ilgilenenler bulsun hepimizi

Amin inşallah bak kardeşim sıkıntılar bitecek diyemem ama o sıkıntılara dayanma gücün artacak çünkü ana olacaksın, olacağız. Cennet o yüzden ayaklarimizin altında. Nasıl dayanılır dersen hani böyle bebislerimizin cennet kokuları var ya en güzeli de o boyunları Allahim azıcık terlese bile o koku var ya hiç pis kokar mı bebek işte o koku, o tümüyle sana muhtaç beden senin dayanma gücünü öyle bir arttıracak ki sen de şaşıracaksın kendine büyüdükçe,dillendikce, seni anladıkça, karşılıksız sevgiyi de tadacaksin eş meş hikaye asıl çıkarsız, saf sevgi onlar olacak Rabbimin izniyle Rabbım kimsenin kucağını boş bırakmasın, evladiyla sınamasın.
Amin canım benim amin.

Evet o bebeğin vermiş olduğu huzur bambaşka. Mevla ayri düşürmesin bizleri. Kucağa alinca hersey gidecek. Ama korku endişem olmasaydı diğer gebeliğin vermiş olduğu zorluklar o kadar zorlamazdi sanirim. Bi labirentin içinde dönüp duruyorum. Yemek kısıtlı dışarı çıkmak yasak evimi temizlesem yasak insanlarda saolsunlar uzak duruyolar akşamdan akşama koltukta bayılıp kalan eşimle bide sizlerle zaman geçirmeye çalışıyorum. Neye elimi uzatsam elimde kaliyo. Felan filan. Dayancaz öyle yada böyle ağlaya güle 🫂

Amin canım benim amin.

Evet o bebeğin vermiş olduğu huzur bambaşka. Mevla ayri düşürmesin bizleri. Kucağa alinca hersey gidecek. Ama korku endişem olmasaydı diğer gebeliğin vermiş olduğu zorluklar o kadar zorlamazdi sanirim. Bi labirentin içinde dönüp duruyorum. Yemek kısıtlı dışarı çıkmak yasak evimi temizlesem yasak insanlarda saolsunlar uzak duruyolar akşamdan akşama koltukta bayılıp kalan eşimle bide sizlerle zaman geçirmeye çalışıyorum. Neye elimi uzatsam elimde kaliyo. Felan filan. Dayancaz öyle yada böyle ağlaya güle 🫂
Canım yanına gelecek biri yok mu sıkılmazsın bari?

O kadar korunaklı olur muyum bilmiyorum 🤭 bebeğimi sevdiririm kimseden sakınmam diyorum ama o an belkide böyle olmaz. Ya açıkçası bedenen olan şikayetlerimden çok ruhen çok kaygılı bir dönem geçiriyorum doğunca rahatlarım belki diyorum ama doğunca da başka kaygılar yüklenecek belki de.
Şimdi karnımda bir bebek taşıyorum diye eşim biraz daha dikkatli ki ağzıyla da bazen tartışma sırasında söylüyor bebek olmasa görürdün sen diyor susuyor 🤣 işte belki bunları özlerim diyorum artık doğum yapınca hassas davrancakları alttan alacakları biri kalmayacak 🤣
Ben korunaklı olurum şimdi bile karnıma dokundurtmuyorum sanki bi sey olacak zannediyorum.
Eşine sey de geçen gün ben öyle yaptım. Süt konusunda sorular sordu bende konu açılmışken başladım anlatmaya. Süt gelince annenin mutlu olması gerekiyo strese uzuntuye felan sokulmamasi gerekiyo yoksa Süt bi anda kesiliyor bir damla gelmiyor sonra kesilen sütü yeniden geri getiremiyorsun vs vs beni strese üzüntüye sokmamaniz gerek vs dedim saldim kendi haline 🤭 sende bi sure sütten vurursun nolcak 🤭🤭

Ben korunaklı olurum şimdi bile karnıma dokundurtmuyorum sanki bi sey olacak zannediyorum.
Eşine sey de geçen gün ben öyle yaptım. Süt konusunda sorular sordu bende konu açılmışken başladım anlatmaya. Süt gelince annenin mutlu olması gerekiyo strese uzuntuye felan sokulmamasi gerekiyo yoksa Süt bi anda kesiliyor bir damla gelmiyor sonra kesilen sütü yeniden geri getiremiyorsun vs vs beni strese üzüntüye sokmamaniz gerek vs dedim saldim kendi haline 🤭 sende bi sure sütten vurursun nolcak 🤭🤭
🤣 çok haklısın benimde aklıma bu gelmişti bu seferde sütten vuralım sonra da belki susmaya alışırlar

Serklaj oldun mu peki? İlacı nasıl yanlış zamanda aldın canım? Çok geçmiş olsun şuan kaçıncı haftadasın eminim herşey güzel olacak senin içinde hepimiz içinde 🙏🏻 evde durdukça da bunalıyor olabilirsin bende çok çıkamıyorum zaten 5 dk yürüsem nefesim daralıyor. İnsan kendi kendine kalınca çok düşünüyor malesef stresimiz hep bundan
Serklaj olacak kadar çok kisalma olmadı ilk zamanlar hatta 23 mm haricinde 27 altına hiç dusurmedik erken önlem alınmıştı. 23 mm olduğunda 28. Haftadaydim ve enf olduğu içinde daha bi riskliydi serklaj olması.
Evet evde olmak çok zorluyo bide zorundalik bilinci ile insan eksiği yapmaya meyilli oluyo. Hani yasak olan cazip gelir ya o misal. 34. Haftaları görelim hep birlikte sonrasında daha rahatlarız inşallah.

Belirli bir yaştan sonra tek koyuluyormuş galiba bir yerde görmüştüm haberlerdemiydi acaba🤔30 dan sonrası yasaktı sanki herşeyde bir hayır vardır canım bsk ne güzel ilkinde tutmuş Rabbim kucağına almyıda nasip etsin inşallh
Yok kuzum riskli yaşlar var 40 sonrasiydi sanirim o zamanlar tek. Eger 2 başarısız deneme olduysa 30 yaş oncesi sonrasi 2 3 konulabiliyor. Deneme sayısına yasa da bağlı. Hatta hastanın durumuna da bağlı. Bazı kişilerde çok genetik problem oluyo bi sürü detayı var. Ama hiç sorun yoksa tek ile başlanıyor devlet çoğul gebeliklerin önüne geçmek istiyor sağlıklı ilerlemesi için.

Serklaj olacak kadar çok kisalma olmadı ilk zamanlar hatta 23 mm haricinde 27 altına hiç dusurmedik erken önlem alınmıştı. 23 mm olduğunda 28. Haftadaydim ve enf olduğu içinde daha bi riskliydi serklaj olması.
Evet evde olmak çok zorluyo bide zorundalik bilinci ile insan eksiği yapmaya meyilli oluyo. Hani yasak olan cazip gelir ya o misal. 34. Haftaları görelim hep birlikte sonrasında daha rahatlarız inşallah.
İnşallah canım 🙏🏻 dikkat et biraz daha kaç hafta oldu şuanda

Evet son haftalar her hafta ise çok koyucak o ücret yapıcak bişey yok🤷‍♀️Birde ocaktan sonra zam sürpriziyle karşılaşmayız inşallh
Kesinlikle zam olur. Biz doğum ücretini ödemek istedik almadılar mesela. Zam geleceğini bildikleri için önden ödeme almıyor bazı hastaneler

X