2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Şikayet ettiğimiz için ben kendimi çok kötü hissedyrum aslında kimi hamileliği bitsin istemez ben doğsada rahatlasam diyorum 😏çocuk sahibi olmak isteyen okadar çok kimse var ki ama hamilelik zorladı beni byle hayal etmiyordum
İşte o kişilerden biri benim. Uzun yıllar sonra gebelik oldu. Rahat olucam umudum vardı yıllarca çok çektim diye. Ama cikss malesef öyle olmadı. Korkusuz sorunsuz sadece 1 ay geçirdim. Ve şimdi psikolojik olarak kendimi hazırlamaya çalışıyorum doğum sonrası da başka şeyler olabilir aman çok da şikayet etme diye.. güle oynaya gebe kalıp süreci de kolay geçiren kişilere giptayla bakıyorum. 😔😔

Gece 4 gibi uyanıyorum. Karnımda ağrı desen değil gerginlik desen değil tarif edemediğim bir rahatsızlık. Bacaklarım gergin huzursuz. Sabah 5te kocaman tatlı yedim birkaç sabahtır böyleyim. Kahvaltıdan kalkıp masayı toplayıp yeniden yemek yiyorum. Gece acıkıyorum yemek yiyorum. Bu sefer gelsin mide ağrıları. Çok yiyip doymuyorum
Tüm yaşadıklarımız aynı gerçekten 🥺 bir de bunlar olurken acaba kötü bir şey mi var korkusu başlıyor

Bugün benim de çok kasılmam var ya sürekli toplanıyor karnım bir tarafa tedirgin ediyor gerçekten. Evdeyken de sürekli bebeği dinliyorum hareket etmiyor aman şöyle böyle diye diye kendimi yiyorum ya

Kızlar bebisim dün gece maşallah çok hareketliydi ve hareketleri o kadar çok belliydi ki anlatamam resmen kolu muydu ayağımıydi o kadar net belli oldu ki 3 4 kere yaptı eşimde çok ne hissetti 1 2 sn lik sürdü ama dursa sanki tutacktm organını harikaydı 😃😃
Ya ben ayağını elliyorum itip geriniyor sanırım elimle ölçüyorum minicik ayakları 😍

Kızlar benim de göğüslerim yara olmuştu bunu kullandım geçti sonrasında her duştan sonra sürmeye başladım bir daha olmadı

Eklentiler

• IMG_7582.jpeg
    IMG_7582.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 43
İşte o kişilerden biri benim. Uzun yıllar sonra gebelik oldu. Rahat olucam umudum vardı yıllarca çok çektim diye. Ama cikss malesef öyle olmadı. Korkusuz sorunsuz sadece 1 ay geçirdim. Ve şimdi psikolojik olarak kendimi hazırlamaya çalışıyorum doğum sonrası da başka şeyler olabilir aman çok da şikayet etme diye.. güle oynaya gebe kalıp süreci de kolay geçiren kişilere giptayla bakıyorum. 😔😔
Rabbim nasip etmiş canım tüp bebekmiydi

Perinatologlar öyle oluyor çok moral bozuyorlar 😅 bence gayet iyi doğacak sizinkisi de. Ne kaldı şunun şurasında göreceğiz 🥲

İnşallah güzel almıştır kuzucuk 🙏🏻çalışamaz raporu için mi gideceksin? Ben aralık sonu ocak başı gibi gideceğim çalışır raporu alacağım hastaneden, ultrason yaparlar dedi benim doktorum, ama başka doktora güvenmiyorum😬inşallah moral bozacak şeyler söylemezler
Çok teşekkür ederim sağolun gerçekten az kaldı rabbim sağlık sıhhatle hepimizi hayırlı zamanda evlatlarımızla kavuştursun insallah 🤲🏻🤲🏻

İnan ne zaman başlanıyor hiç bilgim yok ama açılma ve şu durumuna doktorum cihazla bakıyodu. Ebe olduğu için el kontrolü yaptı sanırım. Daha önce çamaşırım ıslanıyor diyince doktorum telaş yapıp hemen muayene etmişti açıklık yok yumuşama yok vs gibi bakmıştı. Gebeliğin ilk zamanlarını özlüyorum ne bostan şikayet etmişiz ya hergun ayrı bi endişe yukleniyo 😔😔🥺
Benim baştan itibaren zor bi hamilelikti. Bazıları diyor hamileliğin tadını çıkar doğunca daha çok kötü olacaksın diyor ama ben de nedense doğunca rahatlayacağıma inanıyorum. Tabi onunda zorluğu vardır ama ben 7. Haftamdan 20. Haftama kadar yoğun mide bulantısı kusma yaşadım şimdi de hamilelik reflüsü oldum hala devam ediyor bulantılarım. Ağrı var hareket kısıtlılığı var nasıl tadını çıkarayım bilemiyorum bana doğunca daha iyi gelecek sanırım 🤭

Öyle ters davranınca hazir pozisyon da müsait tekmeyi vurucan ağzına 🤭
Ay valla zaten hassasız biraz sıcaklık bekliyoruz bide özel hastane olunca çok şaşırdım tepkisine. Çok kaba ve ilgisiz davrandı orda bıraktı gitti beni üstünüze giyinin dedi kalkamadım ordan tek başıma. Çok zorlandım

Normal ihtimalim yüksek şuan bir engel yok normal olma taraftarıyım şikayet etmekte iyi yapmışsın hastanede nereye şikayette bulundun aklımızda bulunsun valla ebeler kadın doğumcular bize kalkarken muayenede yardım etmiyorlar ama yine aynı hastanenin dahiliye bölümüne gittim bundan 1 ay önceydi ona rağmen doktor kolumdan tutup hep kendi kaldırdı sedyeden muayene ettikten sonra şuan hastaneden ve çalışanlardan bi şikayetim yok nst ücreti dışında🤣nst çok koyuyor bana ilerleyen zamanlarda ilgi alaka konusunda neler göreceğiz bilmiyoruz burda başka bir özel hastane var kapıda hoşgeldinlerle karşılıyorlar doktor odasına kadar eşlik ediyorlar ama ne ilgi bir görsen o hastaneyi daha çok beğeniyorum ama maalesef çok fazla pahalı bir hastane ve 3. Binasını dikti şuan😊
Acilde yetkili biri vardı ona şikayet ettik. Aslında benim şikayetimin sebebi ben o hastanede doğum yapmayı düşünüyorum o ebe ile bir daha doğumda denk gelirim diye korktum. Bu ebe doğumuma girsin istemiyorum dedim raporunuza ekleyeceğiz dedi. Sen nst ücreti ne kadar ödüyorsun?

Acilde yetkili biri vardı ona şikayet ettik. Aslında benim şikayetimin sebebi ben o hastanede doğum yapmayı düşünüyorum o ebe ile bir daha doğumda denk gelirim diye korktum. Bu ebe doğumuma girsin istemiyorum dedim raporunuza ekleyeceğiz dedi. Sen nst ücreti ne kadar ödüyorsun?
İyi yapmışsın öyle ebeyle doğuma girilmez zaten doğum bittikten sonra kalkabilirsin de diyebilirdi bizim nst 650 miş ya içim yanıyor şaka gibi daha burda yaptırmadım hiç ödemedik ama mecbur burda yaptırcağım zamanda olcak herzaman devlete gidemem

X